سلامت و بهداشت

چطور یک دستگاه فشارسنج دقیق و باکیفیت بخریم؟ (بخش اول)

Barometer.jpg

داشتن یک دستگاه فشارسنج خانگی برای همه ما لازم و ضروری است. اینکه بیمار مستعد فشارخون باشید یا در خانه یکی از اعضای خانواده‌تان بیماری فشارخون داشته باشد، اهمیت داشتن این دستگاه را بیشتر و بیشتر هم خواهد کرد. امروز «نیکوپی» می‌خواهد برایتان از مدل‌های دستگاه فشارخون بگوید. اگر قصد خرید این دستگاه را دارید می‌توانید با مقایسه انواع آن انتخاب بهتری داشته باشید.

فشارسنج دیجیتال مچی بیورر BC30

Barometer-BC30

این فشارسنج دیجیتالی مچی برای اندازه مچ‌های 5/13 تا 5/19 سانتی‌متر طراحی شده است؛ نکته‌ای که باید در خرید فشارسنج حتماً مدنظرتان داشته باشید. یعنی اینکه اندازه کاف یا همان کیسه‌های هوایی که قرار است دور مچ یا بازویتان بپیچید چقدر است و آیا متناسب با مچ شما هست یا خیر. صفحه نمایش این دستگاه LCD است و سایز خوبی دارد که خواندن اعداد را برای همه راحت خواهد کرد. یکی از نکته‌های مهم دیگر در خرید دستگاه فشارخون، حافظه دستگاه در نگه داشتن اعداد فشارخون قبلی است. این مدل دستگاه شرکت بیورر این قابلیت را دارد که 120 عدد فشارخون قبلی‌تان را در خود نگه دارد؛ آن هم برای دو نفر. از دیگر توانایی‌های این دستگاه فشارسنج می‌توان به اندازه‌گیری ضربان قلب، هشدار در صورت اندازه‌گیری نادرست فشارخون، تشخیص آریتمی یا همان نامنظم بودن ضربان قلب اشاره کرد. اگر یادتان برود دستگاه را خاموش کنید خودش قابلیت خاموشی خودکار دارد. اما از معایب این دستگاه باید به غیر قابل شارژ بودن باطری آن و دقت کمتر آن نسبت به نمونه‌های بازویی اشاره کرد. روی هم رفته کاربری آسانی دارد و یک نمونه دستگاه خانگی خوب محسوب می‌شود.

فشارسنج دیجیتال بازویی بیورر BM58

Barometer-BM58

یک فشارسنج بازویی کاملاً اتوماتیک که مناسب برای بازوهای 22  تا 30 سانتی متر است. میزان فشارخون 2 نفر را در 60 جایگاه حافظه ذخیره می‌کند. میانگین نتایج فشارخون به شما کمک می‌کند، یک تصویر کلی از سلامت خود در یک بازه زمانی مشخص داشته باشید و این دستگاه بیورر این قابلیت نمایش را دارد. سنجش میزان ضربان قلب در یک دقیقه، هشدار خطای محاسباتی و تشخیص آرتیمی از دیگر قابلیت‌های این دستگاه خوب خانگی است. نمایشگر تعویض باتری دارد و دکمه‌های آن کاملاً لمسی هستند. صفحه بزرگ LCD و خوانا و قابلیت خاموش شدن خودکار، این فشارسنج را به یکی از نمونه‌های محبوب کاربران تبدیل کرده است. نکته قابل توجه دیگر اینکه دقت فشارسنج بازویی از فشارسنج مچی بیشتر است.

فشارسنج عقربه‌ای اکیومد مدل KJ-206C

Barometer-KJ-206C

اگر کار کردن با این مدل فشارسنج را بلد باشید، بهترین انتخاب این مدل دستگاه‌ها هستند. فشارسنج‌های عقربه‌ای گوشی‌دار، دقت بالایی دارند و مقرون‌به‌صرفه‌تر از انواع دیجیـتالی هم هستند. این فشارسنج برند Accumed برای کسانی مناسب است که دور بازوی 24-32 سانتی‌متر دارند. صفحه نمایش عقربه‌ای این دستگاه بزرگ است و کاف کالیبره شده دارد که به معنای ساده‌تر دقت دستگاه را بالاتر برده است. یک گوشی پزشکی و یک کیف همراه از دیگر ملزومات این دستگاه فشارسنج است.

فشارسنج امرن مدل 6 RS

Barometer-6-RS

این فشارسنج دیجیتالی 90 تست فشارخون را برایتان ذخیره می‌کند و دارای صفحه نمایشی نسبتاً بزرگ است. علاوه بر نشان دادن ضربان قلبتان تاریخ و ساعت را هم نشانتان خواهد داد. مناسب مچ‌هایی با سایز 5/13 تا 5/21 سانتی متر است. کاربری آسانی دارد و منبع تغذیه آن باطری است. میانگین فشارخون در 3 مرحله آخر را محاسبه می‌کند و آرتیمی قلبتان را تشخیص خواهد داد. در قسمت بعدی این مطلب برایتان از مدل‌های بیشتری از دستگاه فشارخون خواهیم گفت.

0 دیدگاه

پاسخ دهید :

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد . فیلدهایی که دارای * می باشند اجباری هستند .

مقالات مرتبط