بانوان

دستورساخت 11 لایه بردار پوست خانگی

11-at-home-skin-peeling.jpg

با آمدن تابستان زمان مراقبت از پوست فرارسیده است. برای اینکه پوست خود را تازه، شفاف و سالم نگه دارید برخی از ماسکهای لایه‌بردار را در خانه می‌توانید درست کنید. پیلینگ در واقع خارج کردن و پاکسازی پوست مرده و آشکار ساختن پوست سالم است.
انواع لایه‌بردارها توسط مارک‌های مختلف لوازم آرایشی و بهداشتی تولید می‌شود، همچنین می‌توانید خودتان ماسکهای لایه‌بردار درست کنید. 
برای رسیدن به یک پوست درخشان می‌توانید بوسیله انواع لایه‌بردارهای خانگی صورت و تمام بدن خود را لایه‌برداری کنید.

1. دستورالعمل لایه برداری لب

lip-peeling-Instruction

لب قابل‌توجه‌ترین عضو صورت است. برای احیا و آرامش لبهای خشک و ترک‌خورده می‌توانید از لایه‌بردار لب بهره ببرید. ترکیب یک قاشق غذاخوری عسل، یک قاشق غذاخوری قهوه ترک و یک قاشق چای‌خوری شکر قهوه ای، موترترین لایه‌بردار لب است که برای شما آماده کرده‌ایم. با استفاده از این لایه‌بردار می‌توانید به راحتی به لب‌های خود در عرض سه دقیقه جان ببخشید. اگر هفته‌ای دو بار از چنین لایه‌برداری استفاده کنید می‌توانید به لب‌های نرم و پری دست بیابید.

2. لایه بردار ماست و توت فرنگی

yogurt-and-strawberry-Peeling

برای احیا و سلامت صورت خود به کمی مراقبت نیاز دارید. یکی از جدیدترین دستورالعملهای لایه‌برداری صورت ماسک بدست آمده از مخلوط ماست و توت فرنگی است. چند برش توت‌فرنگی را هم زده و سپس آن را با ماست بدون چربی مخلوط نمایید. مخلوط به دست آمده را به مدت 20دقیقه روی صورت و گردن خود بگذارید. سپس با آب گرم بشویید.

3. لایه بردار شکر

sugar-peeling

هم برای لایه‌برداری صورت و هم بدن می‌توانید با لایه‌بردار شکر به یک پوست سالم برسید. کمی شکر را ریخته مقداری آب به آن اضافه کنید تا شکر مرطوب شود. مخلوط که آماده شد به آرامی پوست را با آن ماساژ دهید. مهمترین نکته قابل‌توجه در اینجا اینست که پوست خود را به اندازه‌ای فشار ندهید که موجب تحریک آن شود. سپس می‌توانید پوست خود را با آب سرد شستشو دهید.

4. لایه بردار آناناس

pineapple-Peeling

تکه‌های کوچک آناناس را که با کمک چنگال خرد کرده‌اید به هم بزنید. سپس مخلوط را با اضافه کردن عسل و جو کامل کنید. پس از استفاده روی پوست آن را با آب فراوان بشویید. اگر هفته‌ای یک بار از چنین لایه‌برداری استفاده کنید متوجه تفاوت و سلامت دوباره پوست خود خواهید شد.

5. لایه بردار خاک رس

Clay-peeling

فواید خاک‌رس برای پوست توسط کارشناسان اثبات شده است. آرد ذرت را با هر کرم مرطوب‌کننده به همراه خاک‌رس مخلوط کنید لایه‌برداری خواهید داشت که به پاکسازی پوست شما کمک خواهد کرد.

6. لایه بردار سمولینا و گلاب

semolina-and-rosewater-peeling

یک قاشق غذاخوری گلاب را با یک قاشق غذاخوری سمولینا (آرد سبوس دار) مخلوط کنید. مخلوط به دست آمده را که کم به نظر می‌رسد روی گردن و صورت خود ماساژ دهید. 5 دقیقه صبر کنید سپس با آب ولرم شستشو دهید. همچنین می‌توانید از گلاب به عنوان احیاکننده و شاداب‌کننده طبیعی پوست نیز استفاده کنید.

7. ماسک لایه بردار خیار: ضد چروک

Cucumber-Mask-Anti-aging

پس از یک سن خاص، خانم‌ها بیشترین نگرانی را درمورد چین چروک دارند که یک دستورالعمل لایه‌برداری خوب برای آن وجود دارد. یک قاشق چای‌خوری آب لیمو، یک سفیده تخم‌مرغ و یک عدد پوست خیار رنده‌شده را با هم پوره کنید. مخلوط را به آرامی روی صورت خود بمالید و پس از 20 دقیقه انتظار آن را خوب بشویید. با این ماسک هم شاهد لایه‌برداری پوست خواهید بود و هم می‌توانید از چین و چروک جلوگیری نمایید.

8. لایه بردار قهوه

coffee-Peeling

توسط لایه‌بردار صورت که حاوی قهوه ترک باشد می‌توانید به راحتی پوست خود را احیا کنید. ساختار ناصاف قهوه اثر لایه‌بردار دارد، اسیدکافئیک موجود در آن به افزایش تولید کلاژن کمک می‌کند و باعث می‌شود که پوست صاف و سالم به نظر برسد. با اضافه کردن چند قطره روغن‌زیتون به دانه‌قهوه آن را به آرامی روی صورت خود بمالید و سپس بشویید.

9. لایه بردار سودا

Soda-Scrub

با یک قاشق چای‌خوری جوش‌شیرین و یک قاشق چای‌خوری آب لایه‌برداری آماده می‌شود که می‌توانید با آن پوست خود را پاک نموده تا سالم و تازه به نظر برسد. افراد دارای پوست حساس باید هنگام استفاده از این لایه‌بردار خیلی مراقب باشند.

10. لایه برداری پوست های مختلف

All-Skin-Types-peeling

یک قاشق چای‌خوری روغن‌زیتون، یک قاشق چای‌خوری شیر، یک قاشق چای‌خوری نمک و یک قاشق چای‌خوری آب لیمو را مخلوط نموده تا به ترکیبی برسید که هم برای لایه‌برداری صورت و هم بدن می‌توانید استفاده کنید. به لطف فواید مواد موجود در این ترکیب می‌توانید به یک پوست سالم و صاف دست بیابید.

11. لایه بردار پرتقال و نمک دریایی

orange-and-sea-salt-peeling

با چند قاشق غذاخوری نمک دریا و نصف فنجان روغن پرتقال لایه‌برداری آماده می‌شود که می‌توانید پوست خود را با آن پاکسازی نمایید. با استفاده منظم از این لایه‌بردار می‌توانید به یک پوست صاف برسید.


اگر شما نیز در خانه دستور العملی برای ساخت لایه‌بردار دارید می‌توانید با ما در بخش نظرات به اشتراک بگذارید.

محصولات مرتبط

0 دیدگاه

پاسخ دهید :

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد . فیلدهایی که دارای * می باشند اجباری هستند .

مقالات مرتبط