مناسبت ها

بهترین ایده ها برای سفره هفت سین سال 96 کدامند؟

Nowruz-Persian-New-Years-Table-Celebrates-Spring.jpg

چیدن سفره هفت‌سین از قشنگ‌ترین قسمت‌های تدارک سال نو است. برای چیدن سفره هفت‌سین معمولاً آنچه در خانه‌های اقوام دیده‌اید را شاید هر سال با کمی تغییر در خانه خودتان پیاده می‌کنید. این نوع ایده گرفتن پیش‌پاافتاده‌ترین و مقلدانه‌ترین شکل چیدن سفره هفت‌سین است. بهتر است هفت‌سین امسالتان را با امضای خودتان بچینید. در این مطلب «نیکوپی» برایتان ایده‌های قشنگی را برای چیدن هفت‌سین 96 گلچین کرده و آن‌ها را تقدیم همراهان همیشگی‌اش می‌کند. با ما همراه باشید.

سفره هفت‌سین با جام شیشه‌ای

Nowruz-Persian-New-Years-Table-Celebrates-Spring-1

شاید این سبک سفره هفت‌سین ساده‌ترین ایده‌ای باشد که وجود دارد اما اگر با رومیزی و اکسسوری‌های زیبا دکور شود جلوه زیبایی خواهد داشت. جام‌های شیشه‌ای در انواع شکل‌های مختلف در بازار وجود دارد که این مدلی که در عکس می‌بینید ساده‌ترین آن است و قیمت ارزانی هم دارد. شیشه ساده و بدون طرح این خوبی را دارد که زیبایی عناصر سفره هفت‌سین از داخلش پیداست و این شفافیت جلوه خوبی به سفره‌تان خواهد داد. سعی کنید از رومیزی‌های سنتی و ترمه به رنگ‌های قرمز، قهوه‌ای و سرخابی استفاده کنید که نمایی بیشتری به سفره‌تان می‌دهند و بی‌رنگی شیشه را جبران می‌کنند.

سفره هفت‌سین با سفال‌های ساده

Nowruz-Persian-New-Years-Table-Celebrates-Spring-2

سفال‌های ساده ایرانی که معمولاً رنگ‌های سبز و آبی دارند یک المان کاملاً سنتی هستند که برای چیدن هفت‌سین مناسب‌اند. سایزهای مختلفی دارند که اگر نمی‌خواهید سفره‌تان جای زیادی اشغال کند، کاسه‌های کوچک‌تری بخرید. در عکس می‌بینید که این کاسه‌های کوچک سفالی چطور در کنار آینه آبی‌رنگ سرامیکی و مجسمه رقص سما یک ترکیب کاملاً ایرانی و دل‌نشین ساخته‌اند. ترکیبی که بهتر است برای چیدن هفت‌سین رعایت شود؛ یادتان باشد استفاده از المان‌های سنتی برای چیدن هفت‌سین بر اصالتش خواهد افزود.

هفت‌سین و مینا، یک هارمونی تمام‌عیار

Nowruz-Persian-New-Years-Table-Celebrates-Spring-3

کاسه‌های کوچک پایه‌دار میناکاری شده همان چیزی است که برای چیدن یک هفت‌سین رؤیایی به آن نیاز دارید. آبی آسمانی مینا آن‌قدر عمیق و زیباست که زیبایی تمام‌عیاری به چیدمان هفت‌سینتان خواهد داد. اگر آینه قلم‌زنی دارید که جشن امسالتان تکمیل است، در غیر این صورت هر آینه‌ای که حال و هوای سنتی داشته باشد در کنار این کاسه‌ها قشنگ خواهد بود.

هفت‌سین با کاسه‌های برنجی و مسی

Nowruz-Persian-New-Years-Table-Celebrates-Spring-4

کاسه‌های مسی و برنجی با آن شکل و حالت قدیمی‌ای که دارند برای چیدن هفت‌سین مناسب خواهند بود. این روزها هم حسابی بازارشان داغ است و به‌راحتی می‌توانید شش تا از آن‌ها را بخرید و چیدمانی تازه به سفره امسالتان بدهید. ظروف مسی که بیشتر ساخته زنجانند و تولید ایران و ظروف برنجی هم که اغلب از هند به ایران وارد می‌شود. در عکس کاسه‌های مسی پایه‌دار ساده‌ای را می‌بینید که سفره هفت‌سین شیک و اصیلی را ساخته‌اند.

سفره هفت‌سین با ظروف قلم‌زنی

Nowruz-Persian-New-Years-Table-Celebrates-Spring-5

اگر شما هم مثل من عاشق صنایع‌دستی بی‌نظیر اصفهانید؛ بهتر است بدانید می‌توانید با ظروف قلم‌زنی هفت‌سین فوق‌العاده‌ای بچینید. کاسه‌های کوچک قلم‌زنی که از جنس مس، برنج یا نقره‌اند و قیمت‌های متفاوتی دارند را حتماً از هنرمندان ایرانی بخرید تا اصیل و ماندگار باشند. مدل‌های ترکیه‌ای این ظروف هم در ایران وجود دارد که کارخانه‌ای، بی‌کیفیت و کاملاً بی‌اصالت‌اند. هنر ماندگار ایرانی را هر سال هم که تکرار کنید بازهم کهنه نخواهد شد.

سفره هفت‌سین با ظروف ویترای

Nowruz-Persian-New-Years-Table-Celebrates-Spring-6

نقاشی روی کاسه‌های کوچک شیشه‌ای و هم‌نشینی دلپذیر شیشه و رنگ می‌تواند چیدمان متفاوتی برای هفت‌سین امسالتان باشد. از فروشگاه‌های صنایع‌دستی کاسه‌های کوچک ویترای بخرید و یادتان باشد حتماً در سفره هفت‌سین ویترای‌تان شمع هم استفاده کنید. نور شمع و شیشه در کنار هم جلوه‌ای زیبا و فوق‌العاده خواهد داشت که از دیدینش سیر نمی‌شوید.

سفره هفت‌سین با سفال ماهی

Nowruz-Persian-New-Years-Table-Celebrates-Spring-7

سفال‌های طرح ماهی ایده‌هایی خاص، متفاوت و درعین‌حال دل‌نشین و دوست‌داشتنی برای چیدن هفت‌سین هستند. کافی است چند عدد کاسه سفالی ماهی‌شکل بخرید. اگر در خانه کودک دارید حتماً از این ایده سر ذوق خواهد آمد.

0 دیدگاه

پاسخ دهید :

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد . فیلدهایی که دارای * می باشند اجباری هستند .

مقالات مرتبط