خانه

با کاربرد نیمکت ها در دکوراسیون منزل بیشتر آشنا شویم

bench-with-storage.jpg

نیمکت‌ها نشیمنگاه‌هایی کم‌جا و راحت در دکوراسیون داخلی هستند. این وسیله کاربردی و جالب این قابلیت را دارد که کنجی دنج و جذاب در منزل شما ایجاد کند. اگر منزلی کوچک و ایده‌های بزرگی برای دکوراسیون دارید، حتما نیمکت‌ها را فراموش نکنید. نیمکت‌ها در تمام سبک‌های دکوراسیون از مدرن تا کلاسیک کاربردی هستند و می‌توانند علاوه بر رفع نیاز نشستن به عنصری دکوری و چشمگیر بدل شوند. در سالهای اخیر در چیدمان منازل ایرانی نیمکت را هم می‌بینیم اما تقریبا تنها کاربرد آن به‌عنوان نشیمن میز غذاخوری است. این در حالی است که می‌توانید به مکان‌های دیگری از منزلتان برای قرار دادن آن‌ها فکر کنید. در مطلب زیر سه مکان مناسب برای قرار دادن نیمکت را به شما معرفی کرده‌ایم.

ورودی جذاب منزل با نیمکت

wooden-floor-and-decor

خیلی مهم است وقتی در خانه را باز می‌کنید در نگاه اول چه ببینید. پس هرگز از زیبایی ورودی منزلتان غافل نشوید. همچنین قرار دادن یک نشیمن کمجا در ورودی منزل ایدهای کاربردی خواهد بود چرا که هنگام پوشیدن کفش‌ها می‌توانید روی آن بنشینید. اگر برای این نشیمن کشوهایی در زیر تعبیه کنید بهترین جا برای قرار دادن خرده‌ریزهایتان خواهد بود و از شلوغی منزلتان هم جلوگیری خواهد کرد.

یک غذاخوری کاربردی با نیمکت

Dining-Room-Benches

درست است که گذاشتن میز غذاخوری در کنار دیوار ایده صحیحی در دکوراسیون نیست اما وقتی منزلتان کوچک است دستتان برای دکور کردن چندان باز نیست. نیمکت‌ها جای کمتری نسبت به صندلی اشغال می‌کنند. اگر فضای منزلتان کم است می‌توانید به‌جای چند صندلی یک نیمکت برای فضای غذاخوری‌تان استفاده کنید. با پیاده کردن این ایده هم فضای صمیمی‌تری برای گپ زدن و خوردن غذا ایجاد کرده‌اید و هم در فضای منزل خود صرفه‌جویی کرده‌اید.

پاگرد پله‌ها در خانه‌های دوبلکس

Stair-Banquette

پاگرد پله‌های منازل دوبلکس فضای دیگری است  که نیاز به دکور کردن دارد. یک نشیمن نیمکتمانند به همراه کوسن‌های زیبا و رنگی، فضای دل‌انگیزی را برای لم دادن ایجاد خواهد کرد. فضای دل‌نشینی که برای مطالعه مناسب خواهد بود.

زیر پنجره، نورگیر و دنج

banquette-seating-contemporary-banquette-seating

فضای پایین پنجره‌ها معمولا بی‌استفاده است و با پرده پوشانده می‌شود. این فضا در همه خانه‌ها وجود دارد و استفاده از آن آسان خواهد بود اگر برای آن یک نیمکت در نظر بگیرید. اگر در محل خوش آب و هوایی زندگی می‌کنید و پنجره‌های نورگیری دارید از زیبایی و هوای خوب بیرون هم لذت دوچندان خواهید برد. در این فضا می‌توانید مطالعه کنید و از کنار هم بودن لذت ببرید. اطراف نشیمن‌های نیمکت مانندتان را با گلدان‌های طبیعی و اکسسوری های زیبا دکور کنید و از زیبایی لذت دائم ببرید. فراموش نکنید زیبایی‌ها در دنیا فراوان‌اند این شمایید که باید کشفشان کنید.

1 دیدگاه

  1. Avatar محمد

    مطالب خوب و مفيدي بود

پاسخ دهید :

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد . فیلدهایی که دارای * می باشند اجباری هستند .

مقالات مرتبط