آقایان

راه و رسم مردان خوش‌تیپ پاییزی

mens-autumn-fashion.jpg

پاییز فصل رؤیایی طراحان مد و لباس است؛ اما این بدان معنا نیست که افراد عادی قرار است از قافلهٔ مد عقب بیفتند. اهل هرکجا و پیرو هر سبکی از لباس پوشیدن که باشید پاییز بهترین فصل برای ست کردن لباس‌های رنگارنگ و لباس‌هایی است که تمام بهار و تابستان گوشهٔ کمد جاخوش کرده بودند. بدون شک اگر کمی خلاقیت به خرج دهید و کمی سلیقه را هم چاشنی کارتان قرار دهید در فصل پاییز می‌توانید بیش از هر زمان دیگری از ترکیب رنگ‌ها و سبک لباس پوشیدنتان لذت ببرید. از بایدها و نبایدهای پوشش خانم‌ها در فصل پاییز برایتان گفتیم و حالا نوبت آقایان است.

رنگ‌های مردانه: سرمایه‌گذاری روی مس

Copper-Pullover

از روزی که قرار شد رنگ‌ها به دودسته زنانه و مردانه تقسیم شوند، رنگ‌های تیره و سنگین همواره نصیب آقایان رسمی‌پوش بوده است. تقریباً در تمام کشورهای دنیا رنگ‌های قهوه‌ای، خاکی، مشکی و خاکستری و باکمی اغماض سبز تیره و سبز ارتشی، پلیورهای خاکستری، شلوارهای خاکی، جین‌های سورمه‌ای و کت‌وشلوارهای مشکی همیشه پای ثابت کمدهای لباس مردانه بوده‌اند؛ اما اگر کمی زرنگ باشید رنگ مسی می‌تواند حسابی خودش را در میان لباس‌های رسمی پاییزی‌تان باز کند. حال و هوای پاییز و ترکیب رنگ‌های قرمز و زرد و قهوه‌ای طراحان مد مردانه را به این فکر انداخت که پاییز ۲۰۱۶ را سال سرمایه‌گذاری روی مس نام‌گذاری کنند. ترکیب یک پالتوی مسی با پلیور یا پیراهن و شلوار مشکی می‌تواند ظاهری مناسب با حال و هوای فصل پاییز به شما ببخشد. اگر اهل پالتو پوشیدن نیستید می‌توانید یک پیراهن رسمی مسی را با یکدست کت‌وشلوار راه‌راه یا سادهٔ تیره ست کنید.

پارچه‌های ضخیم‌تر با طرح‌های جذاب

Clothes-made-of-flannel

برای انتخاب جنس پالتو یا کت‌وشلوار مناسب پاییز پیشنهاد ما پارچه‌های فلانل (نوعی پارچه پشمی مخصوص کت‌وشلوار) خاکستری برای مکانه‌ای رسمی و قهوه‌ای روشن برای جاهای کمتر رسمی است.

آقایان؛ لایه‌لایه بپوشید

Layered-clothing

پاییز فصل لایه‌لایه لباس پوشیدن است؛ یعنی به‌جای پوشیدن یک لباس گرم و سنگین، بهتر است چند لباس نازک را روی‌هم بپوشید تا در صورت گرم و سرد شدن دمای هوا در مکانه‌ای متفاوتی که در آن‌ها قرار می‌گیرید، بتوانید به‌راحتی پوشش خود را تغییر دهید. یکی از این پوشش‌های ضروری «ژاکت» است. پوشیدن یک بلوز کاملاً اندازه بدن با یک ژاکت تک‌دکمه‌ای، جلیقه یا کت جین برای این فصل بسیار مناسب است.

پلیور خوش‌تیپتان می‌کند

Pullover-Mens

پوشیدن یک پلیور یقه‌گرد کرم یا قهوه‌ای و پلیورهای طرح دار ظاهر مناسب‌تری با حال و هوای پاییز برای شما می‌سازد. پلیوری با بافت ریز انتخاب خوبی برای آقایان لاغر و خوش‌هیکل است به‌خصوص آقایانی که دوست دارند چهارشانه‌تر از آنچه هستند به نظر برسند. هر چه که به سمت طرح‌های ریزبافت و خلوت می‌روید از پلیورهای شلوغ، پر طرح و رنگ‌های جیغ دوری‌کنید.

لباس ترکیبی بپوشید

mix-clothes

یکی از خصوصیات اصلی هماهنگ کردن لباس‌ها در فصل پاییز هنر ترکیب رنگ‌ها و هارمونی لباس‌هایی است که باهم می‌پوشید. بسته به رنگ‌هایی که می‌پسندید، پاییز به شما این فرصت را می‌دهد تا با طرح‌ها بازی کنید و جنس و طرح و رنگ را به‌راحتی باهم هماهنگ کنید. درواقع در این فصل هزار رنگ این شما هستید که باید هنرتان را در چیدمان رنگ‌ها و طرح‌ها نشان دهید و نقش یک طراح مد را برای خودتان بازی کنید. برای مثال ترکیب یک کت اسپرت پیازی آبی تیره و قهوه‌ای، یک پوشت چهارخانه‌ ریزخاکستری مایل به سبز با چهارخانه‌های زرد و قهوه‌ای، یک پیراهن سفید ساده و کراوات راه‌راه آبی آسمانی و سفید، یک طراحی لباس شیک برای مهمانی‌های رسمی پاییزی است. اگر دقت کرده باشید ما در این طراحی شیک بارنگ‌های زیادی سروکار نداریم اما هارمونی رنگ‌ها و طرح‌ها حسابی کنار همدیگر نشسته‌اند و یک تیپ کلاسیک را به هم زده‌اند. فراموش نکنید که تیپ‌های کلاسیک هرگز از مد نمی‌افتند.

