سبک زندگی

عطر محبوب سلبریتی‌ها؛ عطرهایی که تاریخ را روایت می‌کنند

celebrity-Niche-perfumes.jpg

"جرالد گیزلِین" در سال 2000 خانه عطرسازی اختصاصی خود را راه‌اندازی کرد. او که پس از سفری به "گرس"، پایتخت عطر دنیا و صرف زمانی طولانی در رابطه با اصول و شیوه‌های عطرسازی در فرانسه، به یک جهان‌بینی منحصربه‌فرد درزمینهٔ عطرسازی رسیده بود، ایده‌های بزرگتری در سر داشت. «گیزلین» که در فرانسه به دنیا آمده و در مراکش بزرگ شده بود قبل از ورود به صنعت عطرسازی مشاغل مختلفی را تجربه کرد و همین تجربیات ازجمله تبدیل‌شدنش به یک آشپز درجه‌یک در 22 سالگی، تأثیر بسزایی در پیمودن مسیر به‌عنوان هنرمندی خلاق، مبتکر و جسور بر او داشت.

عطرهایی که هرکدام داستانی را برای شما روایت می‌کنند

اما آنچه نام این عطرساز مشهور فرانسوی را بر سر زبان‌ها انداخت خلق عطرهای لاکچری و نیش داستان‌محور و روایی بر اساس داستان زندگی شخصیت‌های ادبی و روشنفکران بنام فرانسوی ازجمله «ارنست همینگوی» بود. در ساخت این عطرهای نیش لوکس که هرکدام داستانی جذاب در دل خود دارند از مواد مرغوب و ترکیباتی با بالاترین درجه کیفی استفاده شده است. گیزلِین علیرغم نگرش جدید و ایده‌های متفاوت خود، عطرهایش را با تکیه‌بر شیوه‌های کلاسیک و اصول بنیادین عطرسازی فرانسه در سه گروه "شیپغ"، "گل‌بو" و "چوبی" دسته‌بندی کرد. علاوه بر این برای هر یک از عطرهایش نام یکی از چهره‌های تأثیرگذار فرانسه و نیز سال تولد او را انتخاب کرد تا عطر موردنظر با رایحه‌ای برجسته و عمیق، شخصیتی تأثیرگذار و ویژه را از خود به نمایش بگذارد. به‌این‌ترتیب «جرالدگیزلین» در مدت‌زمانی کوتاه یک مجموعه عطر منحصربه‌فرد و متمایز خلق کرد؛ عطرهایی قصه‌پرداز و شخصیت محور که به‌عنوان نخستین گروه از عطرهای خانه "هیستواغ د پارفومز" در سال 2000 معرفی شدند. حساسیت و دقت بالای خانه عطر Histoires de Parfum در نحوه تولید و توزیع محصولات، موجب شد تا اودکلن‌های لاکچری این برند نیش در مدت‌زمانی کوتاه با استقبال عظیمی از سوی سلبریتی‌ها مواجه شود. رایحه‌های خاص و منحصربه‌فرد محصولات این برند افراد مشهور را بر آن داشت تا با استفاده از محصولات لاکچری Histoires de Parfum به سمت متمایزتر شدن گام بردارند. در این نوشتار چند نمونه از محبوب‌ترین عطرهای این مجموعه را به شما معرفی می‌کنیم.

