خانه

چند ایده جذاب برای یک دکوراسیون ولنتاینی

Ideas-for-Valentines-Day-Decorations.jpg

زمان زیادی به روز «ولنتاین» یا همان روز «عشاق» باقی نمانده و عاشقان سرتاسر دنیا در روزهای پیش‌رو در جستجوی ایده‌های جذاب و نو برای غافلگیرکردن محبوبشان در این مناسبت رمانتیک هستند. اگر می‌خواهید امسال یک ولنتاین هیجان‌انگیز را با محبوبتان سپری کنید به چند ایده خلاقانه و جذاب که در این نوشتار برای شما آورده‌ایم فکر کنید.

1. کاپ‌کیک‌های عاشقانه؛ هم شیک هم خوشمزه

Ideas-for-Valentines-Day-Decorations-1

اگر از آن‌دسته افرادی هستید که برای روز «ولنتاین» می‌خواهید یک میز شام خوشمزه تدارک ببینید، تهیه شیرینی و غذاهایی که با تم این روز تزیین‌شده‌اند یک ایده جذاب برای آن‌هایی است که عادت دارند آداب هر مراسمی را تمام‌وکمال به‌جا بیاورند. برای تکمیل یک جشن ولنتاین عاشقانه حضور کاپ‌کیک‌های خوشمزه به‌خصوص کاپ‌کیک‌های «رد ولولت» یکی از اصول جدانشدنی ماجراست. برای اینکه به این کاپ کیک‌های خوشمزه رنگ‌وبوی عاشقانه ببخشید روی آن‌ها را با خلال‌دندان‌های تم قلب تزیین و میز جشن ولنتاینتان را عاشقانه‌تر کنید.

2. درختچه‌های قلب‌نشان؛ درخت عشق بنشان

Ideas-for-Valentines-Day-Decorations-2

اگر به دنبال یک راه مقرون‌به‌صرفه برای تزیین میز شام ولنتاین می‌گردید به درختچه‌های قلب‌نشان دست‌ساز فکر کنید. همه آنچه به آن نیاز دارید یک مقدار پارچه نمدی قرمز و صورتی است که باید به‌صورت قلب‌های کوچک برش بزنید، پایه درخت کاج از جنس فوم که باید آن را به‌صورت آماده از مغازه‌های لوازم خرازی تهیه کنید و چند عدد سنجاق و پونز است.

3. ریسه‌های قلبی نمدی؛ آویزهای عاشقانه

Ideas-for-Valentines-Day-Decorations-3

از باقی‌مانده پارچه‌های نمدی درخت کاج قلب‌نشان، ریسه‌های قلب درست کنید و از سقف بالای میز شام، دیوار، یا شومینه آویزان کنید.

4. بالش‌ها و کوسن‌های عاشقانه؛ یک ولنتاین گرم و نرم

Ideas-for-Valentines-Day-Decorations-4

یک پروژه هیجان‌انگیز و مقرون‌به‌صرفه برای روز ولنتاین که هم مهارت خیاطی‌تان را تقویت می‌کند و هم باعث می‌شود از پارچه‌های رنگی اضافه مانده و دورریختنی نهایت استفاده را ببرید. مثلاً پارچه‌های نمدی رنگی را به شکل‌های مختلف مثل قلب یا کلمات عاشقانه برش بزنید و روی کوسن‌های آماده یا دست‌دوز خودتان بچسبانید یا بدوزید، یک کوسن جذاب برای یک لم دادن عاشقانه.

5. تزیین عاشقانه شومینه در روز ولنتاین

Ideas-for-Valentines-Day-Decorations-5

ازآنجایی‌که ولنتاین یک مناسبت رمانتیک زمستانی است شومینه یکی از مکان‌هایی که جان می‌دهد برای یک تزیین رمانتیک ولنتاینی و چیدن اکسسوری‌های عاشقانه. بر اساس بودجه‌ای که برای این مناسبت عاشقانه کنار گذاشته‌اید بالا و پایین و اطراف شومینه را تزیین کنید و خوراکی‌ها و اکسسوری‌های عاشقانه‌تان را روی آن بچینید.

6. شلف‌های دیواری؛ یک چیدمان ولنتاینی جمع‌وجور

Ideas-for-Valentines-Day-Decorations-6

در سال‌های اخیر «شلف‌های دیواری» از جمله لوازم دکوری محبوب به‌خصوص در خانه‌های نسل‌جوان هستند. یکی از تزیینات خلاقانه برای ولنتاین تزیین این شلف‌های دیواری با اکسسوری‌های عاشقانه ولنتاینی و درنتیجه یک چیدمان رمانتیک جمع‌وجور است.

