ورزش

arena؛ محبوب‌ترین برند مایو و تجهیزات بین قهرمانان شنای جهان

Swimwear-and-Swimming-Equipment-arena.jpg

روزهای گرم سال در پیش است و استخر و شنا معمولاً نخستین گزینه دلچسب برای پر کردن اوقات فراغت در روزهای بلند تابستان است. در این میان خرید وسایل و لوازم با کیفیت و درجه یک برای رفتن به استخر همواره یکی از دغذغه‌های عاشقان این تفریح است. این روزها برندهای مختلف با کیفیت‌های متفاوت در بازار موجود است اما بد نیست با برندهای منحصربه‌فرد و مشهور دنیای ورزش‌های آبی که اتفاقاً محبوب بسیاری از قهرمانان جهانی و نام‌آور این رشته ورزشی است بیشتر آشنا شوید. در این نوشتار به معرفی برند معتبر و مشهورآلمانی «آرنا» می‌پردازیم.

آرنا؛ برند محبوب قهرمانان شنای جهان

Swimwear-and-Swimming-Equipment-arena-1

آرنا «arena» » یکی از معتبرترین و مشهورترین برندهای تجهیزات شنا و ورزش‌های آبی در بین مشهورترین قهرمانان ورزش‌های آبی است. به بیان دیگر هرجا یک ورزش آبی وجود داشته باشد، نام آرنا بر روی اکسسوری‌ها، تجهیزات و لباس‌های حرفه‌ای‌های و نام‌آوران این رشته‌های ورزشی می‌درخشد. شاید برایتان جالب باشد که بدانید برند آرنا توسط «هورست داسلر» فرزند خالق و مالک برند مشهور «آدیداس» یعنی «آدولف داسلر» پایه‌گذاری شد. در سال 1973 کمپانی آرنا تأسیس شد و از همان ابتدا خط تولید تجهیزات شنا با نام «®Skinfit» راه‌اندازی شد. در این خط تولید، مایوهای شنایی تولید می‌شد که فقط 18 گرم وزن داشتند و به همین دلیل به «پوست دوم» شناگران مشهور شدند. در حقیقت «آرنا» اولین شرکت لوازم شنا است که در زمینه‌های نساجی و دینامیک سیالات به صورت حرفه‌ای عمل کرده و از ابتدا بنا را بر این گذاشته تا در زمینه تولید تجهیزات ورزش‌های آبی سرعت، سبکی، نرمی و دوام چه در شنای رقابتی و چه تفریحی حرف نخست را بزند. این ویژگی‌ها آرنا (arena) را از همان ابتدا نسبت به سایر برندها متمایز کرده و این روند تا به امروز به عناوین مختلف و اسپانسر شدن برای تیم‌های مطرح در زمینه ورزش‌های آبی ادامه پیدا کرده است.

آرنا؛ اسپانسر محبوب المپیکی‌ها

Swimwear-and-Swimming-Equipment-arena-2

زمان زیادی از تأسیس کمپانی آرنا نمی‌گذشت که به عنوان اولین اسپانسر شنای بانوان با «Shane Gould» شناگر استرالیایی و برنده پنج مدال المپیک مونیخ قرارداد امضا کرد. در طی این سال‌ها آرنا (arena) را بهترین قهرمانان جهانی پوشیده‌اند که در سر جایگاه مقام‌های اصلی مسابقات جهانی ایستاده‌اند. در کنار تمرینات و مسابقات استخر این شرکت طیف گسترده‌ای از محصولات برای یادگیری و اوقات فراغت را دارد که توسط طراحان مشهور ایتالیایی طراحی شده است.

مشهورترین قهرمانان شنا که از آرنا استفاده می‌کنند کدامند

همان‌طور که پیش از این گفتیم قهرمانان بنام و مشهور دنیای ورزش‌های آبی سال‌هاست که از تجهیزات برند آرنا برای شرکت در مسابقات مهمی مثل المپیک و مسابقات قهرمانی جهان استفاده می‌کنند.

