سایر مطالب

11 نژاد از گربه های دوست داشتنی خانگی

cat.jpg

گربه‌ها برای سالهای زیادی توانسته‌اند به عنوان یک حیوان اهلی تبدیل به یکی از بهترین دوست انسانها شوند. با داشتن یک گربه می‌توانید هنگامی که به خانه باز‌می‌گردید با دوست کوچک خود ملاقات کنید. همچنین غذا دادن به حیوانات در خانواده‌های صاحب فرزند، برای رشد روانی کودک مهم است. اگر می‌خواهید گربه‌ای را در خانه نگهداری کنید و به او غذا بدهید می‌توانید از لیستی که ما برای شما در مورد نژادهای مختلف گربه فراهم کرده‌ایم کمک بگیرید و اطلاعات لازم را به دست آورید.

1. گربه ایرانی یا پرشین (Persian Cat)

persian-cat

گربه‌ی پرشین هوش، همدمی و ارادت خود را به صاحب خود نشان داده است. نگهداری از گربه پرشین کمی مشکل است. هر روز باید موهای او به طور منظم شانه شود. باید موها را با یک برس نرم به آرامی شانه کنید و اگر برایتان امکان دارد با شامپوی خشک آنرا تمیز کنید. گربه پرشین از محبوب‌ترین گربه‌هایی است که در خانه نگهداری می‌شود.

2. گربه چین چیلا (Chinchilla Cat)

chinchilla-cat

اگر می‌خواهید در یک خانه‌ی آرام گربه‌ای را نگهداری و تغذیه کنید، چین چیلا یک نژاد مناسب برای شماست. با صدایی نرم و گوشنواز و حرکات خاص و دوست‌داشتنی خانه شما را زنده می‌کند. این گربه‌ها ظاهری ظریف دارند و بسیار سالم و سرزنده‌اند. آنها خصوصیات اصلی خود را از نژاد گربه‌های پرشین گرفته‌اند ولی به عنوان یک نژاد متفاوت از گربه‌های ایرانی محسوب می‌شوند. به راحتی می‌توانید موهای پریشان چین چیلا را برای حداقل پانزده دقیقه در روز شانه کنید.

3. گربه های مو کوتاه بریتانیایی (British Shorthair Cat)

british-shorthair-cat

گربه مو کوتاه بریتیش یک گربه از نژاد انگلیسی است که با موهایی مخملی جلب توجه می‌کند. گوشهای گربه بریتیش شورت هیر اندازه‌ی متوسطی دارد و نوک آن گرد است که باعث ظاهری بسیار زیبا و بانمک  برای این گربه شده است. این گربه با داشتن گونه‌های گرد و بدن چاق برای نگهداری در خانه ایده‌آل است. همچنین به دلیل اینکه گربه مو کوتاه انگلیسی موهای بلندی ندارد و موهای آن گره نمی‌خورد، نگهداری از آن آسان‌تر است.

4. گربه مین کون (Maine Coon Cat)

maine-coon-cat

چه کسی گربه‌ی بزرگ و پرمو دوست ندارد؟ گربه‌ی مین کون گربه‌ایست دقیقا با این مشخصات: ساکت و آرام، دوست و همدم و اجتماعی که نیاز به مراقبت زیادی دارد. برای تمیز کردن موهای بلند خود نیاز به کمک صاحبانشان دارند. به دلیل تحرک زیاد، مین راکون برای افرادی که تحرک زیادی دارند مناسب‌تر است. مین کون بالا رفتن از درخت را دوست دارد؛ برای این منظور می‌توانید با گربه مین کون خود به اردو بروید!

5. گربه فولد اسکاتلندی (Scottish Fold Cat)

scottish-fold-cat

اگر یک عشق مداوم می‌خواهید و اگر به دنبال گربه‌ای هستید که آغوش شما را ترک نکند، فولد اسکاتلندی برای شماست. با ظاهری زیبا و دوست‌داشتنی و باهوش که در مدتی کوتاه با محیط زندگی خود خو می‌گیرد. با نوازش اعضای خانواده به راحتی خود را لوس و محبوب می‌کند. فولد اسکاتلندی نژادی است که اگر در خانه تنها بماند حوصله‌اش سر می‌رود. روند پر جنب‌و‌جوش اعضای خانه می‌تواند این گربه را سرگرم کند. البته تعداد زیادی اسباب بازی و وسیله‌ی سرگرمی هم برای این گربه مناسب است.

