مد و زیبایی

رنگ کردن مو در خانه و هر آنچه باید درباره آن بدانید

diy-haircoloring.jpg

یکی از لذت‌های کوچک و ساده زندگی، ایجاد تغییرات ظاهری در چهره‌مان است. خیلی از ما دلمان می‌خواهد برای یک‌بار هم که شده در شکل و رنگ موهایمان تغییر به وجود آوریم. اگر شما هم جزو دسته کسانی هستید که وقت ندارید ساعت‌های متمادی را در آرایشگاه سپری کنید یا حتی وقت دارید و دلتان می‌خواهد از آن به نحو بهتری استفاده کنید، در این مطلب با «نیکوپی» همراه شوید. به شما یاد خواهیم داد که چطور با رنگ کردن موهایتان در خانه وقت و پول خود را صرفه‌جویی کنید.

انتخاب رنگ موی مناسب

انتخاب رنگ موی مناسب

مرحله اول انتخاب رنگ موی مناسب است. این نکته را فراموش نکنید که هر رنگی که در کاتالوگ‌های رنگ مو می‌بینید، الزاماً همان رنگی نیست که در آخر روی موهای خودتان خواهید دید. اگر موهای تیره دارید و اولین بار است آن را رنگ می‌کنید، سعی کنید از رنگی که در کاتالوگ به نظرتان زیبا می‌رسد دو درجه روشن‌تر بخرید. رنگ مو روی موهای تیره به‌سختی به همان رنگی که در کاتالوگ دیده‌اید، در خواهد آمد. درباره تناژ رنگی حتماً با فروشنده مشورت کنید. فروشنده کاربلد رنگ مو، تجربه‌های خوبی دارد که در اختیارتان خواهد گذاشت. اینکه رنگ موی خوب دقیقاً چه ویژگی‌هایی دارد موضوعی است که درباره آن زیاد گفته‌اند و شنیده‌ایم اما مهم‌ترین نکته درباره رنگ مو این است که موهایتان پس از چند بار شسته شدن، خشک و شکننده به نظر نیایند و نرمی طبیعی خودشان را از دست ندهند. واقعیت این است که هر رنگ مویی هرچقدر هم مرغوب، لطافت طبیعی را از موهای شما خواهد گرفت اما بهتر این است انتخابی بکنید که کمترین ضرر را به موهایتان برساند. سعی کنید رنگ مویی بخرید که معتبر و خوش‌نام و با پوست سرتان بیشترین سازگاری را داشته باشد. چند شرکت خارجی وجود دارند که رنگ موی بدون آمونیاک تولید می‌کنید و کمترین ضرر را به موهایتان خواهند رساند. یادتان باشد تاریخ انقضای حک‌شده روی جعبه رنگ مو را حتماً چک کنید.

https://www.nikoopay.com/SearchAPI/GetProducts?id=460&sid=0&sb=2&sd=1&pz=undefined&pn=1&_=1515831195963

اپلیکیشن‌هایی برای انتخاب رنگ موی مناسب

اپلیکیشن‌هایی برای انتخاب رنگ موی مناسب

به نظرتان هیجان‌انگیز نیست که بتوانیم اول همه رنگ‌ها را روی موهای خود امتحان کنیم؟ این اتفاق مدتی است به کمک چند نرم‌افزار یا اپلیکیشن امکان‌پذیر شده و شما خواهید توانست به‌سادگی یکی از آن‌ها را روی تلفن همراهتان نصب کرده و ببینید چه رنگی مناسب رنگ پوست و چهره شماست. چه چیزی از این بهتر؟ کافی است کمی در گوگل جستجو کنید تا به‌راحتی با چندتایی از آن‌ها آشنا شوید.