عطر 1899 Hemingway HISTOIRES DE PARFUMS؛ پاریس، جشن بیکران

celebrity-Niche-perfumes-1

حتی اگر به ادبیات فرانسه و رمان‌های «ارنست همینگوی» هم علاقه نداشته باشید عطر مردانه «1899 Hemingway HISTOIRES DE PARFUMS» را قطعاً خواهید پسندید، به همین خاطر به‌عنوان نخستین عطر از این مجموعه تاریخی «1899 Hemingway HISTOIRES DE PARFUMS «را به شما معرفی می‌کنیم. «جرارد گیزلین» این عطر را برای تجلیل از همینگوی طراحی کرده و به قول خودش رمان پرشکوه «پاریس، جشن بیکران» الهام‌بخش او برای ساخت این عطر جذاب، گرم و شیرین به‌عنوان مشهورترین عطر از مجموعه تاریخی "هیستواغ د پارفومز"، بوده است. عطر با رایحه ترنج ایتالیایی، ژونیپر و فلفل سیاه آغاز می‌شود، بویی که خالق عطر آن را با رایحه موجود در اتمسفر حاکم بر «سن-ژرمن دپره»، پاتوق مشهورترین چهره‌های ادبی فرانسه ازجمله «همینگوی»، «سیمون دوبوار» و «فرانتس کافکا» یکی می‌داند، همان‌جا که پرشورترین گپ و گفت‌های ادبی تاریخ ادبیات فرانسه صورت می‌گرفت. بعدازآن رایحه خوش شکوفه‌های پرتقال، زنبق فلورانس و دارچین ادامه پیدا می‌کند و در پایان رایحه بی‌نظیر وانیل، خس‌خس و عنبر زرد به مشام می‌رسد تا قدم زدن در کوچه‌پس‌کوچه‌های پاریس را پابه‌پای ارنست همینگوی در سال‌های طلایی ادبیات فرانسه، برای شما تداعی کند.

عطر EDP HIST OIRES DE PARFUMS1876؛ داستان رنج‌ها و افسونگری‌های یک زن

celebrity-Niche-perfumes-2

قرار است از یک عطر شکوهمند و درعین‌حال غم‌انگیز صحبت کنیم. داستان زندگی «ماتا هری» و پایان تلخ تمام دلبری‌ها و افسونگری‌های او. «ماتا هری» لقبی مالایی به معنی «چشمان روز» برای «گرترود مارگارت زیله» است که در سال 1876 در هلند به دنیا آمد. زندگی این زن، ترکیبی از رفاه، شکوه، موفقیت و محبوبیت و در ادامه مصیبت، سختی، رنج و ناکامی است. از رسیدن به زندگی اشرافی در دوران نوجوانی، تا ورشکستگی پدر، از دست دادن مادر و تن دادن به ازدواج با افسری بی‌بندوبار و منفور در ارتش هلند، سفر به سرزمین مادری‌اش، اندونزی، و آشنایی بافرهنگ و رسومات این منطقه؛ بازگشت به اروپا و مشهور شدن به‌عنوان رقصنده‌ای منحصربه‌فرد و محبوب که خیلی زود موردتوجه خانواده‌های اشرافی قرار گرفت. این محبوبیت و رفاه اما دیری نپایید. «ماتا هری» به جاسوسی برای آلمان‌ها در جنگ جهانی اول متهم شد و به همین خاطر در 41 سالگی و در عین بی‌گناهی اعدام شد. سرگذشتی پرفرازونشیب از درد و رنج و خوشبختی، داستان زندگی زنی است که در عطر 1876 در قالب رایحه‌های متناقض اما منسجم، به تصویر کشیده شده است. یک عطر گلی و شرقی که با رایحه پرتقال، کشمش سیاه، یاسمین و ترنج آغاز می‌شود و با رایحه خوش اما این بار غم‌انگیز رز، سوسن، بنفشه، زیره سبز، دارچین و میخک صدپر ادامه پیدا می‌کند. رایحه اصلی عطر که بعد از حدود سی دقیقه به مشام می‌رسد و تا انتها با شما می‌ماند بوی درخت صندل، خس‌خس، درخت مقدس، مشک سفید و وانیل است که درنهایت عطری دودی، تلخ، گرم و سرکش را برای خانم‌هایی که عاشق ماجراجویی و افسونگری هستند به ارمغان می‌آورد.

