از کجا بخریم

برای مانتو و لباس از کجا پارچه بخریم؟

Choosing-Fabric-for-Clothes.jpg

به مدل‌های مانتو و لباس چند سال اخیر که نگاه می‌کنیم همه یک ویژگی مشترک دارند. سادگی در دوخت و مدل. این سادگی خصوصا در مدل مانتوی خانم‌ها در فصل تابستان هر چه بیشتر قابل‌توجه است. مثلا مدل‌های مانتوی عبایی و آستین‌های کیمونو در این فصل بسیار پرکاربرد است. اگر خیاط خوبی سراغ دارید و از قیمت‌های گزاف مزون‌ها و شوهای لباس شگفت‌زده شده‌اید پس به سراغ خریدن پارچه بروید. با خرید یک پارچه مناسب و پیدا کردن طرح دلخواهتان هزاران تومان جلو خواهید بود. در اینجا به معرفی چند مرکز مهم پارچه‌فروشی در تهران پرداخته‌ایم:

بازار تجریش، گران ولی خاص و منحصربه‌فرد

پاساژ  میری راسته پارچه‌فروش‌ها در بازار تجریش است. پارچه‌های زیبا و خاص که گاهی هم وارداتی از هند هستند در این بازار فراوان است. بیشتر مزون‌ها «خرج­کار» یا همان پارچه فرعی و تزیینی روی مانتوها را از این پاساژ می‌خرند. تنوع پارچه در این پاساژ بسیار است. نوارهای لباس گلدوزی شده و زیبا هم در این بازار به فروش می‌رسد. درواقع باید گفت پاساژ میری از نظر خاص بودن و گوناگونی پارچه‌های طرحدار در ایران نظیر ندارد.

خیابان زرتشت، مناسب برای لباس مجلسی

در مرکز شهر تهران و در نزدیکی میدان ولیعصر واقع است. عمدتا پارچه‌ها در این راسته گران‌قیمت و نفیس هستند. پارچه‌های این خیابان بیشتر مناسب لباس‌های مجلسی هستند اما پارچه ساده مانتویی هم به فروش می‌رسد.

خیابان گاندی، برای خرید نوار و یراق

در خیابان گاندی همه مدل پارچه‌ای پیدا می‌شود. از دانتل­های گران‌قیمت و نفیس تا پارچه‌های تکه‌ای ارزان‌قیمت. چند مغازه معروف «عادل ارزونی» هم در این خیابان قرار دارد که پارچه‌هایش نسبت به دیگر مغازه‌های این راسته ارزان‌تر است. اگر طرحی از مانتو را انتخاب کردید که به نوار یا یراق نیاز داشت در این خیابان ممکن است مدل دلخواه خود را پیدا کنید.

مولوی، پارچه تکه ای و ارزان

معروف‌ترین راسته پارچه‌فروشان در تهران در خیابان مولوی واقع است. همه نوع پارچه از ملافه‌ای تا دانتل و مجلسی در این راسته وجود دارد. از نظر قیمت متوسط است اما پارچه‌های تکه‌ای و ارزان زیاد در آنجا پیدا می‌شود.

عبدل‌آباد، همه چی هست!

ارزان‌ترین جا برای خرید پارچه در تهران بازار عبدل‌آباد است. همه نوع پارچه در عبدل‌آباد پیدا می‌شود. در فصل گرم سال پارچه پالتویی در کنار پارچه‌های نخی و خنک به فروش می‌رسد. همه پارچه‌ها از نظر قیمت با دیگر بازارهای پارچه تهران اختلاف قیمت دارند و ارزان‌ترند. علاوه بر اینکه متنوع هستند و نیاز هر سلیقه‌ای را برطرف خواهند کرد.

2 دیدگاه

  1. Avatar فرح

    خوب بود ممنون. البته خیابان احسانی عبدل آباد که راسته پارچه فروشی می باشد اگر خسته نشوید و تا انتهای خیابان احسانی را بروید به یک خیابان دیگر میرسید که آن راسته هم به بازارچه اضافه شده و اکثر مغازه های تازه تاسیس آن پر است از پارچه های پرده ای که بسیار شیک و مقرون به صرفه می باشد. و اگر کسی تمایل به دوخت پرده نیز داشته باشد در تایم زمانی بسیار پایین با پرده دوخته شده به منزلش می رود.

  2. Avatar زهره

    خیابان اُحُد در عبدل اباد هم نسبت به قیمتشون کیفیت، دارند و من ک راضی بودم.

پاسخ دهید :

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد . فیلدهایی که دارای * می باشند اجباری هستند .

مقالات مرتبط