از کجا بخریم

در تهران چگونه و از کجا عینک بخریم؟

sunglasses.jpg

مصرف پزشکی دارد، اما به‌عنوان کالایی زینتی هم استفاده می‌شود. اگر چشم‌های شما ضعیف باشد حداقل سالی یک‌بار مجبور هستید به عینک‌فروشی‌ها سر بزنید؛ یا نه اگر چشمتان ضعیف نیست حتماً برای خوش‌تیپ‌تر شدن به عینک‌سازی‌ها سر زدید؛ اما راه پیدا کردن گزینه مناسب چیست؟ از کجا و به چه شکل می‌توانیم از خرید خود مطمئن شویم؟ مراکز خرید عینک کجای این شهر هستند؟ و نکاتی دیگر که شما برای خرید عینک آفتابی و طبی به دانستن آن‌ها نیاز دارید. در این مطلب با شما هم قدم می‌شویم تا راه‌های خرید مطمئن و به‌صرفه عینک را پیدا کنیم.

طبی یا آفتابی؟

Where-and-how-to-buy-glasses-1

وقتی صحبت از خرید عینک باکیفیت است، پیدا کردن راه برای انتخاب بهترین گزینه، چندان میان عینک طبی و آفتابی تفاوت ندارد. حتماً دیده‌اید که در بسیاری از مراکز فروش مغازه‌هایی هستند که تنها عینک آفتابی می‌فروشند. این مغازه‌ها عمدتاً مجوز فروش عینک ندارند و با مجوزهای دیگر اصناف اقدام به فروش عینک آفتابی می‌کنند. عینک آفتابی هم برعکس باور عمومی تنها یک کالای لوکس نیست. عینک آفتابی خوب می‌تواند در دید شما تأثیر مثبت بگذارد و برعکس عینک آفتابی بی‌کیفیت می‌تواند برای چشم شما زیان داشته باشد.

https://www.nikoopay.com/SearchAPI/GetProducts?id=44&sid=0&sb=1&sd=1&pz=20&pn=1&_=1508846133133

باور غلط درباره UV400

Where-and-how-to-buy-glasses-2

حتماً با دستگاه‌های تست UV400 برخورد داشته‌اید. حتی آفتابی فروش‌های دست‌فروش هم به این دستگاه مجهز هستند. باید به شما این اطمینان را بدهم که این دستگاه‌ها تقلبی نیستند و درست کار می‌کنند؛ اما مسئله این است که استاندارد UV400 استاندارد مناسبی برای عینک آفتابی نیست. حداقل می‌توان گفت استاندارد کافی نیست. تقریباً به‌جرات می‌توانم بگویم که تمام عینک‌های آفتابی موجود در بازار، از عینک ۱۰ هزارتومانی تا عینک ۱۰۰ هزارتومانی در برابر این تست عملکرد یکسان دارند. پس این نکته که عینک آفتابی که UV400 است حتماً عینک باکیفیتی است را فراموش کنید. امکانات دیگری ازجمله امکان پولاراید بودن شیشه، کیفیت شیشه، کیفیت ساخت شیشه، انحنای مناسب شیشه و.. فاکتورهای مهمی هستند که در کیفیت عینک آفتابی تعیین‌کننده‌اند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد کیفیت عینک‌های آفتابی می‌توانید از مطلب "چگونه عینک آفتابی استاندارد بخریم؟" استفاده کنید. 

خرید عینک آفتابی را به هیچ عنوان ساده نگیرید. یک عینک بی‌کیفیت می‌تواند آسیب‌های جبران‌ناپذیری برای چشم شما همراه داشته باشد؛ پس در خرید عینک آفتابی همانند عینک طبی دقت لازم را بکنید و از کیفیت عینک اطمینان داشته باشید.

بازار عینک تهران کجاست؟

Where-and-how-to-buy-glasses-3

خیلی‌ها وقتی صحبت از عینک می‌شود به یاد خیابان فلسطین می‌افتند؛ یا خیابان جمهوری شاهرخ، بیایید باهم به این مراکز به نام فروش عینک سر بزنیم.

خیابان فلسطین؛ بازار برند فروش‌ها

Where-and-how-to-buy-glasses-4

از خیابان انقلاب که وارد فلسطین می‌شویم در هر دودست خیابان عینک‌فروشی‌های لوکسی به چشم می‌خورند. عینک‌سازی‌هایی که عمدتاً مدعی داشتن نمایندگی برندهای معروف هستند. تنوع فریم‌ها چه آفتابی و چه طبی در این خیابان بی‌نظیر است. تقریباً می‌شود گفت هر مدل فریمی که در ایران وجود دارد و یا ندارد را می‌توان در این خیابان پیدا کرد. اکثر مغازه‌دارها هم با چشم پزشکی همکاری دارند تا قبل از خرید فریم فرایند معاینه چشم را هم برای مشتری ساده کنند. نکته منفی که می‌توان در کنار نکات مثبت زیاد این خیابان گفت، بالا بودن قیمت‌هاست. البته این بالا بودن قیمت به معنی گران‌فروشی نیست. بهتراست این‌طور توضیح بدهم که اکثر مغازه‌دارهای این خیابان یا شخصاً واردکننده فریم‌های عینک هستند یا با واردکننده‌ها همکاری نزدیک دارند. بهترین اجناس و باکیفیت‌ترین‌ها به این خیابان می‌آیند. به همین دلیل در این خیابان کیفیت قربانی قیمت می‌شود. درواقع شما در کمتر مغازه‌ای می‌توانید فریم‌های ارزان‌قیمت‌تری که در نقاط دیگر شهر پیدا می‌شود را پیدا کنید. پس اگر به دنبال انتخاب فریم‌های مارک‌دار و گران‌قیمت هستید این خیابان می‌تواند گزینه مناسبی باشد.

