مناسبت ها

خاص‌ترین آینه های رومیزی برای سفره هفت سین

Desktop-Mirror-for-the-New-Year.jpg

اینکه سفره هفت‌سین امسالمان مثل سال قبل نباشد، موضوعی است که اغلب ما روزهای پایان سال به آن فکر می‌کنیم. «نیکوپی» امسال برایتان ایده‌های نویی برای چیدن سفره هفت‌سین خواهد داشت که در مطالب بعدی می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. یکی از چیزی‌های قشنگی که سر سفره هفت‌سین درخشش خاصی دارد، آینه است. در این مطلب می‌خواهیم انواع آینه‌های رومیزی را که می‌توانید با آن‌ها سفره زیبایی بچینید، به شما معرفی کنیم.

نقره و آب‌نقره قلمکاری، جلوه‌ای تکرار نشدنی

Desktop-Mirror-for-the-New-Year-1

برایتان از جلوه ماندگار هنر ایرانی قلمکاری قبلاً گفته‌ایم. آینه جمع‌وجور نقره یا مسی که روکشی از آب‌نقره دارد و نقش خوش‌قلم بر دلش نشسته یک سفره اصیل ایرانی را برایتان خواهد ساخت. خوبی این مدل آینه‌ها این است که حتی با گذر زمان زیباتر خواهند شد و این گران بودنشان را توجیه خواهد کرد. نقوش گل و مرغ و مینیاتور که با دست هنرمندان کشورمان بر این آینه‌ها حکاکی شده‌اند دیدنی و بی‌نظیرند.

آینه‌های برنجی؛ زیبا و ماندنی

Desktop-Mirror-for-the-New-Year-2

از دوام و رنگ زیبای فلز برنج که بگذریم، طرح‌های آینه رومیزی برنجی جذابیتی چشم‌نواز دارند. سال‌ها در خانه‌تان بدون اینکه تغییر رنگ بدهند ماندگارند. روی سفره هفت‌سین با چیدمانی با ظروف مسی‌رنگ، زیبا خواهند بود. آینه برنجی هم مثل مدل‌های قلمکاری به‌مرورزمان آنتیک شده و زیبایی‌اش دوچندان خواهد بود.

آینه رزین؛ ارزان و کاربردی

Desktop-Mirror-for-the-New-Year-3

رزین یا همان پلی‌استر که برای ساختن مجسمه هم به کار می‌رود مدل‌هایی از آینه رومیزی در بازار دارد. آینه رومیزی رزینی از مدل‌های قبلی که معرفی شد ارزان‌تر است و رنگ سفیدش برای چیدمانی با تم سفید در سفره هفت‌سین زیبا خواهد شد. اگر می‌خواهید امسال کمی متفاوت‌تر باشید؛ این مدل آبی‌رنگ پتینه‌کاری شده هم ایده خوبی است و کمی که بگردید شبیه آن را در بازار پیدا می‌کنید.

آینه‌های چوبی هندی

Desktop-Mirror-for-the-New-Year-4

 این مدل آینه‌های ارزان‌قیمت هندی که مدل‌های منبت شده هم دارند، یک انتخاب مقرون‌به‌صرفه و زیبا هستند. اگر تم سفره هفت‌سینتان با چوب زیباتر می‌شود؛ به این گزینه حتماً فکر کنید. طبیعتی بودن و گرمای چوب سفره‌تان را صمیمی و دوست‌داشتنی‌تر خواهد کرد. شمعدان‌های ارزان‌قیمت هندی هم در کنار این آینه جلوه و زیبایی خوبی خواهند داشت.

سفال، هدیه‌ای از دل زمین

Desktop-Mirror-for-the-New-Year-5

سفالینه‌های خوش آب و رنگی که از صنایع‌دستی ایرانی به شمار می‌روند و سال‌هاست با آن‌ها خو گرفته‌ایم، یکی دیگر از انتخاب‌های ارزان‌قیمت دیگری است که پیش رویتان قرار دارد. سفال طرح‌های متفاوتی دارد. از ساده تا طرح‌های میناکاری که محصول لالجین‌اند را می‌توانید به سفره هفت‌سین امسالتان بیاورید.

 هفت‌سین آسمانی با میناکاری‌های اصیل

Desktop-Mirror-for-the-New-Year-6

میناکاری آن‌قدر چشم‌نواز و دل‌نشین است که می‌توان همیشه روی زیبایی‌اش حساب باز کرد. نقش‌های دل‌فریب مینا روی آینه سفره هفت‌سینتان اصالت هفت‌سین باستانی را صدچندان خواهد کرد. یک آینه رومیزی میناکاری شده همه آن چیزی است که برای یک سفره هفت‌سین تمام‌عیار به آن نیاز دارید.

مس‌های فیروزه‌کوب

Desktop-Mirror-for-the-New-Year-7

آینه‌های مسی که با ترکیب فیروزه خوش‌نقش و نگارتر شده‌اند، این روزها طرفداران بسیاری برای خود دارند. در سفره هفت‌سینتان خوش خواهند درخشید و آوازه سلیقه‌تان در عید دیدنی‌ها خواهد پیچید. این مدل آینه انتخاب گران‌قیمتی است که اگر نمی‌خواهید زیاد دست‌به‌جیب شوید باید فراموشش کنید و به پیشنهادهای دیگرمان فکر کنید.

برچسب ها :

0 دیدگاه

پاسخ دهید :

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد . فیلدهایی که دارای * می باشند اجباری هستند .

مقالات مرتبط