بانوان

ریزه کاری های رژلب زدن که هر خانمی باید بداند

lipstick.jpg

رژلب اساسی‌ترین قسمت آرایش محسوب می‌شود و در اکثر مواقع از صبح علی‌الطلوع تا پایان شب روی لب‌ها می‌ماند. رژلب زدن در نگاه اول کار ساده‌ای به نظر می‌رسد اما واقعیت این است که اکثر خانم‌ها ریزه‌کاری‌های آن را نمی‌دانند. شاید برای شما هم پیش‌آمده که حین یک قرار ملاقات مهم به دستشویی رفته باشید و موقع شستن دست‌ها نگاهی هم به آینه بیندازید، بله درست حدس زدید: رد رژلب روی دندان! این‌یکی از ترسناک‌ترین صحنه‌هایی است که یک خانم اهل آرایش ممکن است با آن روبرو شود. ما به شما ریزه‌کاری‌های رژلب زدن را گوشزد می‌کنیم تا دیگر با این صحنه‌های دردناک مواجه نشوید.

روی لب‌های خشک رژلب نزنید

Lipstick-dry-lip

وقتی لب‌هایتان خشک و ترک‌خورده می‌شود رژلب روی لب‌ها چندان ظاهر خوبی پیدا نمی‌کند. با نوشیدن آب کافی در طول روز اجازه ندهید لب‌ها خشک و ترک‌خورده بشوند. اگر هم مشکلتان با آب خوردن حل نمی‌شود روی لب‌ها وازلین بمالید. مالیدن برق لب روی لب‌ها قبل از رژلب زدن هم یک راهکار مفید است.

پوست‌های مرده روی لب را پیلینگ کنید

lip-balm

یکی دیگر از راهکارهای برطرف کردن خشکی لب علاوه بر نوشیدن آب و استفاده از برق لب و وازلین «پیلینگ» یا لایه‌برداری پوست مرده روی لب‌هاست. برای این کار از یک اسکراب (لایه‌بردار) لب مرطوب استفاده کنید و به‌آرامی لب‌ها را لایه‌برداری کنید. این کار پوست و سلول‌های مرده روی لب‌ها را از بین می‌برد و آن‌ها را صاف و نرم می‌کند تا رنگ رژلب به‌خوبی خود را روی لب‌ها نشان بدهد. اگر اسکراب در دسترس ندارید از مقداری باند بهداشتی و برق لب استفاده کنید. باند را دور انگشت بپیچانید. برق لب را روی لب‌ها بمالید و باند را به‌آرامی روی لب‌ها بکشید. یک روش دیگر این است که مسواکی تمیز را زیرآب گرم بگیرید و لب‌هایتان را با آن ماساژ دهید. بااین‌همه اگر لب‌های حساسی دارید این مرحله را انجام ندهید. بعد از پیلینگ لب سلول‌های مرده به‌راحتی از روی لب جدا می‌شوند و لب‌ها ظاهری صاف، نرم و صیقلی پیدا می‌کنند.

خط لب بکشید، اما قرار نیست یک لب دیگر خلق کنید

lipstick_liner

خط لب باعث می‌شود که شما به‌راحتی و بانظم و تمیزی بیشتری رژلب بزنید، اما اگر هنوز هم مثل دهه 90 فکر می‌کنید که خط لب را باید ده درجه تیره‌تر از رژلب انتخاب کنید لطفاً دست نگه‌دارید. توصیه متخصصان زیبایی این است که خط لب را فقط یک یا دو درجه تیره‌تر از رژلبتان انتخاب کنید. یادتان باشد که قرار نیست با خط لب یک لب جدید برای خودتان خلق کنید. هدف از کشیدن خط لب دادن نظم به رژلب و تثبیت آن است. انتخاب خط لبی که به رنگ لب‌ها و البته رژلبتان همخوانی داشته باشد بسیار حائز اهمیت است. اگر خط لبی انتخاب کنید که با رنگ و سایه لب‌ها همخوانی نداشته باشد اصلاً خوب به نظر نخواهید رسید.

