سبک زندگی

چه دسته گلی برای عروس در ماه های مختلف سال مناسب است؟

Bouquet.png

بعضی گل‌ها مثل گل «صدتومانی» فقط در ماه‌های خاص از سال شکوفا می‌شوند و فقط در همان زمان قابل‌دسترس هستند اما بعضی دیگر از گل‌ها را در تمام روزهای سال می‌توانید در گل‌فروشی‌ها ببینید. اگر در آینده قصد عروس شدن دارید بهتر است بدانید که برای تهیه دسته‌گل عروسی‌تان در هر یک از ماه‌های سال به سراغ کدام گل‌ها می‌توانید بروید.

فروردین

01vibrant-and-colorful-wedding-bouquets

گل‌های چندرنگ مثل «آلاله» و «نرگس زرد» بازیگران اصلی ماه آوریل در اوایل فصل بهار هستند. یادتان باشد «نخودهای معطر» کوچولوهای خوشبوی این ماه هستند پس آن‌ها را برای دسته‌گلتان فراموش نکنید.

اردیبهشت

02fragrant-Orchid-ribbon

یاس بنفش با عمر کوتاهش بر مسند ماه اردیبهشت می‌درخشد تا روزهای بهشتی از راه برسند و غنچه گل‌های «پئونی» بازشوند. ترکیب این دو گل بهترین انتخاب برای یک دسته‌گل شاد و در عین حال ملایم برای رؤیایی‌ترین روز زندگی‌تان است.

خرداد

03roses-pink-white

خرداد، ماه گل‌های کمیاب «پوئنی» است اما باغ گل‌های رز پف‌پفی هم حسابی آباد است و این بهترین فرصت برای عاشقان گل رز است تا دسته‌گل عروسی‌شان را با ترکیبی از رزهای پربرگ و چندرنگ و شکوفه‌های ریز سفید تزیین کنند.

تیر

04Pixies-Petals-Flowers_MeganKeean

روزهای گرم کم‌کم از راه می‌رسد و گل‌های «داهلیا» با گلبرگ‌های رنگین و آتشین و مقاوم بهترین انتخاب برای یک شب گرم اواخر تابستان است تا ساعت‌ها تروتازه در دستانتان بدرخشد.

مرداد

05fresh-picked-Flowers

در روزهای گرم تابستان طراحان دسته‌گل عروس ترجیح می‌دهند ترکیبی از داهلیا و گل ادریس که با رزهای خاکی رنگ احاطه شده به دست عروس خانم‌ها بدهند. اگر هم باغ‌های رز در این ماه هنوز آماده بهره‌برداری نشده‌اند، شکوفه‌های این گل زیبا می‌توانند زیبایی این دسته‌گل را دوچندان کنند. هر چه پرگل‌تر بهتر!

شهریور

06-The-bridal-bouquet

آخرین ماه تابستان بهترین زمان برای برگزاری مراسم جشن و شادی است. انواع گل‌های رنگارنگ تابستان حالا در دسترس است و گزینه‌های فصل پاییز هم کم‌کم به دسته گل‌های انتخابی شما وارد می‌شوند. در این ماه طراحان دسته‌گل عروس ترجیح می‌دهند گل‌های رز را باهم جفت‌وجور کنند، بوته‌های زیبای خار را آن وسط جا بدهند، چند برگ پاییزی اضافه کنند، چند برگ اکالیپتوس از درخت بچینند و چند برگ درختان میوه نوبر پاییزی مثل انجیر و گلابی را هم به تزیینات پر آب‌وتاب این دسته‌گل اضافه کنند.

مهر

07Wedding-Bouquet-Rose

ماه مهر موسم بهشتی گل‌های پاییزی و به عبارتی اردیبهشت، فصل پاییز است. انواع «رز»، «داهلیا»، «اقطی‌ گل‌درشت»، «تمشک»، «خانواده گل آهاری»، «آفتابگردان»، انواع «علف و گندم»، «گل همیشه‌بهار» و «تاج‌خروس»، «استبرق»، «مینای طلایی» و شاخ و برگ گیاهان مختلف، همه برای درست کردن یک دسته‌گل عروس رؤیایی آماده‌اند. اگر می‌خواهید میز مهمانان را هم به طرز متفاوتی گل‌آرایی کنید کدوتنبل‌های بزرگ، گلابی و انواع پرتقال و انگور می‌توانند در تزیین میز حسابی همه را غافلگیر کنند.

آبان

08Beautiful-Wedding-Bouquet-Romantic-Red-Pink-Roses-Tulips

محبوب‌ترین گل‌های ماه آبان برای تزیین دسته‌گل عروس شامل «داهلیا»، «گیتی شکلاتی» و انواع مختلفی از گیاهان تزیینی است. شاخ ‌و برگ گیاهان بافت‌دار مثل کاکتوس‌های تزیینی و سرخس بهترین گزینه برای تزیین این دسته‌گل زمستانی است.

آذر

09winter-wedding-roses-brown-pine-cones-natural-burlap-ribbon-pinehurst-wedding-flowers

حال و هوای رمانتیک آخرین روزهای پاییز بهترین بهانه برای ترکیب رنگ‌های سفید، صورتی کمرنگ و رنگ خاکستری مایل به قهوه‌ای برای گل‌های مرسوم زمستان مثل تیره‌های مختلف «نرگسیان»، «توت زمستانی»، «گل همیشه‌بهار»، «میوه درخت کاج» و «نخود» به‌علاوه گل‌های «رز» و «ادریس» است.

دی

10Bouquet

انواع مختلف تیره نرگسیان گل سرسبد دی‌ماه است. ترکیبی از خانواده این گل زیبا و پرزرق‌وبرق را می‌توان دریک دسته‌گل رؤیایی برای عروس جا داد و با شاخ و برگ‌های سبز مجعد تزیین کرد.

بهمن

11Flowers-Jess-Hunter

در این ماه نخستین گل‌های بهاری کم‌کم روی زیبایشان را نشان می‌دهند و در طبیعت خودنمایی می‌کنند. از میان آن‌ها «حریق سفید» که یک نوع گل رز زمستانی است، گل «پنج پر» و انواع مختلف «رز صورتی»، «ارغوانی» و «گل سرخ» بهترین انتخاب برای یک دسته‌گل ساده و شیک هستند.

اسفند

12pink-and-lavender-bridal-bouquet

حالا زمستان نفس‌های آخر را می‌کشد و گل‌های زیبا و چشم‌نواز یکی پس از دیگری از خواب خوش زمستانی بیدار می‌شوند تا آمدن بهار را جشن بگیرند. انواع «رز»، «ارکیده»، گونه‌های مختلف «لی‌لی» و «ادریس» گل‌های شماره یک فصل بهارند و با وجود آن‌ها از یکرنگی سفید تا تلالو طلا را می‌توانید هم در میان گل‌های دسته‌گلتان و هم روی میز میهمانان داشته باشید.

برچسب ها :

0 دیدگاه

پاسخ دهید :

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد . فیلدهایی که دارای * می باشند اجباری هستند .

مقالات مرتبط