محل کار

توصیه هایی برای داشتن یک محیط کار کارآمدتر

Recommendations-for-a-more-efficient-work-environment.jpg

برای کارمندانی که بیشتر روز خود را پشت میز می‌گذرانند، چیدمان میز بسیار مهم است. برای ایجاد یک محیط کار کارآمدتر، مهمترین چیزها باید روی میز شما باشد و چیزهایی که نیاز ندارید از جلوی چشم خود بردارید. برای رهایی از خستگی و ملالت میز کار خود، می‌توانید با فهرست پیشنهادی ما میز خود را تزیین کنید.

1. میز خود را مرتب و تمیز نگه دارید

Keep-the-desk-clean

اول از همه باید میز خود را تمیز و خلوت نگه دارید. بدین منظور بسیاری از وسایلی که روی میز شما بی‌استفاده‌اند را حذف کنید. تمیز کردن بسیاری از وسایل روی میز پرزحمت و وقت‌گیر است. به‌علاوه این وسایل غیرضروری مانع از عملکرد سریع و کابردی شما خواهد بود. سعی کنید وسایلی که زیاد نیاز ندارید در کشو قرار داده تا وسایلی که بیشتر نیاز دارید در دسترس‌تر باشد و بهره‌وری کار شما افزایش یابد.

2. الهام گرفتن از گل ها

Inspired-by-the-fresh-flowers

می‌توانید از گلهای تازه برای الهام‌بخشی میز کار خود استفاده کنید. با نشستن در کنار گل و نگاه کردن به آن احساس طراوت خواهید کرد و با انگیزه‌ای دوچندان از زیبایی آن انرژی خواهید گرفت.

3. سفارشی کردن میز کار

Customize-desktop

قرار دادن عروسک مورد علاقه‌تان روی میز، قاب عکس عزیزانتان و دکور و چیدمان میز شما، بازتاب شخصیت شماست.

4. پر کردن دیوارهای خالی

Fill-the-empty-walls-with-tableau

دیوارهای سفید بسیار سرد و کسل‌کننده به نظر می‌رسند. می‌توانید نقاشی و تابلوهای موردعلاقه خود را روی دیوار نصب کنید.

5. داشتن بطری آب

water-bottle

شما نیاز به مصرف مداوم آب در طول روز برای کاهش غلظت‌خون خود دارید. برای نوشیدن مداوم آب، می‌توانید بطری آب را روی میز و دم‌دست خود قرار داده و هر زمان که خواستید آب بنوشید. انتخاب شیشه‌ی آب برای حفظ سلامتی شما اهمیت دارد. امروزه طرح‌های بسیار زیاد و جالبی برای بطری‌های آب وجود دارد. شما هم با انتخاب یکی از این طرح‌ها می‌توانید میز کار خود را تنوع ببخشید و ذهن خود را برای نوشیدن آب همیشه فعال نگه دارید.

6. استفاده از جامدادی

pencil-case

اگر شما مجبور به استفاده از خودکارهایی هستید که در روی میزتان پراکنده‌اند، برای جلوگیری از اتلاف زمانی برای پیدا کردن خودکار، استفاده از جامدادی کمکتان خواهد کرد. اگر جامدادی خود را بر اساس رنگ و مدل میز خود انتخاب کنید ظاهر زیبایی خواهد داشت.

7. مرتب کردن پرونده ها و فایل ها

Sort-files

اگر به طور مداوم مجله و روزنامه ‌ا را دنبال می‌کنید و بعد از خواندن آنها را به طور پراکنده روی میز خود نگه می‌دارید؛ برای اینکه آنها را مرتب نگه دارید و به راحتی بتوانید دنبال آنها بگردید می‌توانید از زونکن، کازیه و پوشه‌های مخصوص فایل و مجله استفاده کنید.

8. برگه‌یادداشت چسب‌دار

Sticky-Notes(post-it)

می‌توانید برای یادداشت‌برداری سریع از آن استفاده کنید. آن را جایی در مقابل چشمان خود بچسبانید تا  کارهای ضروری خود را فراموش نکنید.

9. مرتب کردن کابل و سیم

Sort-Cable

کابل‌های اطراف میز بسیار مزاحم است و تصویر خوشایندی ندارد. شما می‌توانید از ایده‌های خلاقانه برای جمع‌و‌جور کردن این سیم‌ها و کابل‌ها استفاده کنید.

10. ایجاد یک گوشه برای خود

board-on-the-wall

اگر یک میز پر جنب‌و‌جوش‌تر می‌خواهید، می‌توانید یک تخته یا بورد روبروی میز خود داشته باشید. مجله، روزنامه، مقاله و عکس‌های موردعلاقه و همچنین یادداشت‌هایتان را می‌توانید روی بورد نصب کنید.

برچسب ها :

در این زمینه بیشتر بخوانید

0 دیدگاه

پاسخ دهید :

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد . فیلدهایی که دارای * می باشند اجباری هستند .