خانه

همه چیز درباره خریدن آینه و شمعدان سفره عقد

Mirror-candlestick.jpg

خریدن آینه و شمعدان از آن رسم‌های خوشایندی است که سال‌هاست با فرهنگ ایرانی‌ها عجین شده. آینه نماد زلالی و شفافیت و دو شمعدان که نمادی از گرما و روشنایی زندگی مرد و زن هستند بر سر سفره عقد حضورشان خوش‌یمن و زیباست. امروز نیکوپی برایتان نکاتی درباره خرید آینه و شمعدان خواهد گفت. اگر مراسم ازدواجی پیش رو دارید و قرار است به خانه بخت بروید یا از خریدن آینه و شمعدان خوشتان می‌آید مطلب امروز برای شما نوشته شده است.

مدل‌های مختلف آینه و شمعدان کدامند؟

Mirror-candlestick-0

آینه و شمعدان ده‌ها مدل و طرح گوناگون و به‌تبع آن قیمت‌های متفاوتی هم دارد. شما می‌توانید با کمتر از صد هزار تومان هم با خریدن یک آینه و شمعدان از جنس رزین یا پی‌وی‌سی این نماد زیبا را به خانه بختتان ببرید یا اینکه با هزینه‌های میلیونی یک آینه و شمعدان تمام نقره بخرید. مدل‌های برنزی، نقره، مس و فیروزه، منبت و... در بازار وجود دارند که در ادامه چندتایی از آن‌ها را بررسی خواهیم کرد.

آینه و شمعدان قلم‌زنی نقره و مس

Mirror-candlestick-1

هنر زیبای قلم‌زنی را اغلب ما می‌شناسیم. یک میراث ماندگار ایرانی که دستان هنرمندان اصفهانی آن را بر دل فلزاتی چون نقره و مس کنده‌اند و نماد هنر نصف جهان است. برای خرید یک آینه و شمعدان قلم‌زنی اگر نقره باشد باید حسابی دست به جیب شوید؛ هزینه‌ای که حتماً اگر از خرج‌های جانبی و بیهوده مراسم ازدواجتان کم کنید به انجام دادنش می‌ارزد. آینه و شمعدان نقره تا همیشه به نشانه یکی شدنتان در خانه خواهد درخشید و از دیدنش سیر نمی‌شوید. خرید آینه و شمعدان تمام نقره برای همه ما مقدور نیست و حتی شاید چنین هزینه سنگینی را متقبل شدن به نظرتان زیاد منطقی نیاید. گزینه بعدی کارهای قلم‌زنی مس با آبکاری نقره است که قیمت مناسبی دارد و با حدود یک میلیون تومان می‌توانید یکی از آن‌ها را به خانه ببرید. زیبایی‌اش منحصربه‌فرد است و با گذشت سال‌ها بر جلوه‌اش افزوده خواهد شد.

آینه و شمعدان مس و فیروزه

Mirror-candlestick-2

درباره ترکیب مس و فیروزه برایتان قبلاً زیاد نوشته‌ایم. هم‌نشینی خوش‌ترکیبی که در آبی فیروزه‌هایش غرقتان می‌کند و چشم از دیدنش برنمی‌دارید. این مدل آینه و شمعدان هم هنر دست هنرمندان اصفهانی است و ماندنی و چشم‌نواز است. این مدل آینه و شمعدان قیمت بالایی دارد و بیش از یک میلیون تومان باید برای خریدنش هزینه کنید.

آینه و شمعدان میناکاری

Mirror-candlestick-3

نقش‌های ظریف و بی‌نظیر مینا با آن آبی لاجوردی فوق‌العاده‌شان، زیبایی و آرامش را به خانه تازه‌تان خواهند آورد. میناکاری طرفداران پر و پا قرصی دارد و از هنرهای ماندگار ایرانی هم هست. اگر سنتی‌دوستید و نقش‌های مینا جذبتان می‌کند می‌توانید به خریدن این سبک آینه و شمعدان هم فکر کنید.

آینه و شمعدان منبت چوبی

Mirror-candlestick-4

آینه‌های منبت دستی آن‌قدر زیبا و چشم‌نوازند که اگر با چوب ارتباط خوبی برقرار می‌کنید قطعاً از دیدنشان به وجد خواهید آمد. این سبک آینه بسته به طرح و سایز، قیمت متفاوتی دارد اما روی هم رفته منبت‌های دستی به خاطر هنری که برای خلقشان به کار رفته و همچنین دقت و ظرافت و زحمتی که خرجشان شده قیمت بالایی دارند. این روزها منبت‌هایی که با دستگاه CNC تولید می‌شوند هم در بازار وجود دارند که طبعاً قیمت پایین‌تری دارند. اگر به دنبال آینه‌ای از جنس چوب اما با قیمت مناسب‌تر می‌گردید، می‌توانید به خریدن آن‌ها هم فکر کنید.

از کجا آینه و شمعدان بخریم؟

Mirror-candlestick-5

برای خرید آینه و شمعدان قلم‌زنی، مینا و فیروزه‌کوب اگر به اصفهان نزدیک هستید که هم فال است و هم تماشا. معمولاً کارگاه‌های سطح شهر قیمت مناسب‌تری دارند و به راحتی هم در دسترستان هستند. اگر نمی‌توانید برای خرید به اصفهان بروید همه کارهای اصفهان فروش اینترنتی دارند و چه چیزی از این بهتر؟ در سطح شهرتان هم حتماً گالری‌های فروش محصولات صنایع‌دستی این سبک محصولات را دارند. بورس آینه و شمعدان تهران چهارراه ابو سعید، چهارراه مخبر الدوله و لاله‌زار هستند که می‌توانید برای خرید آینه و شمعدان به آنجا بروید. گالری‌های خیابان شریعتی هم کارهای لوکس، گران‌قیمت و آنتیکی را برای فروش دارند.

آینه و شمعدان مناسب چه ویژگی‌ای دارد؟

Mirror-candlestick-6

اینکه جنس مناسب برای آینه و شمعدان کدام است را دقیقاً نمی‌توان مشخص کرد چون انتخاب بیشتر سلیقه‌ای است؛ اما مدل‌های کریستالی چون امکان شکستنشان هست نگهداری سختی دارند. نکته مهمی که در خرید آینه و شمعدان حتماً باید مدنظرتان باشد این است که چقدر در خانه‌تان برای آینه و شمعدانتان جا دارید؟ اینکه یک آینه و شمعدان برنزی کنسول‌دار بزرگ را در خانه کوچکتان به‌سختی جا بدهید فقط عنصری اضافه به چیدمان خانه‌تان تحمیل کرده‌اید. سعی کنید مدل و جنس آینه و شمعدان را با توجه به دیگر المان‌های خانه‌تان انتخاب کنید؛ مثلاً مدل‌های قلمزنی در چیدمان کلاسیک بسیار زیبا خواهند بود. به فلسفه قشنگ خریدن آینه و شمعدان برای شروع زندگی مشترکتان فکر کنید یک آینه و شمعدان ساده و کوچک هم برای شروع کافی است.

0 دیدگاه

پاسخ دهید :

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد . فیلدهایی که دارای * می باشند اجباری هستند .

مقالات مرتبط