7. یک تابلو و چند تکه چوب عاشقانه

Ideas-for-Valentines-Day-Decorations-7

با یک ایده منحصربه‌فرد عاشقانه، کم‌خرج و تأثیرگذار ولنتاینی موافقید؟ روی یک تخته‌سیاه، یک تخته‌چوبی یا حتی یک تکه‌پارچه با مدادشمعی یا گچ جملات عاشقانه بنویسید و آن را بالای شومینه یا شلف بگذارید و یا از با میخ به دیوار بزنید.

یک روش جذاب و خاص دیگر نوشتن جملات عاشقانه روی چند تکه‌چوب ترجیحاً استوانه‌ای شکل است. دور این چوب‌ها را با نخ‌های کنفی یا کاموایی تزیین کنید، قلب‌های کاغذی یا نمدی را روی آن‌ها بچسبانید و هر چه دل تنگتان می‌خواهد روی آن‌ها بنویسید.

8. ولنتاین در شیشه مربا

Ideas-for-Valentines-Day-Decorations-8

اگر از آن جمله خانم‌های خانه‌داری هستید که می‌دانید از وسایل دورریختنی چطور بهترین استفاده را ببرید برای شما یک جایزه داریم. ما می‌دانیم که شیشه‌های خالی مربا و ترشی یک گوشه از کابینت‌های آشپزخانه‌تان برای استفاده در روز مبادا کز کرده‌اند. حالا وقت آن است که این شیشه‌های همه‌فن‌حریف از آن کنج بیرون بیایند و در کمتر از 30 ثانیه تبدیل به اکسسوری‌های شیک عاشقانه برای تزیین روی میز، شومینه و شلف‌ها بشوند. داخل این شیشه‌های مربا قلب‌های نمدی و کاغذی رنگی بریزید و یک نی داخل هر کدام از آنها بگذارید، سر هر کدام از نی‌ها یک خلال‌دندان قلب‌نشان بگذارید و دور شیشه‌ها را با یک روبان رنگی، نخ‌های کنفی یا کاموا گره بزنید.

9. شمع‌های ولنتاینی دست‌ساز؛ شعله‌های عشق

Ideas-for-Valentines-Day-Decorations-9

قطعاً جشن ولنتاین بدون حضور «آقا و خانم شمع» چندان رسمیت ندارد. اما پیشنهاد ما به شما این است که اگر حوصله و وقتش را دارید دست‌به‌کار شوید و خودتان این شمع‌های عاشق‌پیشه را بسازید. تمام آنچه به آن نیاز دارید چند شیشه خالی جای مربا یا ترشی، مقداری پارافین جامد، نخ فیتیله و پیدا کردن یک سایت اینترنتی آموزش ساخت شمع در خانه است.

10. باز هم شیشه مربا؛ یار جدانشدنی ولنتاین

Ideas-for-Valentines-Day-Decorations-10

باز هم قرار است با یک شیشه خالی مربا یا ترشی هنرنمایی کنید. قرار است این بار پیام‌های عاشقانه‌تان را در یک شیشه خالی مربا بگذارید و به دست محبوبتان برسانید. داخل شیشه را با خزه، پوشال‌رنگی، چند شاخه خشک و قلب‌های کاغذی رنگی یا نت‌های موسیقی کاغذی که به شاخه‌ها چسبانده‌اید و یا هر ترکیب دیگری به‌غیراز این مثلاً کاغذهای کوچک حاوی جملات عاشقانه، شکلات یا آبنبات‌های رنگی و پاستیل پر کنید. در شیشه را ببندید و یک روبان قرمز هم دور آن بپیچید. بالای شیشه را هم می‌توانید با ریسه دلخواهتان تزیین کنید.

11. یک میز عاشقانه با دکوراسیون گل‌های ولنتاینی

Ideas-for-Valentines-Day-Decorations-11

اگر آدم پر مشغله‌ای هستید و فرصت انجام هیچ‌یک از کارهای بالا را ندارید اصلاً بد به دلتان راه ندهید. زمانی که از سرکار به خانه برمی‌گردید چند شاخه گل رزسرخ یا هر گلی که همسرتان دوست دارد از گلفروشی سر کوچه بخرید. گل‌ها را دسته کنید و آنها را داخل شیشه‌های خالی‌ترشی و مربا یا دلستر روی میز بگذارید، یک روش چیدمان گل شیک، خاص و کافی‌شاپی به سبک محبوب «روستیک» که این روزها حسابی محبوب است.

0 دیدگاه

پاسخ دهید :

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد . فیلدهایی که دارای * می باشند اجباری هستند .

مقالات مرتبط