مسئولیت اجتماعی

شش ستاره مرد نیکوکار سینما و موسیقی؛ از جورج کلونی تا جاستین بیبر

The-6- Most-Charitable-Celebrities.jpg

از «جورج‌کلونی» که چندی پیش عکس‌های مراسم عروسی‌اش را در یک مزایده برای امور خیریه فروخت تا «جاستین بیبر» خواننده محبوب نسل جوان که هر سال از طرفدارانش می‌خواهد به جای فرستادن هدیه تولد برای او به خیریه‌اش برای افراد نیازمند کمک مالی کنند فقط بخشی از کارهای خیر مردان نیکوکار دنیای هنر است. خبر خوش این است که در سال‌های اخیر ستاره‌ها تلاش کرده‌اند تا در انجام امور خیریه از هم پیشی بگیرند. اما نیکوکارترین ستاره‌های مرد در سال‌های اخیر چه کسانی بوده‌اند؟

جورج لوکاس؛ حامی بزرگ دانش آموزان و افراد بی‌خانمان

1-The-6- Most-Charitable-Celebrities-george-lucas

یکی از مشهورترین کارگردانان هالیوود لقب نیکوکارترین ستاره را در سال‌های اخیر از آن خود کرده است. «جورج لوکاس» کارگردان فیلم مشهور «جنگ ستارگان» یکی از بزرگ‌ترین حامیان آموزش و تحصیل کودکان است تا آن‌جا که وعده داده 4 میلیارد دلار درآمد حاصل از فروش فیلم «جنگ ستارگان» محصول کمپانی دیزنی را تمام وکمال به کارهای آموزشی اختصاص دهد. علاوه بر این «موسسه آموزشی جورج لوکاس» تاکنون فعالیت‌های فوق‌العاده‌ای در زمینه آموزش و پرورش انجام داده است. بد نیست بدانید که لوکاس اخیراً 200 میلیون دلار برای ساخت شهرکی در همسایگی خانه‌اش که شامل 224 خانه برای افراد بی خانمان است هزینه کرده است.

مت دیمون؛ آب سالم برای زنان فقیر

2-The-6- Most-Charitable-Celebrities-ben-affleck-matt-damon

یکی از مشهورترین ستارگان جوان هالیوود سال‌هاست که نامش به خاطر انجام کارهای خیریه بر سر زبان‌هاست. «مت دیمون» مؤسس و پشتیبان مؤسسات خیریه در حوزه‌های مختلفی همچون مقابله با فقر و گرسنگی در آفریقا و یا فراهم کردن آب آشامیدنی سالم برای مردم نیازمند جهان است. دیمون که بنیادی برای حمایت از جوانان ورزشکار آماتور دارد پایه گذار کمپین «برای یک دختر یک بطری آب بخر» است که تمرکزش تأمین آب آشامیدنی سالم برای دخترانی است که در مناطق محروم از آب آشامیدنی سالم زندگی می‌کنند. سال گذشته رسانه‌های آمریکا خبر دادند که سه ستاره مشهور هالیوود برای جمع‌آوری پول خیریه، بلیت یک برنامه را که شامل خوردن پیتزا با این بازیگران است، می‌فروشند. ماجرا از این قرار بود که «بن افلک»، «مت دیمون» و «تام بردی» بلیت یک برنامه را که شامل پیتزا خوردن با این سه بازیگر بود را برای اختصاص به امور خیریه فروختند. برای موفقیت هر چه بیشتر در این کار، ویدیویی تهیه کرده و در این ویدیوی خیلی بامزه کارشان را تبلیغ و معرفی کردند. میان خریداران بلیت این رقابت، قرعه‌کشی صورت گرفت و برنده به عنوان مهمان به بوستون که شهر این سه ستاره است با اقامت در یک هتل چهار ستاره با این سه بازیگر مشهور هالیوود پیتزا خورد و با آن‌ها درباره مسائل ورزشی و سیاسی صحبت کرد.

مل گیبسون؛ مردی با قلب بزرگ

3-The-6- Most-Charitable-Celebrities-mel_gibson

آیا می‌دانستید «شجاع دل» هالیوود برای کمک به افراد نیازمند همیشه یکی از افرادی است که در صف نخست داوطلبان حاضر می‌شود و در ایالات متحده بیش از هر چیزی به خاطر قلب بزرگ و مهربانش مشهور است؟ کمک ده میلیون دلاری «مل گیبسون» بازیگر پر آوازه هالیوود و کارگردان فیلم «مصائب مسیح» به یک بیمارستان کودکان تنها گوشه‌ای از کارهای عام المنفعه است. مل گیبسون و خانواده‌اش تاکنون میلیون‌ها دلار برای تهیه کردن وسایل مختلف برای نجات زندگی کودکان و درمان و معالجه کردن بچه‌های نیازمند سرتاسر جهان کمک کرده‌اند. کمک 7 میلیون دلاری به ساخت یک کلیسا و نیز کمک به یک مرکز پزشکی تخصصی کودکان در صحرای سینا از جمله کارهای خیریه‌ای است که از سوی او رسانه‌ای شده است. این ستاره سینما به بهانه تشکر از همکاری اهالی بوستون در حین فیلمبرداری «لبه تاریکی» مبلغ ۲۵٫۰۰۰ دلار به طور محرمانه به آن‌ها اعطا کرد. کمک به ترمیم آثار هنری دوره رنسانس، کمک پانصد هزار دلاری به پروژه «آل میرادور» برای محافظت از آخرین آثار دست نخورده جنگل‌های عظیم و بارانی در آمریکای مرکزی، سرمایه‌گذاری برای کاوش و حفاری‌هایی مربوط به باستان‌شناسی در تمدن مایا، تأسیس یک مؤسسه خیریه در سنگاپور برای کودکانی با بیماری‌های مزمن و سخت، کمک ۲ میلیون دلاری به جداسازی کودکان دوقلویی که در بیمارستان «ویوسی ال‌ای» تحت درمان بودند از جمله کارهای نیک کارگردان خوش‌قلب هالیوودی‌هاست. کمک ۱ میلیون دلاری به تلفات و خسارات ناشی از طوفان مکزیک و نیز حضور در برنامه‌ای که برای جمع‌آوری کمک مالی به زلزله زدگان هائیتی به همت جورج کلونی شکل گرفت و اکثر هنرمندان بزرگ سینما در آن حضور داشتند بخشی دیگر از فعالیت‌های خیرخواهانه این ستاره هالیوود است. جالب است بدانید که در سال ۲۰۰۶ گیبسون مقداری پول جهت ساختن خانه برای مردم فقیر مکزیک اهدا کرد تا از کمک و همکاری آن‌ها در طول فیلمبرداری فیلم «آپوکالیپتو» قدردانی کرده باشد.

