خانه

چگونه مبل قدیمی منزل خود را برای سال 96 نونوار کنیم؟

furniture-repair.jpg

صحبت از تغییر دکوراسیون در سال جدید که می‌شود معمولاً اولین گزینه که در ذهنمان جرقه می‌زند؛ تغییر مبلمان است. اساسی‌ترین و گران‌ترین وسیله خانه که معمولاً بیشترین وقت را برای خریدنش گذاشته‌ایم. متاسفانه یا شاید هم خوشبختانه بهترین مبلمان هم درصورتی‌که مدام استفاده شود بعد از حدود پنج سال شکل نو و اولیه خود را از دست خواهد داد. اگر شما از آن دسته افرادی هستید که طرفدار ایده‌های مقرون‌به‌صرفه در زندگی روزمره‌اید یا حتی به وسایل خود حس نوستالژیک دارید و به‌راحتی حاضر به تعویض آن‌ها نیستید؛ حتماً به راهی غیر از دور ریختن مبلمان خود فکر می‌کنید. خبر خوب اینکه؛ «نیکوپی» در مطلب زیر مراحل نو کردن مبلمان خانه به شکل مقرون‌به‌صرفه را برایتان گفته است.

پیدا کردن مدل‌های مشابه در اینترنت

furniture-repair-1

مبلمان شما یکی از صدها مدل مبلمان موجود در بازار است. اگر اسم مدل مبلمان خود را می‌دانید به فارسی و انگلیسی آن را در گوگل جست‌وجو کنید و عکس‌های مشابه مدل مبلمان خود را نگاه کنید. اگر از مدل‌های معروفی چون فرحی، چستر و چپندر باشد که صدها عکس با مدل و رنگ‌های گوناگون پارچه خواهید دید. این دیدن به شما کمک می‌کند رنگ‌های مکمل و زیبا و ترکیب رنگ‌های بهتر برای پارچه مبلمان را بشناسید و انتخاب بهتری برای آن داشته باشید. «نیکوپی» هم به شکل مجزا برایتان در مطالب «بهترین ترکیب‌های رنگی برای تغییر دکوراسیون سال 96 کدامند؟» از ترکیب‌های رنگی بی‌نظیری خواهد گفت که حتماً کمکتان خواهد کرد.

پیدا کردن رویه‌کوب ماهر و دقیق

furniture-repair-2

با جست‌وجو کردن در محله خود می‌توانید یک کارگاه تعمیر مبلمان یا به‌اصطلاح یک رویه‌کوبی خوب پیدا کنید. حواستان باشد دقیق بودن رویه‌کوب در محاسبه مقدار پارچه‌ای که باید بخرید مهم است. مورد بعدی دقت کردن به دوخت نمونه‌هایی است که در کارگاه رویه‌کوبی به شما نشان داده می‌شود. اینکه چه اسفنجی قرار است در نشیمن مبلمان شما استفاده شود، مورد مهم دیگری است. اسفنج 30 کیلویی یورتان از بهترین اسفنج‌های موجود در بازار ایران است. اگر چوب مبلمان شما پریدگی و خرابی‌های مختصر هم داشته باشد در کارگاه‌های رویه‌کوبی تعمیر خواهد شد. البته تعمیر و تغییر اساسی را بهتر است به دست نجاری ماهر بسپارید. بعضی از کارگاهای تعمیر مبلمان و رویه‌کوبی که ماهرتر هستند به شکل تخصصی کلاف و چوب مبلمان شما را از روز اول هم بهتر تعمیر می‌کنند.

خریدن پارچه

furniture-repair-3

معمولاً رویه‌کوب‌ها در کارگاه نمونه محدودی از پارچه به شما نشان می‌دهند. اگر مشکل‌پسندید شاید بهتر باشد خودتان به راسته پارچه مبل‌فروشی‌ها بروید که دستتان برای انتخاب بازتر باشد. کافی است از رویه‌کوب بپرسید دقیقاً چه مقدار پارچه باید بخرید. در تهران راسته فروش پارچه مبل در یافت‌آباد، پل چوبی و دلاوران است. تنوع پارچه در این سه مرکز فراوان است. فقط قبل از خرید سعی کنید درباره ویژگی پارچه مبل خوب اطلاعات مختصری به دست آورید.

0 دیدگاه

پاسخ دهید :

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد . فیلدهایی که دارای * می باشند اجباری هستند .

مقالات مرتبط