آقایان

چطور با کت‌وشلوار خوش‌تیپ تر شویم

You-are-a-handsome-suit.jpg

وقتی صحبت از خوش‌تیپی و لباس رسمی آقایان می‌شود، اولین گزینه کت‌شلوار است، نماد و مشخصه یک تیپ رسمی که در تمام دنیا مجالس رسمی را با آن تعریف می‌کنند. کت‌شلوار پوشیدن اما راه و روش خودش را دارد، انتخاب رنگ، مدل و... نکاتی است که در زمانی که تصمیم به پوشیدن کت‌شلوار دارید باید به آن دقت کنید.
حتمن شنیده و یا خوانده‌اید که ثانیه‌های اول در آشنایی برداشت‌های اولیه رو برای افراد به ارمغان می‌آورد؛ بنا بر همین موضوع ثابت‌شده ظاهر افراد یکی از عوامل اصلی تأثیرگذاری اولیه بین آدم‌هاست و می‌تواند در برداشت آن‌ها نسبت به شخصیت دیگری تأثیرگذار باشد.
در یک جلسه رسمی یا مصاحبه شغلی انتخاب رنگ لباس می‌تواند تأثیر زیادی داشته باشد، در این موقعیت‌ها بهترین رنگ، "سرمه‌ای" است، چون بیشتر افراد به این رنگ علاقه دارند و البته کسی که از این رنگ در لباس خود استفاده کرده، ناخودآگاه در ذهن مخاطب فردی قابل‌احترام به چشم می‌آید، بنابراین اولین پیشنهاد برای انتخاب رنگ یک کت‌وشلوار رسمی و تأثیرگذار، سرمه‌ای است و البته رنگ‌های خاکستری و قهوه‌ای می‌توانند گزینه‌های دیگر باشند.

You-are-a-handsome-suit

متأسفانه، همین لباس زیباست

چه زشت باشد و چه زیبا، چشم‌گیر بودن می‌تواند تأثیرگذار باشد، جنس پارچه لباس شما هم می‌تواند تأثیرگذار باشد و البته سطح اقتصادی و وضعیت اجتماعی شمارا نشان دهد. بر همین اساس داشتن دودست کت‌وشلوار با جنس خوب خیلی تأثیرگذارتر از ده دست کت‌وشلوار با جنس نامرغوب است. از این ارزش‌گذاری زشت یا زیبای اجتماعی که بگذریم، کت‌شلوارهای با جنس نامرغوب بعد از اتو شدن برق می‌زنند و این برق زدن تأثیر بصری خوشایندی ندارد و مهم‌تر از برق زدن اینکه جنس‌های نامرغوب خیلی زود بوی عرق به خود می‌گیرند و سریع‌تر هم کثیف می‌شوند. پس جدا از دلایل اجتماعی، جنس مرغوب پوشیدن حسن‌های دیگری هم دارد.

هماهنگ باشید

ایجاد هارمونی یا هماهنگی در اجزای لباس مهم است، بین کت، شلوار و پیراهن شما هم باید هارمونی لازم ایجاد شود. برای مثال اگر کت‌وشلوار ساده دارید می‌توانید از پیراهن طرح دار استفاده کنید، اما در یک جلسه رسمی بهتر است از رنگ‌های سنگین و ظریف استفاده کنید.
ایجاد هارمونی تنها به هماهنگی بین اجزای لباس خلاصه نمی‌شود، فیزیک شما هم باید با کت‌وشلوار شما هماهنگی داشته باشند. اگر قد نسبتاً کوتاهی دارید باید کت‌وشلواری انتخاب کنید که دارای راه‌راه‌های عمودی نازک باشد، این راه‌راه‌های نازک باعث می‌شود قدبلندتر به نظر برسید.
البته فراموش نکنید که برای کت‌وشلوار از پیراهن آستین‌کوتاه استفاده نکنید، زیبا پیراهن آستین‌کوتاه به‌هیچ‌وجه کلاسیک نیست و با تیپ شما هماهنگی ایجاد نمی‌کند.

کمربند را فراموش نکنید

اگر قدکوتاهی دارید بهتر است از کمربند همرنگ کت‌وشلوار خود استفاده کنید، البته جنس کمربند و سگک هم بسیار اهمیت دارد. برای مثال کمربند چرم با سگک نامرغوب و بد تأثیر منفی روی ظاهر شما می‌گذارد. سگک‌هایی که مسی  هستند اما روکش برنج دارند، بعد مدتی شکل براق اولیه خود را از دست می‌دهند و لکه‌هایی روی آن‌ها ایجاد می‌شود که رنگ قرمز مسی آن ظاهر کمربند را بد جلوه می‌دهد و تأثیر منفی روی بیننده دارد.

کمی هم به‌روز باشیم

در انتخاب لباس بهتر است کمی تابع مد باشیم. البته نه اینکه همیشه تابع آن چیزی باشیم که مد می‌شود. برای مثال درگذشته شلوارهای دم پا گشاد بیشتر رواج داشت اما حالا شلوارهای راسته بین افراد هواداران بیشتری دارد. وقتی دیگر شلوارهای دم پا گشاد مد نیست و زمان زیادی از آن گذشته، برگشتن به آن و استفاده دوباره کمی قشنگ نیست. یا استفاده از شلوارهای پیلی دار یا چین‌دار که مدت‌هاست دیگر از مد افتاده، تأثیر بدی روی بیننده خواهد گذاشت و بهتراست از آن‌ها استفاده نشود. یکی از کت‌هایی که در حال حاضر بیشتر استفاده می‌شود، کت با 2 چاک در پشت است، اما اگر شما در قسمت باسن چاق هستید، پیشنهاد می‌شود از کت تک چاک استفاده کنید چون باعث می‌شود اضافه‌وزن شما کمتر به چشم بیاید.

با کفش تیره و جوراب سفید خودکشی کنید


یک کت‌وشلوار کلاسیک و زیبا بدون همراهی یک جفت کفش برازنده، چندان قابل‌تصور نیست، پس در انتخاب کفش دقت زیادی کنید؛ سعی کنید که رنگ کفش شما چند درجه تیره‌تر از کت‌وشلوار شما باشد. البته می‌توانید کفش را با کیف، ساعت یا کمربند خود هم هماهنگ کنید؛ اما در مورد انتخاب جوراب خود هم باید نکاتی را رعایت کنید. جوراب نزدیک کفش و شلوار شماست، به همین دلیل باید ازلحاظ رنگ یا با کفش یا با شلوار شما تناسب داشته باشد، البته بهتر است رنگ جوراب با کفش هماهنگی داشته باشد. بهتر است که جوراب شما 1 یا 2 درجه تیره‌تر از رنگ کفش شما باشد، توجه کنید، تیره‌تر، نه روشن‌تر. تصور کنید یک آقا کت‌وشلوار مشکی پوشیده و وقتی پایش را روی پای دیگرش می‌گذارد، جوراب سفید او از میان رنگ تیره کفش و شلوار می‌درخشد، درخششی که قطعاً ازنظر بصری خوشایند نیست. پس بهتر است اول به رنگ کت‌وشلوار، ست کردن پیراهن، کمربند، ساعت و کفش خود دقت کنید و در انتها اگر خواستید تمامی موارد گفته‌شده برای اثرگذاری رو نقض کنید، جوراب سفید را فراموش نکنید.

0 دیدگاه

پاسخ دهید :

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد . فیلدهایی که دارای * می باشند اجباری هستند .

مقالات مرتبط