6. گربه مو کوتاه آمریکایی (American Shorthair Cat)

american-shorthair-cat

اگر شما به دنبال گربه‌ای هستید که به مراقبت بیشتری نیاز دارد، می‌توانید نژاد مو کوتاه امریکایی را انتخاب کنید. این گربه ها باهوش، پر تحرک و علاقه‌مند به آزادی هستند. مو کوتاه‌های امریکایی با کودکان هم بسیار سازگار هستند.

7. گربه اگزاتیک مو کوتاه ( Exotic Shorthair Cat)

exotic-shorthair-cat

مراقبت از نژاد ظریف گربه‌ی اگزاتیک مو کوتاه ممکن است کمی سخت باشد. این گربه از آمیزش گربه‌ی مو کوتاه امریکایی با گربه‌ی پرشین به‌وجود‌آمده است. مانند گربه‌ی پرشین چهره‌ی بسته‌ای دارد. موهایش کوتاه و نرم است. موهای این گربه باید به طور منظم شانه شود.

8. گربه برمه ای (Birman Cat)

birman-cat

نژادی از گربه با چشمان آبی رنگ. با صاحب خود بسیار دوست است و علاقه دارد در آغوش او بماند. اگر گربه‌ای می‌خواهید که دوست دارید آنرا مدام در آغوش بگیرید می‌توانید گربه‌ی برمه‌ای را انتخاب کنید که گربه‌ای آرام است. برس کشیدن منظم و مسواک زدن هم برای او مفید است.

9. گربه تیفانی (Tiffany Cat)

tiffany-cat

برجسته‌ترین ویژگی گربه‌ی نژاد تیفانی آرام و دوست‌داشتنی بودن آن است. احساسات صاحب خود را درک می‌کند و ساختار ظریف و حساسی دارد. همچنین گربه‌ی باهوشی است و بازی کردن در آغوش و دامان صاحب خود را دوست دارد. مانند سایر نژادهای موبلند، نگهداری آن نیاز به مراقبت و برس کردن منظم و مسواک زدن دارد.

10. گربه نژاد وان (Van Cat)

van-cat

گربه‌ی وان نام خود را از خاستگاه خود یعنی دریاچه‌ی وان ترکیه گرفته است. در تمیز کردن خود بسیار ماهر است و این امر به ذکاوت او و همچنین زمانی که انسان برای او می‌گذارد بستگی دارد. تنها گربه‌ای است که بازی کردن با آب  و شناور شدن در دریاچه وان را دوست دارد. در آغوش گرفته شدن را دوست ندارد و به عنوان یک شکارچی خوب شناخته شده است. رنگ چشم گربه وان هر دو آبی، هر دو کهربایی و یا یک چشم آبی و چشم دیگر کهربایی است.

11. گربه بنگال (Bengal Cat)

bengal-cat

گربه‌ای از نوع خالدار. به عنوان یک نژاد خاص و آموزش‌دیده. اندازه‌ی متوسط و رفتارهای عجیبی دارد. گربه‌ی بنگال بسیار مستعد برای داشتن زیبایی‌های طبیعت وحشی خود است. آنها همیشه آماده‌ی بازی و جست‌و‌خیز هستند، چراکه طبیعت آنها پرتحرک است.

3 دیدگاه

  1. Avatar شهلا

    آخی چه پیشی های خوشگلی

  2. Avatar کیان

    گربه مینیاتوری رو ننوشتید

  3. Avatar Bahi

    خب نباید براش آینه میگزاشتی چون بهش خو میگیرن

پاسخ دهید :

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد . فیلدهایی که دارای * می باشند اجباری هستند .

مقالات مرتبط