خانه

مهم‌ترین وسایل موردنیاز برای اتاق بچه ها

kids-bedroom-ideas.jpg

بدون شک اتاق‌خواب بچه‌ها، مقر فرمانروایی آن‌هاست. بچه‌ها از سن 4 یا 5 ‌سالگی به بعد معمولاً دوست دارند اکثر کارهای مربوط به خودشان، از خواب گرفته تا بازی و تماشای تلویزیون و انجام تکالیف را در اتاق خودشان انجام بدهند. به همین منظور لازم است که اتاق‌خوابشان علاوه بر القای حس آرامش، محلی شاد و مفرح برای آن‌ها باشد. برای طراحی فضای اتاق فرزندتان نیازی نیست یک طراح دکوراسیون حرفه‌ای باشید. شما می‌توانید با خلاقیت و البته مقداری هزینه، اتاق‌خواب فرزندتان را به محیطی شاد و مفرح و آرام برای او تبدیل کنید.

جایی برای خوابیدن؛ یک تختخواب مطمئن برای کودک

kids-bedroom-ideas-1

یک تختخواب کودک، یک تخت یک‌نفره معمولی، یک تختخواب تاشو یا شاید هم یک تخت دونفره یا حتی بزرگ‌تر. این دیگر بسته به کودک شما دارد که می‌تواند بدون میله‌های محافظ روی تختش بخوابد یا هنوز باید برای تدارک یک تخت بزرگ‌تر به فکر محافظ تخت هم باشید. اگر هم یک تخت بدون محافظ تهیه‌کرده‌اید برای شب‌های اول و تا زمانی که به این سبک تخت عادت کند چند بالش پایین تخت و روی زمین بچینید. کم نیستند والدینی که از افتادن بچه‌هایشان در شب‌های اول خوابیدن روی تخت جدید خاطره دارند. تزیین تخت کودک با یک ست بالش و روتختی شاد و رنگی و در صورت امکان هماهنگ با فرش اتاق برای او حسابی هیجان‌انگیز و جذاب است.

کمدی برای لباس‌ها؛ به اتاق کودکتان نظم بدهید

kids-bedroom-ideas-2

اگر دوست ندارید تمام لباس‌های کودکتان را از جارختی آویزان کنید تهیه یک کمد یا دراور برای تا کردن و جا دادن لباس‌هایش یک امر ضروری است. یک دراور کشویی برای تا کردن و چیدن لباس‌ها به اتاق کودک نظم می‌دهد و جایی هم برای لباس‌هایی که به دلیل کوچک شدن سایزشان از دور خارج‌شده‌اند یا به خاطر تغییر فصل در حال حاضر بدون استفاده‌اند فراهم می‌شود.

داستان اسباب بازی‌ها؛ خلاق باشید

kids-bedroom-ideas-3

اسباب‌بازی، اسباب‌بازی، اسباب‌بازی، چه کسی فکرش را می‌کرد روزی برسد که بچه‌ها حداقل ده عروسک در شکل‌های مختلف، یک گاراژ ماشین رنگارنگ و صدها تکه لگو داشته باشند. حالا که چنین روزی از راه رسیده پس باید فکری به حال یک خروار وسیله بازی کرد. دقیقاً همین‌جاست که شما باید خلاقیت به خرج بدهید و از سبدهای لباس، سطل‌های رنگی، صندوقچه‌های چوبی و حصیری، قفسه‌های چوبی و فلزی دیواری و هر وسیله‌ای که فکر می‌کنید برای جا دادن این اسباب‌بازی‌ها مناسب است بهترین استفاده را بکنید. یادتان باشد اسباب‌بازی‌ها را در جایی بگذارید که بچه‌های کوچک‌تر برای دسترسی به آن‌ها به خطر نیفتند.

قفسه ای برای کتاب‌ها؛ در دسترس باشند

kids-bedroom-ideas-4

اگر فرزندتان اهل کتاب و کتاب‌خوانی است برای کتاب‌ها هم باید یک‌جای مناسب در اتاق‌خوابش در نظر بگیرید. شلف‌های دیواری چوبی یا فلزی، صندوقچه یا یک کتابخانه جمع‌وجور می‌تواند حسابی کارساز باشد. یادتان باشد کتاب‌ها باید در ارتفاعی باشند که فرزندتان هر وقت اراده کرد بتواند به آن‌ها دسترسی داشته باشد.

فضایی برای بازی در نظر بگیرید

kids-bedroom-ideas-5

بهترین حالت برای اتاق‌خواب بچه‌ها فضایی خالی برای ریختن اسباب‌بازی‌ها روی زمین و بازی کردن با آن‌هاست. ریل قطار، چادرهای بازی که تازگی‌ها حسابی محبوب شده‌اند یا حتی عروسک‌های پارچه‌ای برای یک مهمانی عصرانه چای عروسکی. اگر اتاق‌خواب فرزندتان کوچک است اشکالی ندارد، باز هم یک فضای خالی برای بازی کردن او روی زمین در نظر بگیرید، بچه‌ها خوب بلدند در فضاهای کوچک هم از پس بازی کردن با اسباب‌بازی‌هایشان بربیایند.

1 دیدگاه

  1. Avatar فرح

    فوق العاده بود. اگر مقدور می باشد یک لیست از سیسمونی در اختیار ما بگذارید تا در مواقع لزوم بتوانیم از آن کمک بگیریم.

پاسخ دهید :

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد . فیلدهایی که دارای * می باشند اجباری هستند .

مقالات مرتبط