کتاب

پنج رمان بی نظیر و فوق العاده که در این تابستان باید خواند

5-Best-Novels.jpg

فکرش را بکنید شب‌ها با خواندن فصلی از یک رمان خیال‌انگیز به خواب بروید و صبح‌ها به‌جای اینکه اولین چیزی که می‌بینید صفحه گوشی‌تان باشد؛ روز خود را با خواندن چند صفحه از یک کتاب آغاز کنید. حس خوب ورق زدن صفحات یک کتاب که شاید این روزها برای خیلی از ما صرفاً به خاطره‌ای دور تبدیل شده را از نو امتحان کنید. یکی از بهترین سرگرمی‌ها که دنیایی از تجربه‌های ناب و تازه برایمان می‌سازد، خواندن رمان‌های مطرح دنیاست. نیکوپی امروز برایتان چند پیشنهاد کتاب فوق‌العاده دارد که می‌توانید در تابستان امسال برای خواندنشان برنامه‌ریزی کنید.

رمان بینوایان، یک شاهکار بی‌بدیل

5-Best-Novels-1

اثر بی‌نظیر ویکتور هوگو، نویسنده فقید فرانسوی، دنیای رمان را در قرن 19 میلادی متحول کرد. بخشی از تاریخ سیاسی و اجتماعی فرانسه در این رمان دو هزار صفحه‌ای به‌خوبی مرور شده است. زندگی طبقات فرودست و روابط انسانی به زیبایی هر چه تمام‌تر در این اثر بی‌نظیر به تصویر کشیده شده. بر اساس نقل‌قولی از ویکتور هوگو، بینوایان تا زمانی که فقر در جهان هست اثری محبوب و خواندنی خواهد بود. برای روزها و شب‌های فرح‌بخش تابستان نیکوپی این رمان فوق‌العاده را به شما پیشنهاد می‌کند. کتابی که بعد از خواندن چند صفحه همدم شب و روزتان خواهد شد و دل از دیدنش نخواهید کند.

مسخ کافکا، رمانی حیرت‌انگیز

5-Best-Novels-2

اثر فوق‌العاده نویسنده آلمانی‌زبان قرن بیستم سال‌هاست در سراسر جهان موردتوجه است و مردم زیادی را مانند اسمش مسحور و مسخ خود کرده است. داستان عجیب و فانتزی مسخ، روایتی از زندگی یک فروشنده به نام گره گوار سامساست که پس از برخاستن از خوابی آشفته خودش را در قامت یک سوسک می‌بیند. عجیب‌تر اینکه نویسنده تا پایان کتاب توضیحی درباره علت این اتفاق نمی‌دهد و ماجراهای بعد موضوعیت بیشتری در نظر او دارند. بهتر است کل داستان را خودتان بخوانید و از اتفاقات حیرت‌آور آن حظی کامل ببرید. سرگشتگی‌های یک انسان مدرن شده و شهری که در پی تنازع برای بقا به‌تدریج له و نابود خواهد شد. اتفاقات بعد از مسخ شدن سامسا آن‌قدر کشش دارند که شاید این رمان کوتاه را با یک‌بار دست گرفتن تا آخر بخوانید. نشر نگاه این اثر معروف را با ترجمه صادق هدایت چاپ کرده است که ترجمه خوب و روانی هم هست.

بابالنگ دراز، یک عاشقانه لطیف

5-Best-Novels-3

اگر متولد دهه 60 یا 70 باشید حتماً کارتون به‌یادماندنی و خاطره‌انگیز بابا لنگ‌دراز را دیده‌اید. اگر دلتان می‌خواهد کمی خاطره بازی کنید یا برای فرزند یا دوست نوجوانتان هدیه‌ای بخرید که ماندگار شود به خریدن اثر معروف جین وبستر نویسنده آمریکایی هم فکر کنید. وبستر که به‌شدت تحت تأثیر دایی معروف خود مارک تواین بود در سال 1912 با چاپ بابا لنگ‌دراز به نویسنده‌ای بنام تبدیل شد. بعید است وبستر آن زمان فکرش را می‌کرد که حتی بعد از گذشت یک قرن مردم در سراسر دنیا اثرش را تا این حد دوست بدارند.

قلعه حیوانات، اثری ماندگار و محبوب

5-Best-Novels-4

رمان معروف و فوق‌العاده جذاب جرج اورول در سال 1945 در انگلستان منتشر شد. این اثر زیبا و نمادین با نام اصلی Animal Farm یا مزرعه حیوانات است که در فارسی آن را با نام قلعه حیوانات می‌شناسیم. داستان درباره حیوانات مزرعه‌ای کوچک است که تصمیم می‌گیرند علیه صاحب خود انقلاب کرده و خودشان مالکیت مزرعه را در دست بگیرند. اتفاقات بعد از پیروزی انقلاب حیوانات مزرعه، جالب و کاملاً نمادین است. اورول درواقع دیکتاتوری و خفقان سیاسی عصر خود را به زیبایی هر چه تمام‌تر در قالب مناسبات بین حیوانات این مزرعه به‌خوبی به تصویر می‌کشد. رویدادهایی مثل تمامیت‌خواهی رهبران انقلاب و تلاش آن‌ها برای حذف دیگری و افزایش سهم خود که اتفاقی رایج پس از اکثر انقلاب‌های جهان بوده است در این اثر جاودانه آن‌قدر خوب بیان شده و ملموس است که هر انسانی در هر کجای جهان و تحت هر نوع دیکتاتوری به‌خوبی با آن حس همذات‌پنداری خواهد کرد. قلعه حیوانات اثری است که حتماً باید تا دیر نشده آن را بخوانید.

عشق در زمان وبا، عاشقانه‌ای فراموش‌نشدنی

5-Best-Novels-5

دنیای حیرت‌انگیز رمان‌های مارکز سالهاست در سراسر دنیا عاشقان فراوانی را شیفته خود کرده است. این نویسنده فقید کلمبیایی در ایران هم شهرت و محبوبیتی فوق‌العاده دارد. عشق در زمان وبا تنها اثری است که مارکز قبل از مرگش اجازه داد فیلمی بر اساس این داستان ساخته شود. ترجمه کیومرث پارسای و بهمن فرزانه از برگردان‌های خوب این اثر هستند که می‌توانید از خواندنشان لذت ببرید. داستان این اثر بی‌نظیر به شکل روایت‌هایی از زندگی شخصیت‌های مختلف داستان است که به دنبال هر روایتی شخصیت‌هایی تازه خلق شده و به داستان اضافه می‌شوند. شیوه شخصیت‌پردازی فوق‌العاده مارکز و توصیف ماجرایی عاشقانه که سرانجام بعد از پنجاه و سه سال و هفت ماه و یازده روز به فرجامی خوش منتهی می‌شود چنان ذهن و دلتان را درگیر خود می‌کند که بدون شک پس از تمام شدن رمان یکی از زیباترین رمان‌های عمرتان را در خاطر نگه خواهید داشت.

2 دیدگاه

  1. Avatar صدف

    سلام خوندن کتاب قلعه حیوانات رو به تمام دوستان پیشنهاد میکنم. واقعا قابل تامل هست

  2. Avatar مریم

    بابا لنگ دراز بی اندازه عالی بود ..حال این روزای منو بشدت عوض کرد عالیه اما قلعه حیوانات هم فوق العاده بود ولی واقعا ذهن آدم رو بدجوری به کشورش خراب میکنه

پاسخ دهید :

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد . فیلدهایی که دارای * می باشند اجباری هستند .

مقالات مرتبط