بانوان

وقتی از اکستنشن مژه حرف می‌زنیم از چه حرف می‌زنیم

Before-and-After-Eyelash-Extension.jpg

«وای چه مژه‌های بلندی»! این جمله‌ای است که تقریباً همه خانم‌ها دوست دارند از اطرافیانشان بشنوند. مژه‌های بلند و پرپشت یکی از اصلی‌ترین اصول زیبایی چهره است و البته دست یافتن به چنین مژه‌هایی به‌صورت طبیعی اندکی دشوار است. به همین خاطر وقتی کسی از مژه‌های پرپشت من تعریف می‌کند، صادقانه به او می‌گویم که دلیل پرپشتی مژه‌هایم اکستنشن است و اگر مایل باشد آدرس آرایشگاهی را که برایم اکستنشن مژه کرده را به او می‌دهم. اگر می‌خواهید به کسی اکستنشن مژه را پیشنهاد کنید باید، باید و نبایدهای کاشت مژه یا اکستنشن را هم به او بگویید.

منظور از اکستنشن مژه چیست

Eyelash-Extension-1

یکی از جدیدترین ترفندها در افزایش زیبایی چشم‌ها، اکستنشن مژه است. با استفاده از این مژه‌های نیمه دائم می‌توان مژه‌ها را پرتر و بلندتر نشان داد. البته بسیاری از افراد اکستنشن را با کاشت مژه اشتباه می‌گیرند درصورتی‌که این دو با هم کاملاً متفاوت هستند. جنس مژه‌های مخصوص اکستنشن معمولاً از موی انسان، موی سمور، موی اسب، فیبرهای مصنوعی یا ابریشم است و ضخامت و رنگ‌های مختلف دارند. معمولاً برای هر چشم می‌توان از 40 تا 60 مژه استفاده کرد. اگر می‌خواهید مژه‌هایتان طبیعی به نظر برسد توصیه می‌شود از مژه‌های هم‌اندازه و هم‌ضخامت مژه‌های خود استفاده کنید. علاوه‌براین استفاده از مژه‌های بلندتر در انتهای چشم و مژه‌های کوتاه‌تر در ابتدای چشم باعث می‌شود مژه‌ها زیباتر به نظر برسند. اکستنشن مژه معمولاً بین 2 تا 6 هفته دوام می‌آورد. لازم است برای پر کردن جای مژه‌های ریخته شده به‌طور متوسط ماهی دو بار به آرایشگر مراجعه کنید.

فرق اکستنشن مژه با کاشت مژه مصنوعی

Eyelash-Extension-2

اکستنشن مژه با مژه مصنوعی معمولی تفاوت دارد. برای مثال در اکستنشن از تارهای مژه تکی استفاده می‌شود و هر تار مژه مصنوعی روی یک تار مژه طبیعی چسبانده می‌شود. درحالی‌که مژه مصنوعی معمولاً یا به‌صورت یک‌تکه یا به‌صورت دسته‌های کوچک از چند تار مو است. در اکستنشن، مژه‌های مصنوعی روی خود مژه‌ها نصب می‌شوند اما مژه مصنوعی معمولی روی پوست پلک و بالای مژه‌های اصلی چسبانده می‌شود. دوام اکستنشن مژه بسیار طولانی‌تر از مژه مصنوعی است اما درعین‌حال احتیاج به مراقبت بیشتر و ترمیم مداوم دارد. مژه‌های اکستنشن شده هنگام خواب، دوش گرفتن، ورزش کردن و شنا کردن آسیب نمی‌بینند. همچنین نوع چسبی که در اکستنشن به کار می‌رود متفاوت است و مهم‌ترین تفاوت این است که اکستنشن بسیار طبیعی‌تر از مژه مصنوعی به نظر می‌رسد. مژه‌های مصنوعی را شما می‌توانید در خانه نصب کنید اما برای اکستنشن توصیه می‌شود حتماً به یک فرد متخصص و ماهر مراجعه کنید. بد نیست بدانید که اکستنشن مژه با کاشت مژه هم تفاوت دارد. کاشت مژه مانند کاشت مو نوعی جراحی محسوب می‌شود. همچنین برخی‌ها فکر می‌کنند اکستنشن مژه به داشتن مژه‌های دائمی و مادام‌العمر کمک می‌کند، درحالی‌که فقط با کاشت مژه، آن هم توسط یک تیم جراح می‌توان مژه‌های دائمی داشت.

