سبک زندگی

با این اکسسوری‌ها شاد زندگی کنید

happy-life.jpg

صرف اینکه یک منزل تمیز و مرتب با دکوراسیونی مطابق مد روز داشته باشید دلیل نمی‌شود که خانه شما یک خانه شاد و پرانرژی باشد. طبق تحقیقاتی که اخیراً روانشناسان انجام داده‌اند رنگها، اکسسسوری‌ها، رایحه‌ها و مبلمانی که در طراحی منزلتان از آنها بهره برده‌اید نقش زیادی در ارتقا روحیه، کسب انرژی و تبدیل‌شدن شما به یک فرد شاد و سرحال دارند.

1. دیوارهای سبز یا زرد؛ انرژی به توان بی‌نهایت

happy-life-1

طبق تحقیقی که محققان دانشگاه «وریج» در شهر آمستردام هلند انجام داده‌اند وجود دیوارهای سبز یا زرد در منزل روحیه افراد را شاد و سرحال می‌کند. اگر دوست ندارید دست به ترکیب کلی رنگ دیوارهای منزلتان بزنید پیشنهاد ما به شما رنگ کردن یکی از دیوارهای منزل با یکی از این دو رنگ است.

2. گل‌های طبیعی و تازه؛ سرحالتان می‌کند

happy-life-2

حتی اگر هیچ عامل ناراحت‌کننده‌ای در خانه‌تان وجود نداشته باشد باز هم وجود چند شاخه گل طبیعی در یک گلدان زیبا روحیه شما را برای تمام‌روز سرحال و پرانرژی نگه می‌دارد. طبق تحقیقات روانشناسان، وجود گل‌های طبیعی در خانه چه به‌صورت گلدان و چه به‌صورت چند شاخه در آب احساس شادی، امید و رضایت از زندگی را در منزل دوچندان می‌کند. پس همین حالا دست‌به‌کار شوید، به مغازه گل‌فروشی بروید و با خرید چند شاخه گل تروتازه یا یک گلدان زیبا، خانه‌تان را سرشار از شادی و انرژی مثبت کنید. اگرچه خریدن گل به‌صورت روزانه به‌صرفه نیست اما وقتی بدانید با خرید گل برای روحیه‌ای شاد سرمایه‌گذاری می‌کنید به ضرر مادی‌اش فکر نمی‌کنید.

3. عکس‌های خاطره‌انگیز و قدیمی را قاب کنید

happy-life-3

اگر شب‌ها موقع خواب کتاب می‌خوانید و یک لیوان آب هم روی پاتختی کنار تخت دم‌دستتان است باید به شما بگوییم که یک فاکتور دیگر برای داشتن یک خواب راحت را از قلم انداخته‌اید. عکس‌های یادگاری قدیمی و عکس‌های خاطره‌انگیز از بهترین لحظات زندگی‌تان. طبق تحقیقات دانشمندان دانشگاه «پورتموث» انگلیس نگاه کردن به عکس‌های قدیمی و یادگاری به هنگام خواب سبب ایجاد احساسات مثبت و یک خواب راحت در طول شب می‌شود. پس توصیه ما به شما قاب کردن عکس‌های قدیمی و گذاشتن آن‌ها در نزدیکترین فاصله از تختخوابتان است.

4. شمع با رایحه وانیل روشن کنید

happy-life-4

شمع به‌خودی‌خود یک اکسسوری آرامبخش و رمانتیک است. در حقیقت رایحه و نور شمع یکی از عوامل مؤثر در ایجاد حس آرامش و کسب انرژی مثبت به‌خصوص بعد از یک روز پرمشغله کاری است. اگر می‌خواهید از این اکسسوری محبوب انرژی مثبت بگیرید شمع با رایحه وانیل را به شما پیشنهاد می‌کنیم. رایحه خوش وانیل رایحه‌ای آرام‌بخش است.

5. خاطراتتان را ثبت کنید

happy-life-5

هیچ می‌دانستید خاطره‌نویسی خاصیت درمانی دارد؟ لازم نیست تمام اتفاقات روز را ثبت کنید، نوشتن حتی یک خط از اتفاقاتی که در طول روز برای شما رخ داده سبب تمدد اعصاب و ایجاد حس آرامش در شما می‌شود. طبق تحقیقات روانشناسان، بازخوانی خاطرات گذشته حتی در حد یک جمله یک عامل مؤثر در ایجاد حس شادی و روحیه مثبت است.

6. حیوان خانگی نگه دارید

happy-life-6

اگر از آن‌دسته افرادی هستید که علی‌رغم داشتن دوست و آشنا احساس تنهایی می‌کنید توصیه ما به شما نگهداری یک حیوان خانگی است. طبق مقاله‌ای که اخیراً در مجله مشهور «روانشناسی و شخصیت» منتشر شده، حیوانات خانگی مثل خرگوش، انواع پرنده و گربه سبب می‌شوند که افراد منزوی احساس بهتری نسبت به خودشان پیدا کنند و شخصیت اجتماعی و کیفیت زندگی‌شان را بهبود ببخشند.

7. عطر با رایحه گل

happy-life-7

گیرنده‌های بویایی در بینی با بخشی از مغز که مسئولیت احساسات را بر عهده دارد در ارتباط هستند. تحقیقات مربوط به رایحه‌درمانی نشان می‌دهد که عطر گل‌ها احساس شادی را در شما تقویت می‌کند. پس اگر قصد دارید اسپری خوشبوکننده هوا برای منزلتان بخرید توصیه ما به شما اسپری با رایحه گل‌ها به‌خصوص رایحه گل «رز» است.

8. تخت خوابتان را مرتب کنید

happy-life-8

طبق تحقیق انجام شده توسط سایت روانشناسی «هانچ» 71 درصد از کسانی که هر روز صبح تخت خود را مرتب می‌کنند در زندگی انسان‌های شادی هستند. این در حالی است که 62 در صد از کسانی که تختخوابشان را به حال خود رها می‌کنند عموماً در زندگی احساس شادی نمی‌کنند. به‌هرحال صرف دو دقیقه برای مرتب کردن تختخواب ارزش داشتن یک روز شاد و پرانرژی را دارد.

9. خانه خلوت؛ هر چه کمتر بهتر

happy-life-9

طبق تحقیق مرکز «زندگی و خانواده» دانشگاه «UCLA» آمریکا بین میزان ترشح بالای هورمون کورتیزول (هورمون استرس) در زنان با تعداد زیاد لوازم‌خانگی ارتباط مستقیم وجود دارد. در حقیقت هر چه خانه‌ای مرتب‌تر با وسایل کمتری داشته باشید میزان استرسی که تجربه می‌کنید کمتر خواهد بود. بنابراین برای آرامش خودتان هم که شده آن‌دسته از وسایل یا لباس‌هایی را که استفاده نمی‌کنید به افراد نیازمند یا مؤسسات خیریه ببخشید.

0 دیدگاه

پاسخ دهید :

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد . فیلدهایی که دارای * می باشند اجباری هستند .

مقالات مرتبط