مد و زیبایی

چگونه از پوست خود در پاییز و زمستان مراقبت کنیم؟

skin-in-fall-winter.jpg

وقتی روزها کوتاه‌تر می‌شوند، درجه حرارت کم‌کم پایین می‌آید و هوا نسبتاً خشک می‌شود درمی‌یابیم که پاییز به‌طور جدی فرا رسیده است. این خبر بسیار خوشحال‌کننده‌ای است چون حال و هوای پاییز و روزهای بارانی، هوای گرفته و بوی برگه‌ای خیس افتاده از درختان بسیار لذت‌بخش است. تابیدن نور کم‌رمق پاییزی و پوشیدن به پلیور راحت خیلی می‌چسبد، میل به نوشیدنی‌های چون شکلات داغ بیشتر به سر آدم می‌زند و خوردن انواع کیک‌ها با چای یا قهوه روزهای پاییزی را بیش‌ازپیش مزه دار می‌کند؛ اما با اینکه پاییز این‌همه حس خوب همراه دارد رسیدن آب و هوای سرد به معنای خبر نه‌چندان خوب برای پوست ماست. برای بیشتر مردم فرارسیدن پاییز یعنی برگشتن دوباره مشکلاتی از قبیل بیماری‌های تنفسی و بخصوص پوستی و درست هم فکر می‌کنند!

و اما این نکته طلایی را به شما می‌گوییم که پاییز به عنوان یک دوره گذار بهترین زمان برای جوان‌سازی دوباره و ترمیم پوست شما است!

تلاش برای جوان‌سازی دوباره با ترمیم آسیب‌های تابستانی و آماده‌سازی پوست برای زمستان انجام می‌شود، زیرا هنگامی‌که آب و هوا خنک‌تر می‌شود نیاز پوست به هیدراته شدن خیلی خیلی مهم‌تر است. خوشبختانه مجموعه‌ای کامل از گروه محصولات مراقبت از پوست به‌طور اختصاصی برای آب‌رسانی پوست طراحی شده‌اند از کرم‌های سنگین و مرطوب کننده‌های مغذی تا ژل‌های پوستی و محصولاتی که عملکرد فوری و مؤثر در هیدراتاسیون پوست دارند. حالا به‌طور خیلی خلاصه برای شما می‌گوییم که به ترتیب چه کارهایی باید در این دوره طلایی برای پوستمان انجام دهیم:

در مرحله اول از اکسفولیانت‌ها یا لایه‌بردارهای مناسب پوستمان استفاده می‌کنیم. بسیاری از مردم فکر می‌کنند که لایه‌برداری می‌تواند خشکی پوست را تشدید کند و رطوبت پوست - چیزی که ما در طی ماه‌های سردتر به مقدار کافی نداریم - را کاهش دهند؛ اما در واقع این بهترین روش برای درمان پوست خشک و پوسته پوسته شده است. خلاصه اینکه لایه‌بردارها از انواع شیمیایی و فیزیکی و مخلوط این دو هستند و در این فصل سال انتخاب ما لایه‌بردارهای فیزیکی یا با عملکرد بیشتر فیزیکی است. یک یا نهایتاً دو روز در هفته را اختصاص می‌دهیم به لایه‌برداری ملایم تا پس از ساعت‌ها که در زیر نور خورشید، پوست صورت ما شروع به خشک شدن و سفت شدن کرد، بتوانیم از سلول‌های آسیب دیده مرده خلاص شویم. حالا پوست ما آماده جذب رطوبت بیشتر و بهبود کارایی محصولات تغذیه‌ای خواهد شد!

به یاد داشته باشید روزهای گرم تابستان می‌توانند باعث کمبود آب پوست صورت شما شوند، به‌طوری‌که قبل از زمستان باید پوست صورت خود را به مقدار مناسب رطوبت رسانی کنید. مرحله بعد استفاده از یک ماسک رطوبت رسان صورت بلافاصله بعد از لایه‌برداری است که دو بار در هفته باید انجام شود. می‌توان از یک اسپری آب مخصوص آب‌رسانی هم قبل آن استفاده نمود ولی باید توجه شود قبل از ماسک گذاری پوست صورت ما کاملاً خشک باشد.

