سایر مطالب

چطور در فصل تابستان اتاق خوابمان را خنک نگه داریم

Keep-the-bedroom-cool-in-the-summer.jpg

فرقی ندارد که کجا زندگی می‌کنید، روزهای گرم و بلند تابستان منزلی خنک را می‌طلبد. از سوی دیگر برخی ترجیح می‌دهند وسایل خنک‌کننده مثل کولر و ایرکاندیشن را در اتاق خواب نصب نکنند. در این نوشتار ما به شما می‌گوییم که چطور اتاق خواب‌تان را بدون نصب کولر خنک نگه دارید.

پنکه سقفی نصب کنید

Keep-the-bedroom-cool-in-the-summer-1

نصب یک پنکه سقفی در اتاق خواب هم هوای اتاق را مطبوع و خنک نگه می‌دارد و هم سختی‌های نصب کولر و ایرکاندیشن را از روی دوش شما برمی‌دارد. فراموش نکنید که پنکه سقفی متعلق به شماست نه اتاق خواب، پس هر وقت احساس کردید آن را نیاز ندارید می‌توانید خاموشش کنید.

نصب پرده‌های سفید برای پنجره‌های اتاق خواب

Keep-the-bedroom-cool-in-the-summer-2

رنگ سفید گرما و نور خورشید را دفع می‌کند و این برای خنک نگه داشتن اتاق خواب به خصوص برای فصل تابستان فوق‌العاده است. بنابراین یکی از راه‌های خنک نگه داشتن اتاق خواب به‌خصوص در فصل تابستان نصب پرده‌های سفید برای پنجره‌های اتاق خواب است.

پرده‌های چوب بامبو یا حصیر برای پنجره اتاق خواب

Keep-the-bedroom-cool-in-the-summer-3

یکی دیگر از راه‌های خنک نگه داشتن دمای اتاق خواب نصب پرده‌هایی از جنس چوب بامبو است. این پرده‌های شکیل علاوه بر ظاهر زیبا و کلاسیکی که دارند جلوی نور خورشید را می‌گیرند و به اصطلاح اتاق خوابتان را در سایه نگه می‌دارند. اگر می‌خواهید اتاق خوابتان محلی ایده‌آل برای استراحت و ریلکس کردنتان باشد از پرده‌های بامبو غافل نشوید.

پرده‌های ضخیم برای پنجره‌های طولانی

Keep-the-bedroom-cool-in-the-summer-4

در سبک جدید معماری مدرن معمولاً پنجره‌های اتاق خواب را بزرگ و طولانی طراحی می‌کنند که البته منظره زیباتری هم به فضای خانه می‌بخشد. اما پنجره‌های بزرگ و طولانی در فصل تابستان حسابی خانه را گرم می‌کنند و در فصل زمستان سبب سردی فضای اتاق‌ها می‌شوند. البته باز نگه داشتن این پنجره‌ها در طول شب به خنک شدن اتاق خواب کمک می‌کند ولی برای جلوگیری از هجوم گرما در طول روز بهترین راه نصب پرده‌های ضخیم و البته با رنگ روشن است.

شیشه رفلکس نصب کنید

Keep-the-bedroom-cool-in-the-summer-5

اگر به دنبال یک راه‌حل همیشگی برای خنک نگه داشتن اتاق خواب‌ها هستید پیشنهاد ما به شما نصب شیشه‌های «رفلکس» برای پنجره‌های اتاق است. شیشه‌های رفلکس هم جلوی نور خورشید را می‌گیرند و هم از گرم شدن اتاق خواب جلوگیری می‌کنند. انتخاب این شیشه‌ها برای تمام پنجره‌ها بهترین روش برای کاهش مصرف انرژی و خنک نگه داشتن فضای خانه در طول تابستان است.

چراغ خواب به جای لوستر و چراغ‌های پرنور

Keep-the-bedroom-cool-in-the-summer-6

اگر می‌خواهید اتاق خواب‌تان را خنک نگه دارید جای چراغ‌ها و لوسترهای پرنور آن‌جا نیست. به جای لوستر می‌توانید از چراغ خواب یا لامپ‌های کم مصرف LED و CFL استفاده کنید.

سایبان بزنید

Keep-the-bedroom-cool-in-the-summer-7

یکی دیگر از روش‌های خنک نگه داشتن اتاق خواب‌ها نصب سایبان بالای پنجره‌های اتاق خواب است. این سایبان‌ها هم اتاق خواب را در سایه نگه می‌دارند، هم منظره خانه را زیباتر می‌کنند و هم مانع ورود نور خورشید و گرما به اتاق می‌شوند.

درخت بکارید

Keep-the-bedroom-cool-in-the-summer-8

اگر در منزل ویلایی زندگی می‌کنید یکی از بهترین راه‌کارها برای خنک نگه داشتن فضای خانه در فصل تابستان، کاشتن گل و گیاه در باغچه است. کاشتن درخت‌های بلند جلو پنجره‌ها که روی ساختمان خانه سایه بیندازند هم جلوه زیبایی به منزلتان می‌بخشند و هم در طول تابستان به خنک‌تر شدن هوای خانه کمک می‌کنند.

0 دیدگاه

پاسخ دهید :

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد . فیلدهایی که دارای * می باشند اجباری هستند .

مقالات مرتبط