ورزش

Finis؛ برند محبوب قهرمانان شنای جهان

Swimwear-and-Swimming-Equipment-Finis.jpg

برند آمریکایی «Finis» یکی از برندهای مشهور و معتبر در زمینه تولید تجهیزات شنا، استخر و ورزش‌های آبی است. برند صاحب نام «Finis» که تجهیزات ورزش‌های آبی از سطح آماتور تا حرفه‌ای را تولید می‌کند یکی از محبوب‌ترین نام‌ها در میان قهرمانان نام آشنای ورزش‌های آبی جهان است. برای آشنایی بیشتر با سازوکار این برند صاحب‌نام، این نوشتار را بخوانید.

برند فینیس از ابتدا چه اهدافی را دنبال می‌کرد

Swimwear-and-Swimming-Equipment-Finis-1

صاحبان برند آمریکایی فینیس که در سال 1993 و در شهر کالیفرنیا تأسیس شد، از همان ابتدا در جهت رسیدن به اهداف خود دیدگاه‌های جالبی را دنبال می‌کردند. شاید به همین دلیل وقتی می‌خواهند این برند را معرفی کنند در ابتدای راه به توضیح هدف و دیدگاه کلی‌شان می‌پردازند. وقتی به سایت اصلی شرکت وارد می‌شوید در اولین قدم دو موضوع مطرح می‌شود. «هدفمان این است که شنا را به یک ورزش راحت تبدیل کنیم به همین دلیل تولید تجهیزاتی با بهترین کیفیت و آموزش شنا، بزرگ‌ترین ماموریتی است که به عهده خودمان گذاشته‌ایم. هدف ما این است که هر کسی در هر شرایط و موقعیتی که هست از آب لذت ببرد.»

برند فینیس چه تجهیزاتی را تولید می‌کند

Swimwear-and-Swimming-Equipment-Finis-2

از مایو گرفته تا پاروی قایقرانی، عینک شنا و تخته شنا و تمام آن‌چه که برای ورزش‌های آبی لازم است را برای بزرگ و کوچک می‌توان از برند فینیس سفارش دارد. برای مثال اگر اهل موسیقی هستید و حتی در آب هم نمی‌خواهید آهنگ‌های مورد علاقه‌تان را از دست بدهید می‌توانید یک «SwiMP3 media player سفارش بدهید یا اگر تازه‌کار هستید و می‌خواهید وسایل ابتدایی آموزش شنا را از بهترین برندها تهیه کنید «فینیس» بهترین انتخاب است. بد نیست بدانید این برند آمریکایی نامش را از کلمه‌ای لاتین به معنای «پایان خوش» یا «پایان باشکوه» گرفته است و این همان چیزی است که تمام شناگران آرزویش را دارند. البته یک روایت دیگر در مورد انتخاب نام «فینیس» هم وجود دارد. اولین تولید این کمپانی «فینیس» یک «فین شنا و غواصی» بود که خیلی زود به اکسسوری محبوب تیم‌های واترپلو تبدیل شد. «فینیس» یکی از اسپانسرهای مشهور ورزش‌های آبی در مسابقات جهانی و المپیک است.

فینیس؛ برند محبوب قهرمانان شنای جهان

کدام چهره‌های نام آشنای دنیای ورزش‌های آبی از برند «فینیس» استفاده می‌کنند؟ باید به شما بگوییم که تعداد این چهره‌های سرشناس کم نیست و این همان چیزی است که بنیانگذاران این برند از همان ابتدا به عنوان هدف اصلی به دنبال آن بودند و حالا بعد از کمتر از بیست سال به این مهم دست پیدا کرده‌اند.

روبی پیتر رنویک

Swimwear-and-Swimming-Equipment-Finis-3

شناگر سرشناس اسکاتلندی و عضو تیم ملی انگلیس و دارنده پنج مدال شنای جهانی و سه مدال المپیک و یک دوجین مدال دیگر یکی از مشهورترین شناگرانی است که از محصولات برند فینیس در مسابقات استفاده می‌کند.

آنتونی آروین

Swimwear-and-Swimming-Equipment-Finis-4

پیرترین شناگر تاریخ المپیک که در المپیک ریو مدال طلای شنای 50 متر آزاد را از آن خود کرد یکی از هواداران محصولات برند فینیس است. این شناگر مشهور که در المپیک 2012 هم حضور داشت و به رتبه‌ای بهتر از پنجمی با رکورد 21.73 ثانیه نرسید، در سال 2013 در بارسلونا نقره قهرمانی جهان را از آن خود کرد و در سال 2014 به مدال برنز مسابقات پان پاسیفیک رسیده بود. «آنتونی آروین» 35 سال داشت که برای المپیک ریو انتخاب شد تا به پیرترین قهرمان تاریخ شنای المپیک تبدیل شود.

روی بروچ

Swimwear-and-Swimming-Equipment-Finis-5

به عقیده کارشناسان ورزش شنا «روی بروچ» بیش از آن‌که یک شناگر باشد یک دونده است. قهرمان دو دوره المپیک از کشور «برمودا» در دو المپیک 2008 و 2012 برنده مدال طلا شنای پروانه شد و در بازی‌های المپیک آبی 2016 فقط یک قدم تا مدال طلا فاصله داشت اما سرانجام به جایگاه سوم رسید. «روی بروچ» که به عکس گرفتن و اشتراک آن‌ها در فضای مجازی میان شناگران شهره است، یکی از طرفداران پروپاقرص تجهیزات برند «فینیس» در مسابقات مهم است. علاوه بر اینها شناگران مشهوری چون «کالم خاویر»، «کریگ مکنلی»، «فلیپ زابوروفسکی» و ... از اکسسوری‌ها و تجهیزات برند فینیس استفاده می‌کنند.

مطالب مرتبط:

arena؛ محبوب‌ترین برند مایو و تجهیزات بین قهرمانان شنای جهان

1 دیدگاه

  1. Avatar آسمان

    بسیار مطلب جالب و جذابی بود ممنون

پاسخ دهید :

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد . فیلدهایی که دارای * می باشند اجباری هستند .

مقالات مرتبط