آقایان

نکات مراقبت از پوست مردانه

Mens-Skin-Care-Tips.jpg

یکی از نکات مهم مراقبتی در آقایان مراقبت از پوست است. هر چه قدر هم تصور شود مراقبت از پوست برای زنان حساس‌تر است، اغلب، مراقبت از پوست برای مردانی که اصلاح می‌کنند هم بسیار مهم است. اگر شما هم می‌خواهید با گام‌های ساده پوست خود را روشن و براق نگه دارید به توصیه‌های مراقبت از پوست مردان توجه کنید.

1. استفاده از پاک کننده

در طول روز پوست انباشته ازغبار و گرد و خاک می شود. اگر دارای یک پوست چرب هستید تمام این ذرات می‌تواند باعث بروز مشکل در پوست شما شود. بنابراین استفاده از پاک‌کننده اساسی‌ترین چیز برای پوست شماست. صبح هنگام بیدار شدن از خواب و شب نیز هنگام خواب باید پوست خود را تمیز کنید. برای مراقبت از پوست با توجه به نوع پوست خود می‌توانید پاک‌کننده‌ی مناسب خود را انتخاب کنید. برای مثال برای برخی پوست‌ها صابون مناسب است و برای برخی دیگر صابون مایع بهتر است.

2. نرم کننده را فراموش نکنید

برای مرطوب نگه داشتن پوست خود در روز و همینطور سالم به نظر رسیدن آن و جلوگیری از چین‌و‌چروک در سن پایین، استفاده از نرم‌کننده یکی از موارد مهم در مراقبت پوست مردان است. بدین منظور شما باید یک محصول مناسب پوست خود انتخاب کنید. برای مثال ژل مرطوب‌کننده برای پوست چرب و محصولات قوی‌تر برای پوست خشک پیشنهاد می‌شود.

3. محصولات اصلاح در صدر مراقبت

اولین چیزی که در مراقبت پوست مردانه به ذهن می‌آید اصلاح ریش و سبیل است. تراشیدن یا اصلاح صورت باعث تضعیف و فرسایش پوست می‌شود. بنابراین محصولی که از آن استفاده می‌کنید اهمیت دارد. اگر شما به مراقبت از پوست خود اهمیت می‌دهید، برای پیشگیری از تحریک پوست خود می‌توانید از کرم‌های قبل از اصلاح استفاده کنید. یا می‌توانید از محصولات حاوی آلوئه‌ورا استفاده نمایید. همچنین می‌توانید فوم اصلاح مخصوص پوست‌های حساس را انتخاب کنید.

4. مراقبت از ریش و سبیل

اگر مراقبت از ریش و سبیل به اندازه مراقبت از پوست برای شما اهمیت دارد ما چند پیشنهاد برای شما داریم. اگر می‌خواهید ریش و سبیل مرتبی داشته باشید می‌توانید از یک برس مخصوص استفاده کنید. می‌توانید از محصولات حاوی روغن برای مراقبت از ریش و سبیل استفاده کنید. همچنین می‌توانید نگاهی بیندازید به واکس‌های ریش و سیبیل که اخیرا برای نگهداری از موهای صورت از آنها استفاده می‌شود.

5. مراقبت ویژه برای قسمت هایی که احتمال چین و چروک آنها بالاست

یکی از مواردی که اغلب نادیده گرفته می شود، مراقبت‌های مربوط به چین‌و‌چروک پوست مردان است. برای کم کردن چین‌و‌چروک می‌توانید از کرم‌های ضدچروک مخصوص آقایان استفاده کنید و برای اطراف چشم‌ها به طور منظم از مرطوب کننده استفاده نمایید.

6. محافظت از آفتاب تابستان

واقعیت اینست که آفتاب یکی از مخرب‌ترین عوامل موثر بر پوست است. بنابراین استفاده از ضدآفتاب بسیار ضروری است. کرم‌های ضدآفتاب مرطوب‌کننده پوست را زنده و شاداب‌تر می کند. همچنین اگر پوستی حساس دارید باید از ضدآفتاب در فصول دیگر سال هم استفاده کنید.

0 دیدگاه

پاسخ دهید :

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد . فیلدهایی که دارای * می باشند اجباری هستند .

مقالات مرتبط