چطور رنگ مو را آماده کنیم؟

چطور رنگ مو را آماده کنیم؟

برای شروع حتماً بروشور را مطالعه کنید. در بروشور تمام رنگ موها، هم به فارسی و هم انگلیسی نحوه آماده کردن رنگ مو توضیح داده شده است. ظرفی غیرفلزی را انتخاب کنید و به همان میزانی که در بروشور گفته شده یا فروشنده راهنمایی‌تان کرده است رنگ و اکسیدان را با هم مخلوط کنید. یادتان نرود از فروشنده بپرسید برای حجم موهایتان چقدر رنگ نیاز است تا تهیه کنید. رنگ و اکسیدان را به‌خوبی با فرچه مخصوص رنگ مخلوط کنید تا مواد یکدست شوند. اگر فروشنده به شما کمی روغن آرگان توصیه کرد می‌توانید آن را در رنگ خود بریزید و مخلوط کنید تا از خشکی موهایتان تا حدی جلوگیری کند.

چطور هنگام رنگ کردن مو رنگی نشویم

چطور هنگام رنگ کردن مو، رنگی نشویم؟

اگر می‌خواهید دردسر رنگی شدن دستانتان را تحمل نکنید حتماً از دستکش استفاده کنید. دستکش‌های یک‌بارمصرف اغلب در جعبه رنگ مو وجود دارند اما اگر همراه رنگ مو دستکشی نبود حتماً یکی تهیه و قبل از اینکه شروع به رنگ کردن کنید آن‌ها را بپوشید. برای اینکه اطراف صورت، گوش‌ها و پشت گردنتان رنگی نشود بهتر است به این نواحی وازلین بمالید. حتماً لباسی تنتان کنید که رنگی شدنش برایتان اتفاق مهمی نیست. اگر پیشبند رنگ ندارید، می‌توانید از یک کیسه زباله استفاده کنید. به این شکل که وسط قسمت بسته شده کیسه را به‌اندازه سرتان ببرید و کیسه را از سرتان بپوشید. یادتان باشد هیچ قسمتی از کیسه مشمایی یا پیشبند نباید باز باشد و در اطراف گردن خود تمام قسمت‌ها را با گیره و کلیپس کوچک محکم کنید تا راهی برای ریختن رنگ روی گردن و شانه‌هایتان وجود نداشته باشد. حتی اگر روی صندلی می‌نشینید سطح زمین را با روزنامه یا پلاستیک بپوشانید و روی صندلی را هم به‌خوبی استتار کنید.

موهایتان را دسته‌بندی کنید

موهایتان را دسته‌بندی کنید

موهایتان را خوب شانه کنید یا برس بکشید. چند گیره مخصوص برای دسته‌بندی موهایتان در نظر بگیرید. گیره‌های کوچکی که با آن‌ها بتوانید موهایتان را به چهار قسمت اصلی تقسیم کنید. این کار ساده‌تر از آن چیزی است که فکرش را می‌کنید. کافی است موهایتان را از وسط به شکل فرق تقسیم کرده و هر کدام از دو طرف مو را به دو قسمت تقسیم کنید. می‌توانید هر کدام از این چهار قسمت را هم به دسته‌های کوچک‌تری تقسیم کنید.

از کجا رنگ زدن مو را آغاز کنیم؟

از کجا رنگ زدن مو را آغاز کنیم؟

نظرات در این زمینه فراوان‌اند اما یکی از پرکاربردترین و پرطرفدارترین روش‌های رنگ کردن مو به این شکل است:
اگر موی سفید دارید اول شروع به رنگ زدن قسمت‌های سفید سر خودتان بکنید چون موی سفید ضعیف است و دیرتر رنگ به خود خواهد گرفت. اگر موهایتان یکدست است و تا به حال رنگ نشده‌اند ابتدا 5 سانت پایین‌تر از ریشه مو را رنگ کنید سپس به سراغ قسمت‌های ریشه مو بروید. اگر موهایتان را قبلاً رنگ کرده‌اید و سفیدی ندارد و یکدست است ابتدا 5/2 سانت پایین‌تر ریشه را رنگ کنید سپس به سراغ ریشه بروید. نکته‌ای که در همه این موارد بهتر است رعایت کنید اینکه ابتدا موهای پشت سر را رنگ کنید سپس به سراغ دسته‌های جلویی و طبق مواردی که گفتیم یعنی ابتدا موی سفید، سپس ساقه و در آخر ریشه‌ها بروید.