با کفش‌های قهوه‌ای دوست باشید

mens-brown-shoes

البته این بدان معنی نیست که در فصل پاییز پوشیدن کفش‌های مشکی، زرشکی، یا حتی قرمز، سبز یا خردلی غدغن است اما یک کفش قهوه‌ای در فصل پاییز حکم آچارفرانسه را برای شما دارد. انواع مختلف کفش چرم از چرم طبیعی مثل پوست سوسمار گرفته تا چرم مصنوعی در طیف‌های مختلف رنگ قهوه‌ای می‌توانند شما را همراهی کنند اما یک کفش قهوه‌ای شکلاتی می‌تواند بهترین انتخاب باشد و با پوشش پاییزی شماست شود.

بارانی و اورکت همراهی‌تان می‌کنند

Mens-overcoat

از روزهای آخر تابستان که وضعیت جوی ناپایدار می‌شود تا تمام طول پاییز و زمستان همراهی یک کت بارانی دلتان را قرص می‌کند. کت‌های بارانی نه‌تنها شما را در برابر بارش‌های گاه‌وبیگاه پاییزی بیمه می‌کند که با هر پوششی هم جور درمی‌آید. یک شال‌گردن کشمیری بهترین مکمل برای این نوع پوشش در روزهای پاییزی است و به تیپتان حسابی رنگ و لعاب می‌دهد. شال‌گردن را حتماً زیر کت یا اورکت قرار دهید و رنگش را بارنگ پیراهنتان ست کنید؛ اما با سردتر شدن هوا کت‌های بارانی حتی آن‌هایی که آستر پشمی دارند دیگر چندان شما را به‌خصوص در ناحیه دست‌ها گرم نگه نمی‌دارند و بهترین فرصت است تا اورکت‌ها وارد میدان شوند. اورکت‌های مناسب پاییز و زمستان جنسشان از پشم است و باید آن را روی کت‌وشلوار و ژاکت بپوشید. توجه داشته باشید که طول اورکت باید تا زیر زانویتان بیاید. فراموش نکنید که مهم‌ترین اصل لباس پوشیدن در فصول سرد لایه‌لایه پوشیدن است، پس برای اینکه قدرت حرکت از شما سلب نشود بهتر است اصولی لباس بپوشید، زیر پیراهن، پیراهن، یک بافت نازک، ژاکت و روی همهٔ این‌ها اورکت. دقت داشته باشید که اورکت مناسب شما اورکتی است که قالب بدنتان باشد و از قسمت کمر تنگ‌تر باشد. انتخاب اورکت‌های تک سینه یا دو سینه (شش دکمه) کاملاً سلیقه‌ای است. رنگ‌های طوسی، مشکی، شتری و خاکستری پیشنهاد ما به شما هستند و هیچ‌وقت از مد نمی‌افتند.

گاهی اوقات پاییزی بپوشید

men-scarf

یک شال‌گردن ساده با یک بارانی نخودی رنگ، یک شلوار جین یا کتان تیره و کفش مشکی چهرهٔ یک مرد پاییزی جذاب را به شما می‌بخشد. اگر هم طرفدار شال‌گردن‌های طرح‌دار هستید یک شال‌گردن مارک بربری را با یک‌دست کت‌وشلوار خاکستری ساده، یک اورکت مشکی و یک پیراهن سفید ساده ست کنید. کفش مشکی فراموش نشود.

سرخودتان کلاه بگذارید

Mens-hats

برای اینکه در فصل پاییز و زمستان تا حد امکان گرمای بدنتان را حفظ کنید بهتر است از کلاه استفاده کنید. اصل اول در انتخاب کلاه گرم بودن آن و هماهنگی بافرم صورتتان است. کلاه‌های کلاسیک «فدورا» آخرین چیزی است که برای جذابیت یک تیپ رسمی به آن نیاز دارید. اگر هم قرار است لباس اسپرت بپوشید بهترین انتخاب یک کلاه پشمی است.

دستانتان را گرم نگه‌دارید

Mens-Gloves

بهترین انتخاب برای گرم شدن دست‌ها هنگامی‌که لباس‌های رسمی به تن دارید دستکش چرمی با تودوزی کشمیر برای انتقال هر چه بیشتر گرما است. رنگ دستکش را بارنگ کفش و اورکتتان ست کنید و به تعداد دوخت‌های روی آن دقت کنید. هر چه تعداد دوخت‌ها بیشتر باشد دستکش گرم‌تر است.

برچسب ها :

0 دیدگاه

پاسخ دهید :

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد . فیلدهایی که دارای * می باشند اجباری هستند .

مقالات مرتبط