خانه

5 ترکیب رنگی که اتاق خواب شما را جذاب‌تر می‌کند

Best-Bedroom-Colors.jpg

از سرکار که خسته به خانه برمی‌گردید، هیچ‌چیز به‌اندازه استراحت در یک اتاق‌خواب آرام دل‌پذیر نیست. اتاق‌خواب نقطه‌ای از خانه شماست که توجه به دکوراسیون آن می‌تواند مانند سالن پذیرایی منزلتان مهم باشد. چیدمان زیبایی که در ژورنال‌های خارجی می‌بینید آن‌قدرها هم در خانه خودتان دور از ذهن نیست اگر بیشتر با اصول دکوراسیون آشنا شوید. یکی از اصل‌های مهم در چیدمان، شناختن ترکیب رنگ‌های اصولی است. در این مطلب چهارترکیب رنگی زیبا برای اتاق‌خواب منزلتان را خواهید دید.

سبز، قهوه‌ای و نارنجی

decoration-bedroom-green-brown-orange-colors

اوج سردی سبز را گرمای قهوه‌ای به نحو دل‌انگیزی خنثی خواهد کرد. یک سرویس خواب قهوه‌ای با چوبی به رنگ گردویی با یک روتختی با تنالیته رنگ سبز، ترکیبی باوقار و با اصالت خواهد ساخت. در کنار این دورنگ اصلی برایتم اتاق‌خوابتان می‌توانید از اکسسوری یا همان دکوری‌های با طیف رنگی نارنجی و آجری استفاده کنید. مثلاً قاب عکس‌هایی بارنگ‌های نارنجی عالی خواهد بود. این ایده که روتختی خود را با پرده اتاق‌خواب ست کنید هم‌فکر خوبی خواهد بود. درصورتی‌که پرده و روتختی را ست کردید برای فرش از طیف رنگی مکمل دیگری استفاده کنید. یا اینکه می‌توانید فرش کوچک یا گلیمی بارنگ اصلی خنثی چون کرم استفاده کنید که طرح‌هایی هماهنگ با دورنگ اصلی اتاق‌خوابتان که همان قهوه‌ای و سبز است، داشته باشد.

قهوه‌ای، آبی و زرد

decoration-bedroom-brown-blue-yellow-colors

ترکیب آبی و قهوه‌ای همیشه زیباست. سرویس خواب چوبی شما با تم رنگی قهوه‌ای با روتختی آبی واقعاً رؤیایی و آرامش‌بخش خواهد بود. اگر به دنبال آرامش و راحتی در محل خوابیدن خود هستید، آبی بهترین رنگ خواهد بود. دیوارهای کرم‌رنگ همراه با قهوه‌ای چوب‌ها در کنار روتختی و بالش و کوسن‌های آبی‌رنگ ترکیب جذابی خواهد شد. برای فرش و پرده می‌توانید از خانواده رنگ‌های گرمی چون زرد خردلی استفاده کنید. حتماً این ترکیب را امتحان کنید و از آرامش و راحتی آن لذت ببرید.

کرم، عنابی و نیلی

decoration-bedroom-cream-jujube-Indigo-colors

عنابی همان رنگی است که سردی و خنثی بودن کرم را سرحال می‌آورد. اگر تخت خوابتان چوبی سفید است از روتختی‌ای با تناژ رنگی عنابی استفاده کنید. اکسسوری‌های آبی نیلی در این فضا زیبا خواهد بود.

خاکستری، سفید و صورتی

decoration-bedroom-gray-white-pink-colors

خاکستری و سفید رنگ‌های خنثی و آرامش‌بخشی برای اتاق‌خواب شما هستند. اگر می‌خواهید حس آرامش و سبکی و خوابی راحت را تجربه کنید حتماً صورتی ملایم را به این ترکیب اضافه کنید. استفاده از گلدان‌های سرامیکی سفید و قاب عکس‌هایی با فریم سفید در این چیدمان ایده جالب دیگری خواهد بود.

زرد، خاکستری و سفید

decoration-bedroom-gray-yellow-white-colors

زرد، رنگ جذابی است. در عین شورونشاطی که به شما خواهد داد در ترکیب با سفید و خاکستری چهره‌ای خاص و دوست‌داشتنی به اتاق‌خواب شما خواهد داد. روشنایی و نشاط رنگ زرد در کنار خاکستری حسی توأمان از سکون و حرکت به محیط خواب شما خواهد داد. استفاده از اکسسوری‌های چوبی به رنگ قهوه‌ای در این چیدمان حس طبیعت را در فضای اتاق شما ایجاد خواهد کرد.

به یاد داشته باشید از هر ترکیب رنگی که برای چیدمان خود استفاده می‌کنید. معجزه رنگ‌های متضاد را فراموش نکنید. رنگ‌های بی‌روح و خنثی را در کنار اکسسوری های شاد و سرحال استفاده کنید و از زیبایی دوچندان دکوری‌های خود لذت ببرید. اگر می‌توانید نور و مراقبت کافی برای گیاه زنده داشته باشید، گلدان‌ها انتخاب خوبی برای اتاق‌خواب شما هستند.

برچسب ها :

0 دیدگاه

پاسخ دهید :

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد . فیلدهایی که دارای * می باشند اجباری هستند .

مقالات مرتبط