عطر EDP HIST OIRES DE PARFUMS1828؛ دور دنیا در هشتاد روز

celebrity-Niche-perfumes-3

یک عطر مردانه ماجراجویانه و اسرارآمیز که به‌خوبی با ویژگی‌های هیجان‌انگیز داستان‌های تخیلی «ژول ورن» جور درمی‌آید. بااین‌همه از تمام ماجراجویی‌ها و تخیلات «ژول ورن»، شاید 1828 تنها تصویری از ماجراهای آفریقا، جنگل‌های آمازون و فصلی عاشقانه از دور دنیا در هشتاد روز باشد که در هندوستان سپری شد. یک عطر بانشاط و سرخوش بهاری که ماجراجویانه با نسیمی از دریا و باغ‌های مرکبات، عازم جنگل‌های دورافتاده و بکر شده و با عبور از صحراها و سرزمین هفتادودوملت، چهره‌ای غبارگرفته و دودی به خودش گرفته است. عطر «EDP HIST OIRES DE PARFUMS1828» با رایحه جادویی و البته کمی تلخ از گریپ‌فروت و مرکباتی مثل نارنگی و اکالیپتوس آغاز می‌شود و با بوی خوش درخت جوز و فلفل، فضایی ادویه‌ای و خاکی و کمی شیرین به عطر می‌دهد که اتفاقاً فضای غالب عطر است. در پایان تازگی گیاهی-مرکباتی عطر محو می‌شود و حالت خاکی-دودی و چوبی فضا را پر می‌کند و تا پایان همراه شما می‌ماند.

عطر EDP HIST OIRES DE PARFUMS1725؛ اسرارآمیز و فریبنده

celebrity-Niche-perfumes-4

عطر مردانه عطر «EDP HIST OIRES DE PARFUMS1725» به نام مردی است که اتفاقاً نماد فریبندگی، عاشق‌پیشگی و اغواگری است. «جاکومو کازانووا» به خاطر شخصیت نافذ و کاریزماتیکی که داشت با اغواگری و فریفتن زنانی قدرتمند همچون کاترین کبیر (ملکهٔ روسیه) در تاریخ به‌عنوان چهره‌ای اغواگر و نامتعارف شناخته می‌شود. «جاکومو کازانووا» در ونیز متولد شد، رشته دانشگاهی‌اش الهیات بود و در همین رشته بود که به‌عنوان نابغه‌ای بی‌بدیل به جهانیان معرفی شد اما درنهایت از صومعه اخراج و به ارتش ملحق شد. سفر به پایتخت‌های بزرگ اروپا و نفوذ در دربارهای شاهان مختلف و رسیدن به‌مراتب عالی در کشور فرانسه تا بازگشت به ونیز و درنهایت فعالیت به‌عنوان کتابدار خاندان سلطنتی، "جاکومو کازانووا" را به چهره‌ای منحصربه‌فرد در تاریخ تبدیل کرد. داستان زندگی کازانووا به‌اندازه‌ای اسرارآمیز، هیجان‌انگیز و مرموز است که ورای تمام ایده‌ها، اقتباس‌ها و داستان‌ها، لذت رایحه‌ای گرم، عمیق، چندوجهی و اثرگذار را به شما می‌چشاند. عطر با رایحه‌ای از مرکبات و ادویه‌ها ازجمله گریپ‌فروت و ترنج و البته ترکیبی از ادویه‌ها با حالتی فلفل مانند و بوی گیاه لاوندر آغاز می‌شود. اندکی بعد بوی شیرین وانیل، عنبر و شیرین‌بیان مشام را نوازش می‌کند که شروعی هیجان‌انگیز و شادی‌بخش است. پس‌ازآن، عطر حالتی گیاهی و ادویه‌ای به خودش می‌گیرد و یک رایحه شیک که ترکیبی از لاوندر و عنبر است در فضا باقی می‌ماند که بویی نافذ و ماندگار است. در ادامه رگه‌هایی بادامی-میوه‌ای و خوشمزه مثل نسیمی گرم در این فضا به جریان می‌افتد تا این‌که سرانجام رایحه‌ای وانیلی، کهربایی به همراه بوی خوش چوب لاکچری صندل و کمی ادویه در فضا ماندگار می‌شود. این عطر لوکس و شیک علیرغم شلوغی و تعداد فراوان بوها و رایحه‌ها، با هنرمندی عطار زبردستش تبدیل به عطری متعادل و ملموس شده که با فضاسازی اسرارآمیزش شما را ازخودبی‌خود می‌کند. در توصیف این عطر نیش لاکچری آمده: «یک عطر چندوجهی، گرم و عمیق، با لایه‌هایی اسرارآمیز که شخصیت فریبنده داستان را به‌خوبی به شما می‌شناساند.»

0 دیدگاه

پاسخ دهید :

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد . فیلدهایی که دارای * می باشند اجباری هستند .

مقالات مرتبط