خانه

۳ سبک مهم دکوراسیون داخلی را بشناسید

decorasion.jpg

سال‌ها قبل در خانه اکثر ایرانی‌ها، فرش‌های بزرگ ۱۲ متری و چند عدد پشتی قرمز تمام چیزی بود که دکوراسیون خانه را تشکیل می‌داد. اکنون اما اوضاع خیلی فرق کرده است. توجه به دکوراسیون داخلی خانه خصوصاً بین زوج‌های جوانی که قصد چیدن منزل تازه خود را دارند، باب شده است. برای اینکه خانه زیباتری داشته باشیم، بهتر است سه سبک اصلی دکوراسیون را به شکل مختصر بشناسیم. در اینجا به معرفی این سه سبک پرداخته‌ایم:

سبک کلاسیک؛ محبوب و فراگیر

classic-decor

سلیقه اکثر ایرانیان به این سبک متمایل است. پارچه‌های سنگین و باوقار، مبلمان استیل، استفاده از رنگ‌های بژ و کرم متمایل به قهوه‌ای و در صدر آن طلایی که در منزل بیشتر ایرانیان حرف اول را می‌زند از ویژگی‌های این سبک دکوراسیون است. تقارن و قرینگی مشخصه مهم این سبک است. تقارن در این سبک باعث ایجاد حس آرامش و امنیت و محافظت‌شدگی توسط اشیاست. زوایای تیز در این سبک دیده نمی‌شود و این منحنی بودن زوایای چیدمان شما، اصالت و آرامش را در ذهن تداعی می‌کند.
استفاده از چوب در چیدمان کلاسیک متداول است و زیبایی و جلوه خاصی به فضای منزل شما خواهد داد. میزهای چوبی با طیف رنگ قهوه‌ای و ماهاگونی اصالت خاصی به فضای کلاسیک شما خواهد بخشید.
فرش‌های شرقی و به‌خصوص فرش زیبای ایرانی یکی از مهم‌ترین ملزومات دکوراسیون کلاسیک است. فرش‌های ابریشم و دستبافت ایرانی با طرح‌های فوق‌العاده و چشم‌نواز در دکوراسیون کلاسیک نقشی مهم دارند.
یک کتابخانه بزرگ چوبی در پشت سر و مبل چرم چستر به همراه آباژورهایی زیبا، یکی از زیباترین تصاویر نقش بسته در ذهن ما به‌عنوان دکوراسیون کلاسیک غربی است. این سبک دکور، چیدمانی رؤیایی برای کسانی است که به دنبال گوشه‌ای دنج برای خلوت و آرامش‌اند.

سبک مدرن؛ امروزی و جوان‌پسند

modern-decor

اگر خانه آینده‌تان را ساده و بدون کمترین جزییات و وسایل تصور می‌کنید، احتمالاً شما یکی از طرفداران سبک مدرن در دکوراسیون هستید. رنگ‌های خنثی و روشن یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های این سبک دکوراسیون است. این چیدمان با هرگونه تقارن و قرینگی برعکس سبک کلاسیک کاملاً بیگانه است. هیچ تقارنی در چیدمان به چشم نمی‌خورد بلکه سعی بر این است با استفاده از راهکارهایی چون هماهنگی متریال و بافت وسایل و ایجاد تعادل بین آن‌ها هماهنگی ایجاد شود. مبلمان معمولاً راحتی و به ساده‌ترین شکل ممکن است. این سبک دکوراسیون برای خانه‌های امروزی ما ایرانیان هم بسیار سبک کاربردی‌ای است چون این قابلیت را دارد که خانه‌های کوچک امروزی را بزرگ‌تر نشان دهد.

سبک روستیک

rostic-decor

روستیک یا همان روستایی خودمان سبکی است که بر دل می‌نشیند. برای همه شما پیش‌آمده که در فضایی مهمان شده و احساس راحتی و صمیمیت خاصی با وسایل و چیدمان اطراف خود داشته باشید. این فضاها معمولاً عناصر طبیعی دل‌نشینی در خود دارند. گبه و گلیم‌های زیبا، استفاده از متریال چوب، سنگ‌های طبیعی، بافت‌های حصیری و پشمی حس در طبیعت بودن را هر چه بیشتر به شما القا می‌کند. پارچه‌ها به شکل چهارخانه، راه‌راه یا گل‌دار در این سبک کاربرد زیادی دارند. سادگی و بی‌آلایشی و هر چه کمتر لوکس بودن از مشخصه‌های این چیدمان است. رنگ‌ها در این چیدمان گرم و روشن و همانند طبیعت تلفیقی از رنگ‌های مکمل و متضاد است.

0 دیدگاه

پاسخ دهید :

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد . فیلدهایی که دارای * می باشند اجباری هستند .

مقالات مرتبط