از کجا بخریم

از کجا گل های طبیعی را مهمان همیشگی خانه خود کنیم؟

Images-of-flowers.jpg

عطر مریمی که در خانه پیچیده تصویر خوشایندی برای همه ماست. شادابی و زیبایی‌ای که گلدانی پر از گل‌های طبیعی چیده شده به خانه شما می‌دهد منحصربه‌فرد و بکر است. متأسفانه ما ایرانی‌ها کمتر گل طبیعی می‌خریم. شاید یکی از دلایل این موضوع گران بودن گل طبیعی است. هر شهری معمولاً بازار گل مرکزی دارد که تمام گل‌فروشی‌ها گل خود را از آنجا می‌خرند. اگر یکی از این بازار گل‌ها را شناسایی کرده و هفته‌ای یک‌بار به آن‌ها سر بزنید، هم همیشه گل تازه در خانه دارید و هم با قیمتی بسیار کمتر گل خواهید خرید.
در مطلب زیر به معرفی سه بازار گل مهم پایتخت خواهیم پرداخت.

بازار گل محلاتی

Flower-Market-1

بازار گل محلاتی یکی از دو بازار گل بزرگ تهران است. این مجموعه در بزرگراه شهید محلاتی، خیابان نبرد جنوبی، خیابان زمزم واقع است. تنوع گل در این بازار فراوان است. از گل‌های شاخه‌ای و چیده تا گیاهان آپارتمانی و حتی گل مصنوعی و گلدان. این بازار مهم‌ترین بازار دست‌فروشان تهرانی است و معمولاً گل خود را از اینجا تأمین می‌کنند. سطح قیمت بسیار مناسب است و به‌نوعی ارزان‌ترین قیمت‌ها متعلق به این بازار است. اگر در نواحی شرق تهران ساکن هستید که بهترین مکان برای خریدن گل برایتان همین‌جاست.

بازار گل خاوران

Flower-Market-2

بازار گل امام رضا (ع) که به بازار گل خاوران معروف است، بازار گل دیگری است که در تهران معروف است. این مجموعه در اتوبان امام رضا (ع) واقع است. از نظر امکانات بسیار ضعیف به نظر می‌رسد و همه چیز بسیار ابتدایی است ولی از نظر تنوع و قیمت بسیار مناسب است. به مرکز شهر دور است اما اگر از آن حوالی رد می‌شوید، گزینه بسیار خوبی برای خریدن گل است.

برای خریدن گل از این دو بازار یک نکته را فراموش نکنید: اینکه حتماً سحرخیز باشید چون معمولاً این دو نمایشگاه تا ظهر و حوالی ساعت ۱۲ باز هستند.

بازار گل غرب تهران

Flower-Market-3

این مجموعه در بزرگراه ایرانپارس قرار دارد. نمایشگاه بزرگی که سه فاز و پنج سالن مجزا دارد. انواع گل‌های چیده و آپارتمانی در این نمایشگاه موجود است و وسایل باغبانی و انواع گلدان هم به فروش می‌رسد. از نظر قیمت هم مناسب است. خوبی این نمایشگاه این است که ساعت کاری‌اش ۹ صبح تا ۹ شب است و فقط ظهرها از ساعت ۱ تا سه تعطیل است. این نمایشگاه گزینه خوبی برای کسانی است که سحرخیز نیستند و در غرب تهران زندگی می‌کنند.

برچسب ها :

2 دیدگاه

  1. Avatar فرح

    ممنون. اگه ممکنه بعضی از گیاهان آپارتمانی رو هم معرفی کنید و نحوه نگهداری آونها رو آموزش بدید خیلی خوب میشه

پاسخ دهید :

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد . فیلدهایی که دارای * می باشند اجباری هستند .

مقالات مرتبط