سبک زندگی

عطرهای نیش LUBIN؛ خاص و لاکچری با عطرهای یک عطار سلطنتی

Lubin-Niche-Perfume-.jpg

نام عطرهای لوکس و نیش فرانسوی با یکی از مشهورترین عطاران این خطه گره خورده است. «پیر فرانسوا لوبین» در قرن هجدهم میلادی و در سال‌های اوج تغییر و تحولات تاریخی به دنیا آمد. از هجده‌سالگی عطرسازی را زیر نظر یکی از مشهورترین عطاران فرانسه آغاز کرد. اما او خوش‌شانس بود که در سال 1790 گراس را ترک کرد و برای تکمیل آموزش خود تحت‌نظر «جانلویی فارجئون» که هنوز رسماً مسئول ساخت عطرهای ملکه «ماری آنتوانت بود» به پاریس رفت. ملکه حتی در دوران حبس در «تور دو تامپل» عطر محبوبش را از عطار اختصاصی‌اش می‌گرفت. ترکیبات ظریف و عطریاتی با بوهای مهیج از همان زمان تا به امروز برند نیش لاکچری لوبین را محبوب اشراف و ثروتمندان و طرفداران عطرهای خاص و منحصربه‌فرد کرد.

اولین خانه عطر لوبین؛ تقدیم به ملکه با عشق

Lubin-Niche-Perfume-1

در سال 1798 او اولین خانه عطر خود به نام «شاخه‌های گل رز»  که ادای احترام به ملکه بود افتتاح کرد. در همان سال‌ها «امپراتریس ژوزفین»، همسر ناپلئون اول و خواهر ناپلئون «پائولین بناپارت» که بعدها شاهزاده «بوقژس» شد، نام خود را روی یکی از عطرهای لوبین گذاشت. در سال 1821، لوبین فروشنده رسمی «جرج چهارم» پادشاه انگلستان و نیز «الکساندر اول» تزار روسیه در سال 1823 شد. در دوران سلطنت آخرین ملکه فرانسه، «ماریا آملیا»، که همسرش «لویی فیلیپ» در سال 1830 به سلطنت رسید، سرانجام شرکت لوبین لقب عطرساز رسمی بارگاه سلطنتی فرانسه را دریافت کرد. در سال 1844، شرکت لوبین به «فلیکس پروت»، که زیر نظر لوبین آموزش دیده بود و با بنیانگذار ارتباط نزدیکی داشت، به‌عنوان وارث معنوی به ارث رسید و بعدازآن اولین کارخانه عطرسازی مدرن اروپا را در کن بنا گذاشت که در سال 1873 آن را افتتاح کرد. در آن سال‌ها، از ماشین‌های بخار برای تولید عطر و به‌ویژه استخراج روغن‌های پایه استفاده می‌شد.

عطر GRISETTE؛ پا به پای دختران جوان سرخوش

Lubin-Niche-Perfume-2

عطری که بوی سرخوشانه و با طراوتش از روحیات دختران زیبای فرانسوی که در کارگاه‌های خیاطی در سال‌هایی که فرانسه مرزهای سنت و مدرنیته را به‌سرعت طی می‌کرد مشغول به کار بودند گرفته است. دخترانی با لباس‌های فرم خاکستری منبع الهام نقاشان، آهنگسازان و عطرسازهای بنام و مشهور آن روزهای فرانسه بودند. عطر با بوی مرکباتی مثل ترنج و گریپ‌فروت آغاز می‌شود و با رایحه گل‌های مراکشی و رزهای بلغاری ادامه پیدا می‌کند. در حقیقت برای نخستین بار بود که خانه عطر «لوبین» با استفاده از روشی مدرن رایحه فرار «گل رز» را تبدیل به یکی از پایدارترین رایحه‌ها کرد. «Grisett» در لفافه‌ای از رایحه‌های پودری، چوبی و ادویه‌ای پیچیده شده تا آن‌که به‌تدریج رایحه وانیل و کهربا در فضا پراکنده و ماندگار می‌شود.

عطر UPPER TEN-HER؛ عطری برای خانم‌های مدرن و پیشرو

Lubin-Niche-Perfume-3

یک عطر زنانه گل‌دار شرقی با زمینه ادویه‌ای میوه‌ای، که ازجمله جدیدترین محصولات خانه عطر «لوبین» محسوب می‌شود و در سال 2016 تولید شد. عطر با ترکیبی از رایحه‌های ترش و شیرین انگور ایزابلا و ترنج که با «المی» (نوعی صمغ فیلیپینی) و «آرتمیسیا» مخلوط شده آغاز می‌شود. در میانه راه «رز بلغاری» با «لیکور تمشک» و «فلفل سیچوان» مخلوط می‌شود و درنهایت چوب‌های گران‌بها، عنبر، کندر و شکلات تیره مشامتان را نوازش می‌کند. در آغاز قرن بیستم جهان دستخوش تحولات فراوانی شد اما زن‌های پیشرو و مدرنی که به دنبال خوش‌گذرانی‌های مدرن و کافه‌نشینی بودند تا زمان غروب آفتاب باید صبر می‌کردند. عطر UPPER TEN-HER یادآور رایحه‌های محبوب زنان مدرن اروپایی در دوران طلایی اروپای اوایل قرن بیستم است.

