سبک زندگی

5 کادوی دست ساز زیبا

5-beautiful-handmade-gift.jpg

یکی از بهترین هدایایی که می‌توانید به عزیزاتان بدهید هدایای دست‌ساز است. ارزش این هدیه در این است که آن را با عشق و علاقه و با دست خود می سازید و دوستان و عزیزان خود را با آن شگفت‌زده می کنید. این هدایا از نظر اقتصادی نیز مقرون‌به‌صرفه است. ما چند نمونه از هدایای دست‌ساز را برای شما آماده کرده ایم:

طراحی فنجان و لیوان

Design-cups-and-mugs

اگر قصد دادن یک لیوان چای یا قهوه به فردی دارید می‌توانید اول آن را طراحی کرده و سپس به او هدیه کنید. انجام این کار بسیار ساده است. تنها به دو چیز نیاز دارید؛ یک فنجان سفید و یک ماژیک پورسلین. سپس باید خلاقیت خود را به کار گیرید وطرح‌های خود را روی آن نقاشی کنید. حتی می‌توانید کلمات و جملات مورد‌علاقه تان را روی آن بنویسید. اگر قرار‌ است لیوان را به یک کودک هدیه دهید می‌توانید روی آن‌را با طرحی از حیوانات مختلف نقاشی کنید. سعی کنید با‌دقت این‌کار را انجام دهید ولی اگر هم اشتباهی پیش آمد می‌توانید آن‌ را با یک دستمال‌مرطوب پاک کرده و پس از تمام شدن کارتان فنجان را نیم ساعت در فر با دمای 150 درجه سانتی گراد قرار دهید تا طرحتان ثابت شود.

شمع دست‌ساز

Handmade-candles

یکی دیگر از هدایای دست‌ساز، شمع است که علاوه‌ بر ارزان بودن، درست‌کردن آن هم ساده است. مواد مورد‌نیاز برای ساخت این هدیه، تکه موم‌های باقیمانده از شمع‌های قبلی، رنگ پاستل، نخ فتیله و  یک ظرف برای قرار‌‌دادن شمع می باشد. می‌توانید از یک لیوان برای این منظور استفاده کنید. اکنون باید درون یک ظرف فلزی پارافین شمع‌های قبلی و رنگ را با حرارت گاز یا ماکروفر ذوب کنید. برای رنگ آن می‌توان از مداد شمعی هم استفاده کرد. حالا فتیلیه را وسط لیوان ثابت کرده و موم را به آرامی داخل لیوان بریزید و بگذارید خود را بگیرد. در آخر می‌توانید اطراف لیوان را با چوب‌های زیبا و معطر دارچین تزیین کنید و دور آن یک روبان بپیچید.

دفتر دست‌ساز

handmade-notebook

شما می‌توانید دفتر دست‌ساز خودتان را به فرد مورد‌ علاقه تان هدیه کنید. یک دفتر خاطره‌انگیز که می‌توان به عنوان دفترچه یادداشت از آن استفاده نمود و درست کردن آن هم خیلی راحت است. برای درست‌کردن این دفتر نیاز به تعدادی کاغذ‌ و یک پوشش ضخیم برای جلد‌‌ آنها دارید. حال باید جلدی که برای کاغذها در نظر‌گرفته اید روی آن قرارداده و با دقت نقطه ی میانی آن را پیدا کنید. با یک سوزن بزرگ سه سوراخ در فواصل مساوی روی آن ایجاد کرده و سپس با نخ یا سیم آن ها را می دوزیم! دفتر شما آماده است. اکنون می توانید آن را با سلیقه ی خود تزیین کرده و هدیه‌ی خود را کامل کنید.

کوسن حروف

Letters-cushion

می‌توانید کوسن‌های زیبایی  با اول‌حرف نام افراد درست کنید. اگر این هدیه را به معشوق خود می‌دهید می‌توانید هم اول نام‌خود و هم اول نام‌محبوب خود را درست کنید. کار خود را از انتخاب پارچه و رنگ و طرح آن شروع کنید. بالشتک بزرگ با نمک‌تر است پس پارچه‌ی بزرگتری برای این کار در‌نظر بگیرید. حالا باید در پشت‌پارچه حرف مورد‌‌نظر خود را نوشته بعد آن‌را برش دهید و بدوزید سپس آن‌را برگردانید و از یک قسمت که باز گذاشته اید داخل آن‌را پرکنید و در نهایت آن قسمت هم کوک مخفی بزنید. همچنین می توانید کوسن را مربعی شکل درست کرده و در آخر روی آن، حرف مورد‌نظر را با نخ یا کاموای رنگی بدوزید.

گلخانه‌ی شیشه‌ای کوچک (تراریوم)

Terrariums

اگر فردی که به او هدیه می دهید گل و گیاه دوست دارد می توانید به او یک گلدان‌زیبا هدیه کنید. گلدانی که در محفظه‌های شیشه‌ای، محافظ گیاهان مینیاتوری شماست. می‌توانید به جای خرید از فروشگاه آن‌را خودتان درست کنید. وسایلی که برای این کار نیاز دارید: یک ظرف شیشه ای به اندازه‌ی دلخواه خود، ماسه، خاک ذغال چوب، خزه و گیاه تراریوم. حالا باید درون ظرف شیشه‌ای خود یک لایه شن و سنگ‌ریزه و سپس یک لایه ذغال بریزید. روی ذغال مقداری خزه‌ی اسفاگنوم ریخته و در آخر به مقدار‌‌ کافی خاک را به صورت شیب‌دار درون ظرف می‌ریزیم تا گیاه در یک سطح صاف نبوده و جلوه ‌ی زیباتری داشته باشد. در نهایت باید گیاه خود را انتخاب کنید. این گیاه می‌تواند کاکتوس باشد که رشد کندی هم دارد. می‌توانید گلخانه‌‌ی کوچک خود را با سنگ و چوب تزیین کنید و یک درپوش شیشه‌ای روی آن قراردهید تا ارتباط با بیرون قطع شده و جنگل بارانی مینیاتوری تان آماده شود. چه هدیه‌ای زیباتر از این می‌توانید به دوستان و عزیزان خود بدهید؟

برچسب ها :

1 دیدگاه

  1. Avatar راحله عسگرپور

    مطلب جالبی بود مخصوصا شمع و گلدان ممنون

پاسخ دهید :

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد . فیلدهایی که دارای * می باشند اجباری هستند .

مقالات مرتبط