از جمله مشهورترین هواداران برند مشهور آرنا که تا به حال در المپیک و مسابقات مختلف از این برند استفاده کرده‌اند عبارتند از: «مارک اسپیتز» دارنده ۹ طلا، یک نقره و یک بنز در دو دوره حضور در المپیک ۱۹۶۸ و ۱۹۷۲، دارنده ۲۴ طلا، یک نقره و یک برنز در تمامی مسابقات معتبر بین المللی، رکورددار پیشین بیشترین طلای یک دوره المپیک با هفت طلا ۱۹۷۲ (این رکورد در سال ۲۰۰۸ توسط مایکل فلپس زده شد) و رکورددار سابق در هفت ماده شنا. «نولا کارگلیز» ایتالیایی، «دیوید لیک» بریتانیایی و ... اشاره کرد. این کمپانی که اسپانسر اصلی ورزشکاران شرکت کننده در المپیک مونترال کانادا بود در مجموع با ورزشکارانی که از تجهیزات این برند استفاده کرده بودند موفق به کسب 44 مدال ارزشمند المپیک شد. دو سال بعد و در مسابقات جهانی شنا که در آلمان غربی برگزار شد ورزشکارانی که از این برند استفاده می‌کردند 62 مدال یعنی 75 درصد مدالها را به دست آوردند و 9 رکورد جهانی را شکستند. در مجموع ورزشکاران رشته‌های آبی که از برند آرنا استفاده می‌کنند تا به امروز موفق به ثبت 83 رکورد جهانی شده‌اند که خود گویای اعتبار و کیفیت بالای تجهیزات این برند خوش‌نام و معتبر است.

Swimwear-and-Swimming-Equipment-arena-3

قهرمانان نام آور ورزشهای آبی درباره برند آرنا چه می‌گویند

بد نیست بدانید که یک هشتگ معروف در شبکه‌های اجتماعی به نام «That’s my #waterinstinct» که در واقع به طور غیر مستقیم نقل قول‌های شناگران مشهور جهان درباره آرنا و تجهیزات این برند است دست به دست می‌چرخد. از جمله نقل قولهای مشهور همراه با این هشتگ عبارتند از:

«کاتینکا هوتسو» قهرمان مجارستانی و دارنده مدال طلای المپیک ریو درباره پوشیدن مایو شنای برند آرنا می‌گوید: «وقتی توی آب می‌پرم احساس فوق‌العاده‌ای دارم، معمولاً یک ثانیه صبر می‌کنم تا بیشتر از شنا لذت ببرم و این مستلزم استفاده از یک مایو فوق‌العاده سبک و باکیفیت است تا هم آب را احساس کنم و هم بیشترین احساس راحتی را داشته باشم. انگار که با پیژامه دارم در خانه‌ام راه می‌روم و این به خاطر مایویی است که می‌پوشم.

«مارکو کخ»، برنده مدال طلا 200 متر قورباغه مسابقات جهانی ورزش‌های آبی در سال 2015 درباره تجهیزات برند آرنا نظر جالبی دارد: «آب راحت‌ترین نقطه جهان برای من است. از هر ثانیه در آب بودن لذت می‌برم و این به خاطر تجهیزات شنایی است که از آن‌ها استفاده می‌کنم.»

نقل‌قول «روتا میلوتیت»، شناگر جوان لیتوانیایی همراه با این هشتگ هم جالب است: من یک رابطه عمیق با آب دارم، یک دوستی واقعی که مثل یک هدیه گرانبهاست و این به خاطر تجهیزات شنایی است که از آن‌ها استفاده می‌کنم.

«رانومی کروموید جوجو» شناگر هلندی و دارنده دو مدال طلا و یک نقره پاراالمپیک لندن هم نقل قول جالبی درباره تجهیزات آرنا با هشتگ «That’s my #waterinstinct» دارد. «من هر روز و هر لحظه با آب زندگی می‌کنم، طبیعت و عنصر من آب است، وقتی در آب هستم انگار DNA من از نو ساخته می‌شود و این به خاطر تجهیزاتی است که برای شنا از آن‌ها استفاده می‌کنم.»

مطالب مرتبط:

Finis؛ برند محبوب قهرمانان شنای جهان

0 دیدگاه

پاسخ دهید :

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد . فیلدهایی که دارای * می باشند اجباری هستند .

مقالات مرتبط