جورج کلونی؛ حراج عکس‌های عروسی برای امور خیریه

4-The-6- Most-Charitable-Celebrities-George-Clooney

جذاب‌ترین بازیگر مرد پا به سن گذاشته هالیوود و سفیر صلح سازمان ملل سال‌هاست یکی از نیکوکارترین مردان جهان است. «جورج کلونی» از فعالان جلب توجه جامعه جهانی به موضوع جنگ داخلی سودان بوده و پس از ماجرای یازده سپتامبر و زلزله هائیتی برنامه جمع‌آوری کمک‌های مردمی متعددی را هدایت کرده است. او با کمک در تأسیس سازمان “Non on Our Watch” به همراه برد پیت، دان پیدل، مت دیمون، جری واین‌تراب به مبارزه علیه قتل‌عام در دارفور، سودان فعالیت می‌کند. کلونی که در سال 2010 جایره فعالیت‌های بشردوستانه «باب هوپ» را از آن خود کرد، چندی پیش در اقدامی جالب عکس‌های عروسی‌اش را فروخت تا عوایدش را صرف امور خیریه کند.

جاستین بیبر؛ کارهای خیر پسر شر

5-The-6- Most-Charitable-Celebrities-Justin-Bieber

پسر جنجالی دنیای موسیقی و خواننده محبوب نوجوانان و جوانان سراسر جهان اتفاقاً یک فرد خیر است. او که موسسه خیریه «یک آرزو بساز» را احداث کرده، یکی از مشهورترین ستاره‌های دنیای هنر در کمک به ریشه‌کن کردن بیماری «ایدز» محسوب می‌شود. اختصاص هزینه‌ای برای تأمین آب سالم شهروندان کشورهایی که از آب سالم محرومند و درخواست از هوادارانش برای کمک مالی به خیریه به جای ارسال کادو برای روز تولدش از جمله کارهای عام‌المنفعه این خواننده جوان و محبوب است. جمع‌آوری پول برای مؤسسات خیریه از جمله «Pencils of Promise» جهت ساخت مدرسه برای کودکان فقیر، دیدار با بچه‌های بیمار در بیمارستان یا مراکز دیگر و کمک به آن‌ها، بخشی ازکارهای خیر جاستین بیبر است. جاستین همچنین بخشی از درآمد حاصل از فروش آلبوم «under the mistletoe» در سال 2011 و آلبوم «Believe» در سال 2012 را به امور خیریه اختصاص داد.

برد پیت؛ درستش کن

6-The-6- Most-Charitable-Celebrities-Brad-Pitt

همسر سابق خیّرترین بانوی هالیوود هم اتفاقاً یکی از نیکوکارترین افراد جهان است. «برد پیت» قبل از جدایی از «آنجلینا جولی» نه‌تنها او را در فعالیت‌های خیرخواهانه همراهی می‌کرد، بلکه خودش نیز او را تشویق به فعالیت‌های اجتماعی و بشردوستانه می‌کرد. در سال ۲۰۰۷ همزمان با وقوع طوفان کاترینا، «براد پیت» موسسه خیریه «Make it Right» را در نیواورلئان تأسیس کرد و همچنان این موسسه را از نظر مالی تغذیه می‌کند. چندی پیش برد پیت با بنیاد «درستش کن» که خودش آن را در سال 2007 و در زمان وقوع طوفان کاترینا تأسیس کرده تا برای مردم محتاج خانه‌های سازگار با محیط زیست بسازد، کمپینی جدید به راه انداخت. در این برنامه جدید به اهداکنندگان کمک مالی این شانس داده می‌شد تا بتوانند برنده سفر به شهر نیواورلئان شوند و با برد پیت چند ساعتی معاشرت کنند. هدف بنیاد «درستش کن» ساخت خانه‌های سازگار با محیط زیست است و در این میان برد پیت تاکنون شخصاً میلیون‌ها دلار هزینه کرده است.

مطالب مرتبط:

خیرترین زنان مشهور دنیا؛ حراج عکس‌های عروسی «آنجلینا جولی» و پاهای برهنه «شکیرا»

0 دیدگاه

پاسخ دهید :

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد . فیلدهایی که دارای * می باشند اجباری هستند .

مقالات مرتبط