روش صحیح خط لب زدن را بیاموزید

how-to-apply-lipstick-Lip-Liner

همیشه قبل از استفاده از خط لب نوک مدادتان را تیز کنید و سپس با نوک انگشت آرام روی آن بزنید تا گرم شود. هنگام زدن رژلب، ابتدا لبانتان را با خط لب رنگ کنید و به‌این‌ترتیب لایه دوم رژلبی که می‌زنید دوام بیشتری خواهد داشت. برای کشیدن خط لب از لب بالا شروع کنید. یک خط لب مشخص را به‌طوری‌که تمام قسمت لب را در بربگیرد بر لب بالایی بکشید. همیشه از گوشه خارجی لب شروع کرده و سپس به مرکز برسید. اکثر خانم‌ها از وسط لب‌ها شروع می‌کنند، که در این حالت پوشش کامل نخواهد داشت. حالا خط لب پایین را بکشید. وقتی خط لب را به لب پایین می‌کشید بسیار مراقب باشید. به‌آرامی مداد را فشار دهید تا خط یکدست و خوبی کشیده شود. خط را به محدوده زیر لب پایینی نکشید. برخی خانم‌ها برای اینکه لب را بزرگ‌تر جلوه دهند این اشتباه را مرتکب می‌شوند و لب‌ها را از حالت طبیعی خارج می‌کنند.

رژلب مناسب با رنگ پوستتان انتخاب کنید

lipstick-for-your-skin

همان‌طور که برای انتخاب کرم‌پودر، سایه و رژگونه توجه به رنگ طبیعی پوست اهمیت دارد برای انتخاب رنگ رژلب هم به این مسئله دقت کنید. اگر پوستتان روشن است و زمینه صورتی دارد از رنگ قرمز روشن با ته زمینه صورتی یا قرمز خالص استفاده کنید. اگر لب‌های برجسته و پر ندارید، از روشن‌ترین رنگ ممکن استفاده کنید تا لب‌های شما ظاهری پر و برجسته پیدا کند. اگر رنگ پوستتان تیره است، بیشترین حق انتخاب را دارید. رنگ گوجه‌ای، طیف‌های مختلف شکلاتی، قرمز، رنگ‌های روشن و نارنجی برای شما مناسب هستند. اگر رنگ پوستتان گندمگون است و ته زمینه طلایی دارد، تمام طیف‌های قرمز به شما تعلق دارند، بنفش با ته زمینه قهوه‌ای، صورتی یا قهوه‌ای با ته زمینه قرمز. اگر پوست روشن دارید، می‌توانید از رنگ‌های روشن مانند بژ، صدفی و صورتی استفاده کنید. یادتان باشد که رژلب قرمز با زمینه قهوه‌ای برای هر رنگ پوستی مناسب است.

رنگ رژلب را مناسب با اندازه لبتان انتخاب کنید

how-to-small-lip

بله درست متوجه شدید. رژلب با توجه به رنگی که انتخاب می‌کنید می‌تواند لب‌های شما را درشت‌تر یا باریک‌تر ازآنچه هست نشان بدهد. رنگ‌های تیره لب‌ها را باریک‌تر و رنگ‌های روشن، براق و صدفی لب‌ها را پرتر و برجسته‌تر نشان می‌دهند. اگر بالای چهل سال سن دارید. پیشنهاد ما این است که از رژلب‌های مات استفاده نکنید. لبان شما باکمی درخشش زیباتر جلوه می‌کنند. پیشنهاد ما این است که همیشه از برق‌لب استفاده کنید تا رژتان دوام بهتری داشته باشد.

1 دیدگاه

  1. Avatar آتنا

    جالب بود

پاسخ دهید :

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد . فیلدهایی که دارای * می باشند اجباری هستند .

مقالات مرتبط