بانوان

چطور لوازم آرایش داخل کیفمان را سروسامان دهیم؟

Makeup-bags.jpg

همه ما از یک کیف‌دستی شلوغ و نامرتب که همه‌چیز در آن گم می‌شود بیزاریم. لوازم‌آرایش از آن دسته وسایلی است که اغلب خانم‌ها دستکم یکی، دو تا از آن را استفاده می‌کنند و در کیف‌دستی خود دارند. اینکه از لوازم‌آرایشتان طوری نگهداری کنید که آلوده نشوند مهم است؛ پخش شدن آن‌ها در کیف‌دستی‌تان احتمال آلوده شدنشان را زیاد می‌کند. بهترین راه سروسامان دادن به این لوازم خریدن یا دوختن یک کیف لوازم‌آرایش کوچک و جمع‌وجور است. در این مطلب «نیکوپی» برایتان مدل‌های زیبایی از این کیف را جمع‌آوری کرده که اغلب هم از شبکه جالب و دیدنی Pinterest گلچین شده‌اند.

گل‌گلی‌های کلاسیک

Makeup-bags-1

سبکش کاملاً کلاسیک است. سایزهای کوچک‌ترش برای سروسامان دادن به سکه‌های ته کیفتان مناسب‌اند و بزرگ‌ترهایشان ایده‌ای عالی و شیک برای گذاشتن لوازم‌آرایش‌اند. هم از چرم و هم از پارچه ساخته می‌شوند. در بازار پیدا کردنشان کار سختی نیست و سال‌ها از دیدنشان در کیفتان لذت خواهید برد.

نوارهای زیبای گلدوزی شده

Makeup-bags-2

نوارهای گلدوزی شده که در خرازی‌ها به‌راحتی در دسترستان هستند و با عرض‌های مختلفی فروخته می‌شوند را حتماً دیده‌اید. معمولاً طرح و رنگ‌بندی‌های قشنگی دارند. اگر اضافه آمده یکی از آن‌ها را در خانه دارید که چه‌بهتر وگرنه می‌توانید کمی از آن را بخرید و دست‌به‌کار شوید. با یک پارچه که هارمونی رنگش با نوارتان خوب از کار درمی‌آید یک کیف ساده بدوزید و این نوارها را رویش وصل کنید. اگر حوصله دوختن کیف ندارید یک کیف پارچه‌ای ساده کوچک آماده بخرید و رویش را با این نوارها تزیین کنید. از آن ایده‌های بکری است که کمتر کسی تابه‌حال به سراغش رفته است؛ امتحانش کنید.

چرم، مقاومتی بی‌نظیر

Makeup-bags-3

کیف لوازم‌آرایش چرم در رنگ‌ها و مدل‌های مختلفی در بازار وجود دارد. در ایران چرم طبیعی مرغوب آن‌قدر در دسترس و باکیفیت هست که می‌توانید تا سال‌ها از دوام و کارایی کیفتان مطمئن باشید. کیف لوازم‌آرایش کاربرد زیادی دارد و همیشه در کیفتان خواهد بود پس سعی کنید رنگی از چرم را انتخاب کنید که کمتر کثیفی‌اش به چشم بیاید تا مدام مجبور به تمیز کردنش نباشید. البته فضای داخلی کیف را هرچند وقت یک‌بار تمیز و ضدعفونی کنید تا محل تجمع باکتری‌ها نشود.

گلدوزی‌های دست‌دوز

Makeup-bags-4

روی یک کیف پارچه‌ای ساده که خریده‌اید یا خودتان دوخته‌اید با نخ‌های رنگی گلدوزی کنید. هم از داشتن چنین کیف زیبایی لذت خواهید برد و هم با دستان خودتان هنری خلق کرده‌اید. مهم نیست چقدر حرفه‌ای بدوزید؛ هنرهای دستی همیشه ارزشمند و دیدنی‌اند.

بافتنی‌های خواستنی

Makeup-bags-5

اغلب مادر و مادربزرگ‌هایمان بافتنی‌های قشنگی بلدند که می‌توانید برای بافتن یک کیف زیبا از آن‌ها کمک بخواهید. بهتر است یک آستر پارچه‌ای برای کیفتان تعبیه کنید که هم دوام کار را بالاتر ببرد و هم تمیز کردن داخلش را بشود راحت‌تر انجام داد. تنوع رنگی کامواها و مدل‌های بی‌نظیر بافت، دستتان را برای انتخاب حسابی باز خواهد گذاشت.

هنرنمایی با روبان

Makeup-bags-6

ببینید چطور یک کیف ساده و معمولی را به یک مدل زیبا و منحصربه‌فرد تبدیل کرده‌اند. کافی است کمی با روبان‌های رنگی خلاقیت به خرج بدهید. خلق یک اثر با روبان بر دل یک کیف هم حالتان را خوب خواهد کرد و هم یک کیف متفاوت خواهید داشت که به لوازم‌آرایشتان نظم می‌دهد.

 سنتی و اصیل

Makeup-bags-7

نقش‌های زیبای فرش و جاجیم‌های ایرانی آن‌قدر زیبا و چشم‌نوازند که بر دل هر چیزی بشینند منحصربه‌فردش خواهند کرد. کیف لوازم‌آرایشی با نقش‌های فرش زیبای ایرانی یک انتخاب متفاوت و زیباست که داشتنش نشانی از سلیقه خوبتان خواهد شد.

برچسب ها :

0 دیدگاه

پاسخ دهید :

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد . فیلدهایی که دارای * می باشند اجباری هستند .

مقالات مرتبط