اکستنشن مژه بهتر است یا مژه مصنوعی؟

Eyelash-Extension-3

متأسفانه برخی افراد به چسبی که با آن مژه‌ها را برای اکستنشن می‌چسبانند حساسیت دارند. در صورت وقوع چنین حساسیت‌هایی فرد تا مدت‌ها با مشکل مواجه می‌شود و ممکن است بعد از جدا کردن مژه‌های مصنوعی نیز برای سال‌ها این مشکلات ادامه پیدا کند. علاوه‌براین اگر دستان فرد آرایشگر آلودگی و عفونت داشته باشد ممکن است هنگام اکستنشن مژه این آلودگی و میکروب‌ها روی پلک منتقل‌شده و باعث عفونت‌های پوستی لبه پلک و مژه شود. علاوه بر این حداکثر زمان مجاز برای اکستنشن مژه 8‌ هفته است. اگر همیشه از مژه مصنوعی استفاده شود به‌طور حتم در درازمدت مژه‌های طبیعی فرد آسیب می‌بیند و خون‌رسانی و تغذیه‌اش کم می‌شود و درنهایت باعث ریزش مژه‌های طبیعی می‌شود که این ریزش دیگر برگشت‌پذیر نخواهد بود. در کل از لحاظ عوارض، استفاده از مژه مصنوعی بهتر از اکستنشن مژه است. اما مژه مصنوعی هم می‌تواند به مژه‌ها، منافذ و فولیکول‌های مو آسیب بزند و باعث ایجاد اسکار یا فیبروز شود.

مزایای اکستنشن مژه چیست

Eyelash-Extension-4

مهم‌ترین و شاید تنها مزیت اکستنشن مژه این است که ظاهر شما را در تمام طول روز و حتی زمانی که از خواب بیدار می‌شوید زیبا نگه می‌دارد و با مژه‌های پرپشت دیگر شما به آرایش آن‌چنانی نیاز ندارید. علاوه بر این پولی را که قرار است برای خریدن ریمل‌های مختلف هزینه کنید پس‌انداز می‌کنید.

چگونه از مژه‌های اکستنشن شده مراقبت کنیم

Eyelash-Extension-5

سعی کنید قبل از اکستنشن مژه‌ها به حمام بروید و بعد از اکستنشن 24 ساعت به مژه‌هایتان آب نزنید. ریختن چند مژه در روز اول طبیعی است. همچنین بهتر است تا 2 روز از رفتن به سونا و استخر صرف‌نظر کنید و آب داغ به چشمانتان نزنید تا چسب‌ها کاملاً خشک شوند. بعدازاین مدت می‌توانید با خیال راحت به فعالیت‌های همیشگی‌تان بپردازید. البته شنا کردن مداوم و استفاده طولانی از سونا می‌تواند عمر اکستنشن را کوتاه کند. هنگام حمام یک حوله کوچک دم دست خود بگذارید تا هر بار از زیر دوش کنار می‌آیید بتوانید با گذاشتن حوله روی چشم‌هایتان آن‌ها را خشک‌کنید و دیگر با دست چشمتان را فشار ندهید. اگر هم خیلی حساس هستید می‌توانید از نقاب‌های مخصوص حمام استفاده کنید. اجازه ندهید آب مستقیماً از دوش روی مژه‌ها بریزد. برای پاک‌کردن آرایش چشم می‌توانید از یک‌تکه اسفنج یا پنبه نرم آغشته به شیرپاک‌کن غیر روغنی استفاده کنید. بهتر است پنبه را روی مژه‌هایتان نمالید و به‌آرامی دور چشم را با آن تمیز کنید. از مالش چشم‌ها خودداری کنید. هر زمان که چشمتان دچار خارش شد می‌توانید با ضربه ملایم انگشت روی پلک این خارش را برطرف کنید. این کار برای سلامت پوست و جلوگیری از ریزش مژه‌ها هم بسیار مفید است.

به مژه‌های اکستنشن ریمل و فرمژه نزنید

Eyelash-Extension-6

با استفاده از این مژه‌ها دیگر نیازی به ریمل نخواهید داشت. بااین‌حال می‌توانید از ریمل‌هایی استفاده کنید که پایه اصلی آن‌ها آب است. هرگز از ریمل‌های ضدآب استفاده نکنید. ریمل‌های معمولی نیز اغلب پایه روغنی دارند. این روغن می‌تواند چسب مژه را تضعیف کند. بهتر است ریمل را فقط به نوک مژه‌ها بزنید. بعد از اکستنشن دیگر از فرمژه هم استفاده نکنید چراکه باعث شکستن و کنده‌شدن مژه‌های چسبانده شده می‌شود. برای حفظ حالت مژه‌ها می‌توانید بعد از حمام سشوار را روی درجه کم بگذارید و آن را بافاصله 20 سانتی زیر مژه‌هایتان بگیرید و به‌آرامی با حرکت انگشتان به مژه‌ها حالت بدهید. مراقب باشید حرارت سشوار خیلی داغ نباشد تا چسب‌ها تضعیف نشوند.

برچسب ها :

0 دیدگاه

پاسخ دهید :

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد . فیلدهایی که دارای * می باشند اجباری هستند .

مقالات مرتبط