در مرحله بعد و در طول هفته 2 الی 4 بار در روز پوست صورت خود را با استفاده از فرآورده‌های مناسب نوع پوستمان آب‌رسانی و رطوبت رسانی می‌کنیم. این دسته فرآورده‌های مراقبت از پوست یا رطوبت را در پوست شما نگه داشته و مانع از تبخیر آن می‌شوند یا رطوبت رو از سایر بافت‌ها به‌سوی پوست روانه کرده و در آن نگهداری می‌کنند. مثلاً اگر شما در حال عادی پوست خشکی دارید، واقعاً نیاز به هیدراتاسیون شدید برای جلوگیری از پوسته پوسته شدن پوست خود در پاییز دارید و باید محصولی را انتخاب کنید که به‌طور خاص برای جلوگیری از تبخیر آب و از دست دادن رطوبت این نوع پوست طراحی شده باشد. مطمئن شوید که مواد تشکیل‌دهنده آن به‌طور مؤثر از کاهش آب پوست صورت شما جلوگیری می‌کنند و البته چه بهتر که دارای موادی مانند اسید هیالورونیک باشند که دارای خواص آب‌رسانی فوق‌العاده‌ای است. برای شما که دارای پوست چرب هستید، استفاده از کرم‌های سنگین بیش از حد احساس بدی ایجاد می‌کند؛ اما به جای اینکه آب‌رسانی پوست را به‌طور کلی فراموش کنید می‌توانید از مرطوب‌کننده‌ی مناسب پوست چرب که یک فرمول سبک و یا بدون روغن دارد بهره ببرید تا اینکه برای زمستان سرد اندوخته رطوبت پوست خودتان رو در حد مطلوب نگه داشته باشید.

اشعه‌ خورشید همراه با سرد شدن هوا باعث می‌شود که شما با لب‌هایی خشک و چاک خورده مواجه شوید و استفاده از بالم لب‌ کلید رهایی از آن است. چون لب لایه بیرونی ضد آب ضعیفی نسبت به پوست بدن دارد لذا نسبت به پوست بدن حساسیت بیشتری به از دست دادن رطوبت دارد؛ بنابراین شما احتیاج زیادی به یک مرطوب‌کننده مخصوص لب دارید. دقت داشته باشید برای اثرات بیشتر و دوام بهتر، محصولاتی را انتخاب کنید که مواد تشکیل دهنده آن از قبیل موم زنبور، کره شی آ و غیره باشد که باعث جلوگیری بادوام و مؤثر از خشک شدن لب‌ها و در عین حال حفظ رنگ و شادابی لب شما شود.

در حالی‌که ما به معمولاً بالم لب‌ را در جیب خود نگه می‌داریم و کرم‌های صورتمان در کیفمان وجود دارد، یکی از قسمت‌های بدن که اغلب نادیده گرفته می‌شود، دست‌های ماست. دست‌ها به طور مداوم در معرض آب و هوای سرد و شوینده‌ها هستند که باعث می‌شود به سرعت پوست دست ما را خشک شود؛ اما به هیچ وجه نگران نباشید زیرا راه حل جدی وجود دارد و کافی است محصول مناسب رو انتخاب کنید و اطمینان حاصل کنید که کرم دست با ارزشی دارید تا با یک سرمایه‌گذاری مطمئن از تمام مزایای آب‌رسانی آن در فصل زمستان استفاده کنید.

