سبک زندگی

برای خرید لباس زمستانی جیب‌تان را خالی نکنید

how-to-have-a-economy-shopping.jpg

با آمدن پاییز و خنک شدن هوا نوبت باز کردن چمدان لباس‌های گرم است، لباس‌هایی که سال گذشته از ما در برابر سرما دفاع کرده‌اند و اما امسال چندان به دل نمی‌نشینند. پس بهتر است که بگوییم با آمدن فصل سرما نوبت خرید کردن است، لباس‌های جدید و به‌روز و البته مناسب برای روزهای سرد. 
اگر شما هم از چمدان لباس‌های زمستانه خود ناامید هستید و قصد دارید برای فصل جدید خرید کنید و البته نمی‌خواهید هزینه زیادی در این مورد بکنید، بهتر است به توصیه‌های ما توجه کنید تا بتوانید بهترین و اقتصادی‌ترین انتخاب را داشته باشید.

بودجه خود را برای خرید لباس تعیین کنید

دقیقاً بدانید که چه مقدار می‌خواهید برای خرید خود هزینه کنید و به همان مقدار در هنگام خرید همراه با خود پول ببرید. لیستی از لباس‌هایی که نیاز دارید تهیه کنید و دقیقاً مشخص کنید که به چه لباسی نیاز دارید، این‌گونه از هزینه اضافی برای خرید لباس‌هایی که احتیاجی به آن‌ها ندارید جلوگیری می‌کنید.

برای خرید از پول نقد استفاده کنید 

استفاده از کارت‌های بانکی باعث می‌شود کنترل میزان خرید و مقدار پولی که خرج می‌کنید از دستتان خارج شود، پول نقد قابل‌مشاهده است و شما هنگام خرید می‌توانید موجودی خود را مدام چک کنید، اما کارت‌های اعتباری وقتی به شما خبر می‌دهند که حسابتان خالی‌شده است.

 قبل از خرید فکر کنید

در هنگام خرید کاملاً در مورد لباس موردنظر خود فکر کنید، برای مثال از خودتان سؤال کنید آیا این شلوار آبی‌رنگ حداقل با 3 یا 5 تا از لباس‌هایی که دارم هماهنگ است؟ در ذهنتان لباسی که می‌خواهید بخرید را بالباس‌هایی که دارید مقایسه کنید و مطمئن شوید که لباس تازه‌وارد با لباس‌های قدیمی هماهنگی دارند.

در فرصت حراجی‌ها خرید کنید 

بسیاری از فروشگاه‌ها امروزه با دریافت ایمیل و یا شماره تلفن مشتری‌ها، آن‌ها را از زمان تخفیف‌های ویژه و حراج آگاه می‌کنند. بهتر است به دنبال زمان مناسب و تاریخ حراجی فروشگاه‌ها باشید و در زمان حراج از این فروشگاه‌ها خرید کنید.

 بر روی لباس‌ها سرمایه‌گذاری کنید

بر روی لباس‌های خاص سرمایه‌گذاری کنید، به‌طور مثال اگر قصد انتخاب یک کت‌وشلوار به‌عنوان لباسی برای محیط کار دارید انتخابی داشته باشید که ماندگار باشد کمی هزینه بیشتر برای یک لباس مناسب که زیاد می‌پوشید بهتر از عوض کردن و خرید مجدد است. البته کیفیت بالاتر باعث می‌شود تا کت‌وشلواری که می‌خرید کاربرد دیگری هم داشته باشد و بیرون از محیط کار هم قابل‌استفاده باشد.

اسیر طرح ها و رنگ ها نشوید

از طرح‌ها و رنگ‌های خاص دوری‌کنید، معمولاً این‌گونه لباس‌ها در نگاه اول چشم را متوجه خود می‌کنند اما خیلی زود در کمد بدون استفاده می‌شوند.
اگر لباسی چشم شما را گرفت و بدون شک قصد خرید آن را داشتید کمی دست نگه‌دارید به‌احتمال‌زیاد همان لباس را درجایی دیگر و درزمانی بهتر می‌توانید باقیمت مناسب‌تری تهیه کنید. حتی اگر اختلاف قیمت کم هم باشد بازهم ارزش دارد. 

و نکته آخر اینکه تا جایی که می‌توانید، تنها خرید کنید، خرید کردن با دوستان می‌تواند خیلی جالب و خوب باشد اما اگر قصد خرید اقتصادی دارید تنها خرید کنید. گاهی فشارهای دوستان و جو موجود باعث می‌شود لباس‌هایی را انتخاب کنید که واقعاً موردنیاز شما نباشد.

0 دیدگاه

پاسخ دهید :

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد . فیلدهایی که دارای * می باشند اجباری هستند .

مقالات مرتبط