مسئولیت اجتماعی

بهنام دهش پور نامی همیشه ماندگار در حمایت از بیماران سرطانی

Behnam-daheshpour-Cancer-Charity.jpeg

داستان جوان 17 ساله‌ای مبتلا به سرطان که در دوران کوتاه زندگی خود بانی تأسیس یک موسسه خیریه برای حمایت از بیماران سرطانی شد. بهنام دهش‌پور 17 ساله بود که به سرطان کبد دچار شد. سه سال با این بیماری جنگید و حتی در شب آخر زندگی‌اش در خانه برای حمایت از بیماران سرطانی شمع فروخت. امروز نیکوپی برایتان از موسسه خیریه بهنام دهش پور خواهد گفت.

موسسه خیریه بهنام دهش‌پور چطور تأسیس شد؟

Behnam-daheshpour-Cancer-Charity-1

در سال 1374 وقتی بهنام آخرین مراحل درمان خود را می‌گذراند به مرکز رادیوتراپی بیمارستان شهدای تجریش رفت. امکانات کم این مرکز و وضعیت بد بیماران مبتلا به سرطان که در این مرکز تحت درمان بودند آن‌قدر برای او ناخوشایند و تأمل برانگیز بود که تصمیم گرفت یک بازارچه خیریه در خانه‌ای قدیمی در خیابان پاسداران برپا کند و همه عواید این اقدام انسان دوستانه‌اش را برای تجهیز مرکز رادیوتراپی بیمارستان شهدای تجریش اهدا کند. بعد از این بازارچه در اقدام بعدی بهنام و جمعی از دوستانش کنسرت پیانویی در فرهنگسرای ارسباران ترتیب دادند و تمام عواید آن را هم به بیمارستان اهدا کردند. این کمک‌ها به همراه کمک‌های مالی خانواده دهش‌پور، دوستان بهنام و همچنین نیکوکاران دیگر در سال 1375 باعث شد بیمارستان شهدای تجریش بتواند سالن انتظار بخش رادیوتراپی، اتاق بازی و کتابخانه کودکان بیمار را نوسازی و تجهیز کند، در سالی که متاسفانه بهنام دیگر حضور نداشت. اقدامات و پیگیری‌های پس از آن که توسط خانواده دهش‌پور و رییس بیمارستان شهدای تجریش صورت گرفت به تأسیس موسسه خیریه بهنام دهش پور منجر شد تا یاد و خاطره بهنام برای همیشه سبز بماند.

موسسه خیریه بهنام دهش‌پور چه می‌کند؟

Behnam-daheshpour-Cancer-Charity-2

این موسسه خدمات درمانی و حمایتی، در سطح استانداردهای بین‌المللی به بیماران مبتلا به سرطان و خانواده آنان ارائه می‌کند. همه خدمات موسسه دهش‌پور بدون محدودیت سن، ملیت، مذهب، جنسیت، نوع و مرحله بیماری سرطان به بیماران ارائه خواهد شد. فعالیت مهم دیگر موسسه دهش‌پور کمک به تجهیز بیمارستان‌های دانشگاهی است تا علاوه بر درمان به پیشرفت هرچه بیشتر مطالعات درباره بیماری سرطان کمک شود. موسسه دهش‌پور به بیان ساده و گیرا بخشی از هزینه‌های درمان بیماران سرطانی نیازمند را پرداخت می‌کند. تیم این موسسه، امور درمانی بیمار را در طول پروسه درمانش پیگیری می‌کند. هزینه برخی داروهای خارج از تعرفه بیمه را به شما پرداخت خواهند کرد. این موسسه در قالب خدمات روانکاوی به بیمار و خانواده‌اش مشاوره خواهد داد. به کودکان خانواده‌های سرطانی کمک‌هزینه تحصیل پرداخت می‌کند چرا که معتقد هستند ممکن است برخی هزینه‌های سنگین درمانی سایر کودکان خانواده را از ادامه تحصیل باز دارد. موسسه دهش‌پور برای کودکان کتابخانه‌ای تأسیس کرده است که می‌توانند در آنجا فعال باشند و از خدمات آن استفاده کنند. این موسسه کارآمد و فوق‌العاده حتی به اسکان خانواده بیمار سرطانی هم فکر کرده و هزینه‌های بالای اسکان در تهران را برای خانواده‌های شهرستانی مدنظر قرار داده است بنابراین در یک ساختمان وقفی در تجریش تا جایی که ظرفیت باشد به خانواده‌های بیماران اسکان رایگان و حتی سرویس رفت‌وآمد رایگان می‌دهد. توزیع 150 بسته تغذیه رایگان و سالم در هفته در بیمارستان تجریش در بخش رادیوتراپی و آنکولوژی از دیگر فعالیت‌های موسسه دهش‌پور است.

