مناسبت ها

بهترین مدل‌های رومیزی برای چیدن سفره هفت سین سال 96

Best-tablecloth-model-for-the-New-Year.jpg

قرار نیست همه تغییرات سال نو پرهزینه و پردردسر باشند. انتخاب یک رومیزی قشنگ و تازه برای سفره هفت‌سینتان یکی از آن تغییرات کم‌هزینه اما درعین‌حال چشمگیر و زیباست که می‌توانید رویش حساب کند. در مطلب «بهترین ایده‌ها برای سفره هفت‌سین سال 96 کدامند؟» برایتان از پیشنهادهایی برای چیدمان سفره هفت‌سین گفتیم. در این مطلب می‌خواهیم از ایده‌های خرید و انتخاب رومیزی برای هفت‌سین امسالتان بگوییم. ایده‌هایی که اغلبشان شاید بدون هیچ هزینه‌ای باشند. کافی است چمدان‌های قدیمی خود و مادرتان را کمی زیرورو کنید. برای دیدن این رومیزی‌های قشنگ با «نیکوپی» همراه شوید.

رومیزی‌های شماره‌دوزی شده، یادگاری خوش مادربزرگ‌ها

Best-tablecloth-model-for-the-New-Year-1

حتماً یکی از پارچه‌های شماره‌دوزی شده را در منزل مادربزرگتان دیده‌اید. ایده‌ای کاملاً کلاسیک که طرح‌های قشنگی هم دارد. شماره‌دوزی کار چندان سختی نیست. اگر بخواهید خودتان هم می‌توانید یک رومیزی به این سبک داشته باشید. اگر هم بیشتر چمدان‌های قدیمی مادربزرگتان را بگردید، ممکن است یکی از این رومیزی‌های قشنگ به چشمتان بخورد و بتوانید امسال هفت سینی متفاوت بچینید.

رومیزی قلاب‌بافی هنری ماندگار و زیبا

Best-tablecloth-model-for-the-New-Year-2

قدیم‌ترها در همه خانه‌ها حداقل یک تکه قلاب‌بافی وجود داشت. قلاب‌بافی هنری لطیف و ماندنی است که شاید این روزها کمتر در خانه‌هایمان وجود دارد. در اینستاگرام که بگردید پیج‌های معروفی پیدا می‌کنید که می‌توانید به آن‌ها سفارش رومیزی قلاب‌بافی بدهید. در اطراف خودتان هم که جست‌وجو کنید حتماً کسی هست که می‌تواند برایتان یک رومیزی متفاوت و ژورنالی ببافد که چشم مهمانانتان را خیره کند.

رومیزی‌های توری، دیزاینی اروپایی

Best-tablecloth-model-for-the-New-Year-3

رومیزی‌های توری که معمولاً هم سفیدی و پاکی دل‌نشینی به مخاطب القا می‌کنند ایده فوق‌العاده دیگری است. می‌توانید زیرش را پارچه ساتن رنگی بیندازید و هارمونی زیبایی بسازید. ظروف سفره هفت‌سینتان هم روی یک پس‌زمینه سفید، مجال بیشتری برای نمایش هرچه بیشتر قشنگی‌های خود پیدا می‌کنند. رومیزی‌های توری سفید طرح گل‌های مختلفی دارند و بسته به سلیقه‌تان می‌توانید یک مدل را برای هفت‌سین امسالتان انتخاب کنید.

رومیزی گلدوزی شده

Best-tablecloth-model-for-the-New-Year-4

گلدوزی چه با دست چه با چرخ، هنر شیک و زیبایی است. مدل‌های ساده‌تر دست‌دوز را با یک نقشه و طراحی ساده و کمی سرچ در اینترنت می‌توانید بدوزید و یک رومیزی زیبا برای شب عید داشته باشید. مدل‌های گلدوزی شده با چرخ را هم به دست یک گلدوز ماهر می‌توانید بسپارید. گلدوزی دنیای طرح و نقش است و دستتان برای انتخاب هر طرحی باز است. طرح‌های با چرخ دوخته شده روی پارچه‌های ساتن شیک و لوکس خواهد بود و تا سال‌ها ماندگارند.

رومیزی‌های ترمه، اصیل و ایرانی

Best-tablecloth-model-for-the-New-Year-5

رومیزی ترمه بیشترین تناسب و هماهنگی را با سفره هفت‌سین دارد. در بازار به‌راحتی در دسترستان است و دنیای طرح و نقش‌های اصیل است. اگر تابه‌حال رومیزی ترمه برای هفت‌سینتان نداشته‌اید وقت آن است امسال یکی از آن‌ها را بخرید. رنگ ترمه را می‌توانید با توجه به تم رنگی دکوراسیون خانه‌تان ست کنید که ایده خوبی هم می‌شود.

رومیزی‌های پته‌دوزی، هنری بی‌نظیر

Best-tablecloth-model-for-the-New-Year-6

نقوش گل‌وبوته‌های رنگین بر دل پارچه‌های ضخیم را پته‌دوزی می‌گویند. پته‌دوزی هنر زنان کرمانی است و آن را نمادی از شادی، رنج و امید زنان پته‌دوز می‌دانند. زیبایی طرح‌ها و زنده بودن رنگ‌های این هنر اصیل ایرانی، رومیزی‌های قشنگی می‌شوند که می‌توانید روی آن‌ها یک هفت‌سین رؤیایی برای سال 96 بچینید.

0 دیدگاه

پاسخ دهید :

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد . فیلدهایی که دارای * می باشند اجباری هستند .

مقالات مرتبط