بانوان

راه های داشتن مژه های پرحجم و درخشان

how-to-mascara.jpg

برای پرحجم کردن مژه‌ها، بلند نشان دادنشان و یا پررنگ کردنشان، به یک ریمل خوب نیاز دارید. ریملی که بتواند در زیبایی و درخشانی چشم‌های شما تأثیر بگذارد. ما به شما می‌گوییم چگونه یک ریمل خوب انتخاب کنید و از آن به‌صورت صحیح استفاده کنید. اگر از خانم‌ها بپرسید که کدام وسیله آرایشی مهم است، ریمل جزو گزینه‌های اصلی آن‌هاست. در بازار پررونق لوازم‌آرایشی ریمل‌های فراوانی وجود دارند اما کمتر کسی است که از چگونگی انتخاب یک ریمل خوب باخبر باشد و بداند بهترین شکل استفاده از آن چگونه است. باید بدانید که انتخاب ریمل بستگی به نوع چشم و مژه‌های شما دارد و باید هنگام خرید به این موارد دقت کنید.

مژه‌ها را فر کنید

How-to-mascara-1

فر بودن مژه‌ها باعث می‌شود زیبایی ریمل دوچندان شود اما هنگام فر کردن باید چند نکته خاص را در نظر گرفت. اول این‌که باید قبل از ریمل از فر مژه استفاده کنید. در زمان استفاده از فرمژه نباید ماده خاصی روی مژه‌ها باشد چون در غیر این صورت احتمال آسیب‌دیده و شکسته شدن مژه‌ها وجود دارد. توجه داشته باشید که فرمژه باید آن‌قدر پهن باشد که تمام مژه‌ها یکدست فر شوند و پد پلاستیکی آن کاملاً در جای خود قرار بگیرد.

برس کردن به موقع

How-to-mascara-2

توجه داشته باشید که قبل از این‌که برس را به مژه‌هایتان بزنید، مقدار اضافی ریمل روی برس را پاک‌کرده باشید. هنگام ریمل زدن باید برس را به‌طور افقی بگیرید و بعد از ریشه به سمت نوک مژه‌ها ریمل بزنید، برس را کمی بچرخانید تا مژه‌ها از هم جدا شود، حواستان باشد که خیلی مژه‌ها را از ریمل پر نکنید. وقتی می‌خواهید مژه‌های پلک بالا را ریمل بزنید باید برس را بالای مژه‌ها بگیرید چون وقتی به مژه‌ها از بالا ریمل بزنید، وزن مژه‌ها به سمت پایین می‌افتد و حالت بهتری می‌گیرند، اگر می‌خواهید مژه‌های پلک پایین را هم ریمل بزنید، بهتر است نسبت به پلک بالا ریمل کمتری استفاده کنید. اگر می‌خواهید مژه‌ها به خاطر ریمل زیاد به هم نچسبند، بعد از هر دوری که ریمل می‌زنید صبر کنید تا خشک شود و بعد دوباره روی آن دور دوم را شروع کنید. معمولاً 1 تا ۲ دور ریمل کافی است ولی اگر می‌خواهید ریمل پرتری داشته باشید، ۲ تا ۳ دور ریمل بزنید.

مژه‌ها را نکشید

برای پاک‌کردن ریمل هیچ‌وقت از دست استفاده نکنید و مژه‌های خود را نکشید چون این کار باعث می‌شود پلک شما ملتهب شود و حتی می‌تواند باعث ریزش مژه‌ها شود. برای پاک‌کردن ریمل از پنبه و شیرپاک‌کن استفاده کنید و پنبه خیس شده با شیرپاک‌کن را روی مژه‌ها فشار دهید تا ریمل درون ماده پاک‌کننده حل شود تا به‌راحتی پاک شود.

کدام ریمل کدام رنگ

How-to-mascara-3

ریمل‌های مشکلی رنگ برای همه افراد مناسب است اما خب مهم است که رنگ ریمل واقعاً سیاه باشد. برای تشخیص رنگ ریمل با برس ریمل مقداری از آن را روی دستمال‌کاغذی سفید بکشید، اگر رنگ ایجادشده بیشتر خاکستری بود تا مشکلی از خرید آن منصرف شوید. اگر موهای روشن یا قرمز دارید می‌توانید از ریمل قهوه‌ای هم استفاده کنید چون این رنگ حالتی طبیعی به چهره شما می‌دهد. رنگ‌های فانتزی مثل آبی، قرمز، سبز و غیره را تنها برای خانم‌های جوان توصیه می‌کنیم.

با مژه‌های کوتاهمان چه کنیم

ریملی انتخاب کنید که رنگ تیره‌ای داشته باشد و بلند کننده مژه باشد. بعدازاینکه یک‌بار ریمل زدید، صبر کنید تا ریمل خشک شود سپس یک‌لایه دیگر هم‌روی ریمل قبلی ریمل بزنید. اگر هم مژه‌هایتان هم کوتاه است هم نازک، به دنبال ریمل بلندکننده و حجم‌دهنده باشید. ابتدا یک‌لایه ریمل بزنید، اجازه دهید خشک شود و دوباره سر مژه‌ها و مژه‌های انتهای چشم را ریمل بزنید.

با مژه‌های بلندمان چه کنیم

اگر مژه‌های بلندی دارید، نیازی به استفاده از ریمل‌های بلند کننده ندارید، تنها باید ریملی انتخاب کنید که حجم دهنده باشد. شما هم برای پرحجم شدن مژه‌ها باید یکدست ریمل بزنید و صبر کنید تا لایه اولی ریمل خشک شود و بعد مجدداً مژه‌ها را از ریشه ریمل بزنید تا پرتر به نظر برسد.

ریمل یک وسیله شخصی است

همین‌طور که از حوله و یا مسواک دیگران استفاده نمی‌کنید از ریمل فرد دیگری هم استفاده نکنید و یا ریمل خود را به کسی قرض ندهید. ریمل محیط مناسبی برای رشد باکتری است. باکتری‌هایی که می‌توانند عفونت چشمی ایجاد کنند. توجه داشته باشید که ممکن است چشمان دوست شما باکتری‌هایی داشته باشد که برای او زیان نداشته باشد اما همان باکتری‌ها برای چشمان شما مشکل ایجاد کند. توصیه می‌کنیم برای حفظ سلامت مژه‌ها از یک ریمل بیش از ۳ ماه استفاده نکنید.

0 دیدگاه

پاسخ دهید :

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد . فیلدهایی که دارای * می باشند اجباری هستند .

مقالات مرتبط