عطر UPPER TEN-MEN؛ رویای آمریکایی

Lubin-Niche-Perfume-4

نسخه مردانه عطر زنانه UPPER TEN-HER، عطری گلی چوبی با رایحه دلنشین مشک است که در سال 2015 به بازار آمد و مورد استقبال خاص پسندان و سلبریتی‌ها قرار گرفت. یک عطر خاص که یادآور رویای مردان مهاجر برای ساختن آمریکایی مدرن است. مردانی که در اصطلاح به آنها «UPPER TEN» می‌گفتند. اصطلاحی که اولین بار شاعر آمریکائی، «ناتلی ویلس»، برای آن‌ها به کار برد «ده هزار مهم»: مردان پیشگام قرن صنعتی در امریکا که تمام هم‌وغمشان پیشرفت کشور نوظهوری به نام آمریکا بود. عطر با رایحه ترنج، زعفران، تمشک‌کوهی و فلفل شیرین صورتی آغاز می‌شود. رایحه میانی عطر، بوهای خوش دارچین، هل، هلو، شکوفه‌های پرتقال و گل شمعدانی است. بوی عطر وقتی هیجان‌انگیزتر می‌شود که رایحه سدر، چوب صندل، چرم، نعناع هندی، مشک و عنبر در فضا پراکنده و ماندگار می‌شود.

عطر مردانه AKKAD؛ اسطوره شو

Lubin-Niche-Perfume-5

نمایشی از یک قدرت اساطیری و سفری از گذشته به حال در قلب یک امپراطوری بزرگ و شکست‌ناپذیر. AKKAD یکی از صمغی‌ترین، مغرورترین، مسحورکننده‌ترین و خاص‌ترین عطرها بر پایه رایحه عنبر، صمغ خالص و بوی بهشتی کهربا است. عطر با رایحه مسحورکننده عنبر آغاز می‌شود و پس‌ازآن به‌مرور بوی مرکباتی مثل ترنج و نارنج به آن اضافه می‌شود که با «مریم‌گلی کلاری» که همان «گیاه مقدس» است همراه می‌شود. گیاهی که به خاطر حس و حال سرخوشی و شادی که ایجاد می‌کند مشهور است. پس‌ازآن بوی خوش درخت «لامی»، «کندر» و «بوته وحشی جاوی» به مشام می‌رسد که حس و حال سرزمین‌های شرق باستان را به خاطر می‌آورد. رایحه پایه این عطر با دو عنبر منشأ گیاهی و حیوانی مایل به «پانچولی جنگلی» یا همان «نعناع‌هندی» و «وانیل» هوش از سر طرفداران این رایحه‌ها می‌پراند. در حقیقت عطر شرقی «AKKAD» ترکیبی غنی از کهربا، صمغ‌ها، وانیل و نت‌های ادویه‌ای است به همراه ترکیب نت‌های سبز و آروماتیک با آکورد صمغی برجسته در پایه‌ای دودی، چوبی و گیاهی که با تنباکو و عسل آراسته شده است.

عطر زنانه Black jade؛ با رایحه بهشت

Lubin-Niche-Perfume-6

 «Black Jade» نام سنگی زینتی است که به «جید سیاه» یا «سنگ بهشت» مشهور است. رایحه «ترنج» و «هل» اولین نت‌های بویایی این عطر گرم و گلی هستند که مشام شما را نوازش می‌کنند و پس‌ازآن به‌مرور جای خود را به یاسمین، رز و هل می‌دهند و محو می‌شوند. درنهایت این ترکیبی از رایحه‌های چوب و وانیل و عنبر است که ماندگار خواهد شد و پس‌ازآن تغییر در نت‌های بویایی اتفاق نمی‌افتد. باریج، ترنج و هل پیش‌درآمدی خنک‌کننده به نت‌های اصلی رز و یاس می‌دهند که با کمی بخور و دارچین این حس خنکی بیشتر هم می‌شود. پایه عنبر، به همراه چوب‌های خوش‌رنگ، چوب صندل هندی و نعناع هندی با وانیل و دانه تونکا آراسته می‌شوند و رایحه‌ای بهشتی به عطر می‌بخشد.

مطالب مرتبط:

مشهورترین برندهای عطر نیش را بشناسید (بخش اول)

مشهورترین برندهای عطر نیش را بشناسید (بخش دوم)

دانستنی هایی درباره عطر نیش

عطرهای لاکچری نیش، جدالی خوشبو میان عوام و خواص

0 دیدگاه

پاسخ دهید :

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد . فیلدهایی که دارای * می باشند اجباری هستند .

مقالات مرتبط