سبک زندگی

چطور یک قندان زیبا و خاص بخریم؟

Fine-Sugar-bowl.JPG

بیشتر ما ایرانی‌ها عاشق نوشیدن چای با قندیم. حتی اگر خودمان قند نخوریم همیشه برای مهمانانمان قندانی پر از قند در خانه داریم. شاید خالی از لطف نباشد که دست از کلیشه خریدن قندان شیشه‌ای برداریم و به سراغ مدل‌های خاص‌تر برویم. در این مطلب چند مدل قندان به شما معرفی کرده‌ایم که می‌توانید به‌آسانی همین‌طور که به کارهای شخصی‌تان در خانه می‌رسید اینترنتی آن‌ها را بخرید و در منزل تحویل بگیرید.

سیب مسی خوش‌ترکیب

Sugar-bowl-Copper_Apple

قندانی مسی به شکل سیب که حسابی چکش خورده و خوش‌فرم است. این سیب زیبا با رنگ فوق‌العاده مسی‌اش، محصولی ماندگار و دوست‌داشتنی است و به خانه‌تان که بیاید خیلی زود جایش را در دلتان باز خواهد کرد. این ظرف خوش آب و رنگ قیمتی در حدود 50 هزار تومان دارد.

نقش خوش فیروزه بر مس

Sugar-bowl-Turquoise-Design

یکی از سوغاتی‌های ماندنی اصفهان مس‌های فیروزه‌کوب هستند. ترکیب مس و فیروزه دل‌نشین و خواستنی است. جنس این قندان از مس است و فیروزه نیشابور روی آن کوبیده شده. آبی چشم‌نواز فیروزه‌ای، این قندان را به ظرفی چشم‌نواز برای دکور خانه‌تان تبدیل خواهد کرد. قیمت این محصول در حدود 500 هزار تومان است.

مینا، اصیل و باوقار

Sugar-bowl-Enamels

یک آبی خوش‌رنگ با نقش‌های ظریف و رنگارنگ که روی میز عسلی‌تان تا مدت‌ها جا خوش می‌کند و از دیدنش لذت خواهید برد. قندان میناکاری با توجه به نقش‌ها و ظرافت کار قیمت‌های متنوعی دارد و اگر کار دست استاد بزرگی باشد قیمتی‌تر هم خواهد بود. برای خریدن این محصول معمولاً باید بالای 100 هزار تومان هزینه کنید. این هنر ماندگار اصفهانی را فراموش نکنید.

قلم‌زنی، ظریف و هنرمندانه

Sugar-bowl-Engraved

 این قندان هنر مانای اصفهان و ترکیبی از نقش‌های ماندگار بر جسم سرد فلز است. یادتان باشد قلم‌زنی وقتی ارزشمند است که کار دست و مهم‌تر از آن ایرانی باشد. قلم‌زنی به شکل خط تولید کارخانه‌ای از ترکیه هم به ایران وارد می‌شود که درواقع فاقد ارزش هنری است و قیمت پایینی هم دارد. یک قندان اصیل قلم‌زنی قیمتی بالای 200 هزار تومان دارد. قیمتی که خیلی کمتر از ارزش هنری است که روی آن خرج شده. با یک بار خرید این مدل قندان تا همیشه در یک اثر هنری قند خواهید ریخت.

سرامیکی‌های رنگارنگ

Sugar-bowl-Ceramic

قندان‌های خوش‌نقش‌ونگاری که در کوره پخته می‌شوند و روکش لعابی دارند. این سرامیک‌های خوش‌رنگ کاملاً قابل‌شست‌وشو هستند. اگر طرح‌های شاد و هم‌نشینی رنگ‌های جیغ جذبتان می‌کند این مدل قندان انتخاب خوبی برایتان خواهد بود. درعین‌حال قیمت مناسب این محصول که زیر 50 هزار تومان است، آن را به انتخابی مقرون‌به‌صرفه تبدیل کرده است.

سفالینه‌های خوش‌نقش

Sugar-bowl-earthenware

در لالجین نقش‌های ظریف مینا را بر سفال نشانده‌اند. اگر میناکاری را دوست دارید اما قیمت بالای آن دستتان را برای خرید بسته است، این مدل قندان گزینه خوبی برایتان خواهد بود. تنوع رنگ‌ها و ظرافت نقش، ویژگی‌های این قندان است. همه این زیبایی و ظرافت را می‌توانید با کمتر از 70 هزار تومان صاحب شوید و به خانه ببرید.

1 دیدگاه

  1. Avatar Mahsa

    چه قندونای قشنگی ممنونم از سایت تون واقعا جالبه مطالب😍😍

پاسخ دهید :

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد . فیلدهایی که دارای * می باشند اجباری هستند .

مقالات مرتبط