در ادامه خیلی خلاصه به شما می‌گوییم که با توجه به نوع پوستتان از چه محصولاتی بهتر است استفاده کنید:

شویندهآب‌رسان و مرطوب‌کننده
روزانه یا
روزی یک تا دو بار
اکسفولیانتماسک مرطوب‌کنندهصورتلبدستبدن
پوست خیلی خشکروغن پاک‌کننده اگزومگاپولیش لایه‌بردار QV
2 بار در هفته
ماسک کامفورت لیرککرم وینوسورس اینتنس کدلی
کرم اگزومگا آدرما
بوم لب اپزک بایول بایورگا

پماد بریدم اوریاژ
کرم دست ایکتیان

کرم دست لینولا

گزموز سرات اوریاژ

کرم تریکسرا+اون

پوست خشک و حساسکرم پاک‌کننده توپیالیز لاوانت SVRپولیش لایه‌بردار QV
1 بار در هفته
ماسک هیدرامموری کامفورت زون

کرم کامفورت اوریاژ

کرم اسکین رزونانس کامفورت زون

بوم لب گزموز اوریاژ

کلد کرم اوریاژ

کرم دست آدرما

لوسیون اگزومگا آدرما
کرم اینتنسیو QV
پوست خشککرم لاوانت اوریاژاسکراب لایه‌بردار روغن آرگان
2 بار در هفته
آکوا ماسک اوریاژ

کرم مرطوب کننده آکوا پالپ گلنیک

کلدکرم مرطوب‌کننده ریچ آکواروا نوروا
دریدیوم لیراک

بوم لب بریدرم اوریاژ
بالم لب کلیان HD دوکری
کرم اسکین دیفندر کامفورت زون
کرم دست QV
کرم دست نوتری ویشی

لوسیون گزموز اوریاژ

کرم بدن زریال SVR

پوست معمولی و حساسژل شوینده اگزومگا آدرماژل گماژاینتگرال اوریاژ
1 بار در هفته
ماسک مرطوب‌کننده کدلیوینوسورس سربت کدلی
کرم سنسی فاین SVR
بوم لب اونکرم دست لد آکواروا نورواکرم زراکالم A.D اون
پوست معمولی 1واش QVژل گماژ اوریاژ
2 بار در هفته
آکوا ماسک اوریاژکرم لایت اوریاژ
کرم روز میس ادن
بوم لب QVکرم دست اوریاژ
کرم دست میس ادن
لوسیون بدن QV
پوست معمولی 2فوم اسموکلین استادرمماسک گماژ لیراک
2 بار در هفته
ماسک هیالورونیک استادرمکرم افیسه گلنیک
کرم هیدراژنیست لیراک

بوم لیفتزیم لیراک

بوم لب کدلی

کرم دست کدلیلوسیون مغذی کدلی
پوست مختلط حساسفوم پاک‌کننده کدلی

ژل لایه بردار متدیان نوروا

2 بار در هفته

ماسک پاک کننده کیووی

امولسیون سنسیدیان مت نوروا

فلویید سنسی فاین SVR

بوم توپیالز SVRکرم دست اونلوسیون کالمینگ استادرم
پوست مختلطژل کلینانس اوناسکراب اسنشیال کامفورت زون
ماسک پیوریفایینگ لیراک
2 بار در هفته
ماسک مرطوب‌کننده کدلیلد کرم مرطوب‌کننده لایت آکواروا نوروا
ژل کرم هیدراژنیست لیراک
بوم لب نورواکرم دست نیوالوسیون کالمینگ استادرم
پوست چرب حساسژل پیوراستادرم

اسموکلین استادرم
ژل رزونانس کامفورت زون

1 بار در هفته

ماسک مرطوب‌کننده کدلیسبیاکلییر مت پلاس پُرز SVR
امولسیون سنسیدیان مت نوروا
بوم لب اونکرم دست ایوروشهلوسیون کالمینگ استادرم
پوست چربژل زنیاک نوروا
ژل کرکنیل دوکری
ماسک دتوکس کدلی
اسکراب اَکتیو پیورنِس کامفورت زون
2 بار در هفته
ماسک مرطوب‌کننده کدلیامولسیون اپزک مت بایول بایورگا
هیسه اک مت اوریاژ
بوم لب QVکرم دست کدلی
کرم دست نوکس
لوسیون بدن QV
پوست التهابی آکنه‌دارفوم آکنه درم QV
ژل اکتی پور نوروا
امولسیون کلینانس اِکسپرت اونبوم لب اپزک بایورگاکرم کلینانس هیدرا اون

0 دیدگاه

پاسخ دهید :

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد . فیلدهایی که دارای * می باشند اجباری هستند .

مقالات مرتبط