سایر مطالب

چطور کودکمان را از خطرهای خانگی محافظت کنیم؟

Home-safety-for-kids.jpg

اولین قدمی که کودکمان برمی‌دارد لحظه ماندنی و فوق‌العاده‌ای است. اینکه مراقبت از کودک دلبندمان مهم است و سلامتش از هر چیز دیگری مهم‌تر را پدر و مادرها با تمام وجود می‌فهمند. هر عاملی که در خانه تهدیدکننده‌ای برای سلامتی فرزندانمان باشد باید به‌دقت بررسی و از دسترس آن‌ها دور نگه‌داشته شود. دغدغه محافظت از کودک همیشه با همه والدین هست. خبر خوب اینکه در این مطلب برایتان از وسایل ایمنی‌ای نوشته‌ایم که شاید بتوانند کمی خیالتان را راحت کنند و بگذارید کودکتان آن‌طور که دوست دارد چهار دست‌وپا برود، قدم بزند و حتی بدود. با «نیکوپی» همراه شوید.

یک پیشگیری هوشمندانه

Home-safety-for-kids-1

وای از لحظه ناخوشایندی که کودکمان به کنج تیز یکی از وسایل خانه برخورد کند. این موضوع حتی برای خودمان هم حسابی دردناک است. محافظ لبه نینو وسیله خوبی است که خیالتان را حسابی از این موضوع راحت خواهد کرد. مدل‌های فومی‌شکل و پلاستیکی دارند و تمام کنج‌های تیز خطرناک منزلتان را می‌توانید با آن‌ها خوب بپوشانید. اگر فکر می‌کنید رنگ‌های جیغش توجه کودک را جلب می‌کند و ممکن است سعی کند از جا بکندش مدل بی‌رنگ و شیشه‌ای‌اش را بخرید.

 برای انگشتان کوچکش

Home-safety-for-kids-2

این محافظان انگشت طراحی‌شده‌اند تا مانع از بسته شدن ناگهانی درهای منزلتان باشند. اتفاقی که برای کودکان حین بازی زیاد اتفاق می‌افتد و دستشان لای در گیر می‌کند. برای جلوگیری از این حادثه کافی است درهای خانه‌تان را مجهز به این محافظان انگشت بکنید و با خیال نسبتاً راحت به کارهایتان برسید.

ضربه‌گیری کارآمد

Home-safety-for-kids-3

این ضربه‌گیرها از جنس فوم هستند و اگر دیوار تیز یا وسیله‌ای دارید که کودک با برخورد با آن آسیب می‌بیند کافی است یکی از این‌ها را روی آن بچسبانید دست و پای کودکتان را از هر آسیبی محافظت کنند. جیغ بودن رنگ‌هایشان هم ناخودآگاه باعث جلب‌توجه و دقت بیشتر کودک خواهد شد و امکان آسیب را کاهش می‌دهد.

محافظت از مواد شوینده

Home-safety-for-kids-4

به نظر من تنها کمدی که کودک در خانه نباید به آن نزدیک شود؛ محلی است که شوینده‌ها در آن نگهداری می‌شوند. غم‌انگیز است که کودکان بسیاری هرساله در بیمارستان سوانح سوختگی به خاطر بی‌احتیاطی والدینشان از دنیا می‌روند چون مواد شوینده را سرکشیده‌اند. این قفل‌های کابینت را برای کمد شوینده‌هایتان استفاده کنید. این یک احتیاط کاملاً منطقی و عاقلانه است. جالب‌تر اینکه قیمت مناسبی دارند و مدل‌های ایرانی‌اش زیر 20 هزارتومانند.

اجاق‌گاز خطرناک است

Home-safety-for-kids-5

محافظ پیچ‌های اجاق‌گاز از اینکه کودکتان بی‌هوا شیر گاز را باز کند جلوگیری می‌کنند. چه زمانی که خانه نیستید و نگران روشن کردن اجاق‌گاز توسط کودکتان هستید و چه زمانی که در خانه به کارهای خودتان مشغولید و کمتر حواستان هست.

این پریزهای مرگ‌آور

Home-safety-for-kids-6

پریزهای برق خانه‌تان خیلی خطرناک خواهند بود؛ اگر کودکی دارید که همه‌جا سرک می‌کشد و امکان این را می‌دهید که جسم تیز خارجی داخل پریز فروکند. با گذاشتن یک سرپوش بر پریز خیالتان راحت‌تر خواهد بود.

یادتان نرود اینکه سلامتی کودک دغدغه‌تان باشد کاملاً یک امر منطقی است اما سعی کنید حدومرزش را بدانید. این دغدغه را به یک استرس دائم تبدیل نکنید که هم لذت کشف و بازی را از کودکتان و هم آرامش را از خودتان سلب کنید.

برچسب ها :

0 دیدگاه

پاسخ دهید :

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد . فیلدهایی که دارای * می باشند اجباری هستند .

مقالات مرتبط