نکته‌هایی برای رنگ کردن یکدست موها

نکته‌هایی برای رنگ کردن یکدست موها

حتماً چک کنید که تمام موهایتان رنگ گرفته باشند و چندین بار با دقت همه قسمت‌های مو را زیرورو کنید. موهای روییده نزدیک صورت و قسمت شقیقه اگر خوب رنگ نشوند بدجوری توی چشم می‌زنند. پس از اتمام کار ساعتتان را حتماً نگاهی بیندازید.

ده دقیقه مانده به مدت زمانی که در بروشور برای زمان شستن رنگ گفته شده، شانه‌ای بردارید و موهایتان را از بالا به پایین چند با شانه کنید این کار به یکدستی رنگ کمک خواهد کرد.

در مرحله آخر هم به مدت پنج دقیقه حسابی رنگ را روی موهایتان ماساژ دهید. این کار احتمال یکدست نبودن رنگ موهایتان را به‌شدت کاهش می‌دهد. سپس موهایتان را آبکشی و تا زمانی که حس کردید رنگی روی موهایتان باقی‌مانده این کار را ادامه دهید. بعد کمی نرم‌کننده به موهایتان آغشته کنید و بعد از چند دقیقه آبکشی نهایی را انجام دهید. هرگز رنگ را بیش‌تر از زمان نوشته شده روی بروشور روی سرتان نگه ندارید و حتماً موهایتان را رأس ساعت بشویید.

مراقبت‌های پس از رنگ کردن مو

مراقبت‌های پس از رنگ کردن مو

موی رنگ شده قطعاً به شادابی و لطافت موی طبیعی نخواهد بود. پس رعایت نکته‌هایی برای نگهداری از آن ضروری است؛ از شامپوهای مناسب برای موهای رنگ شده استفاده کنید. این شامپوها حاوی موادی برای مراقبت از رنگ مو و درخشندگی آن هستند و معمولاً از خشکی موهایتان تا حدی جلوگیری خواهند کرد. محصولاتی چون ماسک موهای تقویت‌کننده موهای رنگ شده، نرم‌کننده‌ها و روغن‌های طبیعی مثل روغن آرگان از موهایتان مراقبت خواهند کرد و شادابی و رطوبت از دست رفته را به آن‌ها برمی‌گردانند. هرچند وقت یک بار کمی موهایتان را کوتاه یا نوک‌گیری کنید تا خوش‌حالت‌تر به نظر برسند و به‌اصطلاح جان بگیرند. از رنگ کردن موهایتان بیش از 9 بار در سال بهتر است خودداری کنید تا موها فرصت بازیابی طبیعی خودشان را داشته باشند.

با رعایت نکته‌هایی که گفتیم و مشورت با یک فروشنده حرفه‌ای رنگ مو، می‌توانید خودتان به‌راحتی رنگی تازه به موهایتان بزنید و از تنوع و تازگی صورتتان لذت ببرید. اگر نتیجه کار مطلوب دلتان نبود خیلی جای نگرانی نیست کمی صبر کنید و به رنگ‌های تازه فکر کنید. در بدبینانه‌ترین حالت یک آرایشگر کاربلد به دادتان خواهد رسید ولی رنگ کردن مو در خانه کاری نیست که از پسش برنیایید به امتحانش حتماً می‌ارزد.

برچسب ها :

محصولات مرتبط

0 دیدگاه

پاسخ دهید :

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد . فیلدهایی که دارای * می باشند اجباری هستند .

مقالات مرتبط