چطور از موسسه بهنام دهش‌پور کمک بگیریم؟

Behnam-daheshpour-Cancer-Charity-3

واحد مددکاری موسسه دهش‌پور واقع در بیمارستان شهدای تجریش مکانی است که باید برای تشکیل پرونده بیمارتان به آنجا بروید. کارشناسان این بخش با حفظ کامل کرامت انسانی بیمار و خانواده‌اش برای او تشکیل پرونده می‌دهند و میزان کمکی که موسسه می‌تواند به بیمار بکند را با توجه به شرایطش برآورد خواهند کرد. اینکه چه مدارکی برای مراجعه لازم دارید در سایت این موسسه به شکل واضح و شفاف توضیح داده‌شده که باید قبل از رفتن به موسسه آن‌ها را با خودتان ببرید.

چطور به موسسه بهنام دهش‌پور کمک کنیم؟

Behnam-daheshpour-Cancer-Charity-4

اگر قصد کمک دائمی دارید و می‌خواهید یک حامی حقیقی باشید به سایت موسسه مراجعه کنید و فرم آنلاین حامی را پر کنید. اگر می‌خواهید با سازمان و شرکتتان و در قالب مسئولیت اجتماعی شرکت‌ها به موسسه دهش‌پور کمک کنید می‌توانید با تعامل و ارتباط با واحد توسعه مشارکت این موسسه، یکی از طرح‌های بسته نیکوکاری دوازده‌ماهه را انتخاب کرده و یاور موسسه دهش‌پور باشید. کارهای خیرخواهانه دیگری مثل خرید تابلوی تسلیت از موسسه دهش‌پور برای مراسم ختم بستگانتان و کمک‌های مالی برای خریدن داروهای گران‌قیمت اقدامات خوب دیگری است که می‌توانید به انجام دادنشان فکر کنید. نذورات هر ساله و فطریه‌تان را هم می‌توانید به شکل نقدی به حساب موسسه واریز کنید. سایت موسسه دهش‌پور و اپلیکیشن موبایل آن منتظرند که سری به آن‌ها بزنید و با این سازمان خیریه در ارتباط باشید.

3 دیدگاه

  1. Avatar میترا

    سلام. تا کسی درگیر این بیماری نشه درد بیمار و خانواده هاشون رو درک نمی کنه

  2. Avatar فاطیما

    بادرود فراوان به شما که بهترین هستید مایلم موهایم راهدیه دهم ، آیا امکان دارد؟ اگر بله چطور و چگونه؟ با سپاس فراوان از فرشتگان زمینی فاطیما

  3. Avatar زمانی منش

    روحت شاد آقابهنام که با این کاری که خودت و خانوادهء عزیزت انجام دادی شمع فروزان افروختی که تاابدفروزان خواهدماند. با تمام وجودکمکهای شماباعث کم شدن دردورنج بیماران مخصوصا خانواده بیماران شده خداقوت وبرکت وصحت وعزتی روزافزون قسمت وروزیتان گرداند

پاسخ دهید :

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد . فیلدهایی که دارای * می باشند اجباری هستند .

مقالات مرتبط