دسترسی به این خیابان هم چندان سخت نیست. دقت کنید که این خیابان در طرح ترافیک قرار دارد و برای ورود به آن با خودرو شخصی نیاز به مجوز طرح ترافیک دارید. اما با مترو و اتوبوس هم دسترسی به این خیابان ساده است. ایستگاه مترو تئاتر شهر انتخاب خوبی برای رسیدن به این خیابان است. باکمی پیاده‌روی از مترو می‌توانید به خیابان فلسطین برسید.

توجه داشته باشید که روزهای جمعه این بازار تقریباً نیمه تعطیل است. به خاطر برگزاری مراسم نماز جمعه عمدتاً تا عصر مغازه‌ای در این خیابان باز نیست. اما از عصر به بعد می‌توان سری به اینجا زد. هرچند ممکن است با مغازه‌های بسته هم مواجه شوید.

شاهرخ؛ بازار عمده‌فروش‌ها

Where-and-how-to-buy-glasses-5

این کوچه باریک در کنار خیابان حافظ نزدیک پاساژ علاءالدین و مجتمع چارسو که بازار لوازم الکترونیکی و موبایل است، چندان جلوی چشم نیست. اما همین کوچه باریک و پاساژهای نه‌چندان بزرگش، مرکز اصلی پخش عینک در کشور است. شاید بتوان گفت این کوچه پنجره ورودی عینک به ایران است. تنوع زیاد عینک‌ها در این بازار می‌تواند برای مشتری‌ها جالب باشد، اما توجه داشته باشید که تقریباً ۷۰ درصد این مغازه‌ها جنسی برای فروش به‌صورت تکی ندارند. این بازار و این مغازه‌دارها عمده‌فروش هستند و محل خرید و تهیه اجناس عینک‌سازها. البته در این بازار مغازه‌هایی هم هستند که اکثراً به دلیل کسادی بازار و سود بالای تک‌فروشی، علیرغم اینکه مجوز فروش به‌صورت تکی را ندارند اقدام به این کار می‌کنند. قیمت‌ها تفاوت چندانی با عینک‌سازی‌ها ندارند. شاید بتوانید فریم‌های کمی قدیمی شده را باقیمت بهتری پیدا کنید. اما تهیه شیشه، و تبدیل فریم خام به فریم طبی در این بازار چندان به‌صرفه نیست.

دسترسی این خیابان هم در محدوده طرح ترافیک است  و ورود به آن با خودرو شخصی سخت. می‌توانید از اتوبوس برای رسیدن به این بازار استفاده کنید.

یک راهنمایی خوب؛ بازار علاءالدین مرکز خریدوفروش موبایل را حتماً بلد هستید. از جلوی بازار علاءالدین به سمت شرق حرکت کنید، بعدازاینکه پاساژ چهارسو را رد کردید، به ضلع شمالی خیابان بروید، تنها چند قدم جلوتر این کوچه را پیدا خواهید کرد.

توجه داشته باشید که روزهای جمعه این بازار تعطیل است.

البته حسن دیگر این بازار هم این است که، بعد از خرید عینک می‌توانید سری به بازار چارسو در روبری خیابان کیخسرو شاهین بزنید. تنوع زیاد سالن سینما و فودکورت آن‌همه نوع سلیقه فرهنگی و غذایی شما را تأمین می‌کند.
کمی آن‌طرف‌تر هم می‌توانید به «رضا لقمه» در خیابان میرزا کوچک‌خان سر بزنید و بهترین لقمه کبابی تهران را امتحان کنید.

سر کوچه خودتان؛ نزدیک و قابل‌اعتماد

Where-and-how-to-buy-glasses-6

جدای از بازارهای موجود که گفتیم عینک‌سازی محله شما هم گزینه خوبی برای خرید است. این روزها اکثر عینک‌سازها با بینایی‌سنج‌ها همکاری می‌کنند و مراحل معاینه چشم را برای مشتری‌ها ساده می‌کنند. تنوع فریم و قیمت‌ها هم بسته به مغازه‌دار دارد. اگر در نزدیکی خود عینک‌سازی با تنوع بالا و منصف سراغ دارید، شک نکنید که بهترین گزینه برای خرید فریم همان مغازه است. حتی اگر عینک موردنظر شما را در مغازه محل خود پیدا نکردید بهتر است با عکس و یا ذکر مدل و مارک، به عینک‌ساز محله سفارش دهید تا او برای شما عینک موردنظر را فراهم کند. عینک مخصوصاً اگر طبی باشد، فرایند خدماتی آن بسیار مهم است. دقیق بودن نصب شیشه‌ها، همخوانی دقیق آن با نسخه پزشک و خدمات پس از فروش مواردی است که بسیار مهم است و می‌تواند نقطه حسن و برتری عینک‌فروش محله شما نسبت به مراکز فروش عینک باشد.

اورجینال یا چینی، مسئله این است

Where-and-how-to-buy-glasses-7

متأسفانه این روزها، کمتر عینکی در ویترین مغازه‌ها اورجینال است. حقیقت این است که راه عملی هم برای تشخیص اورجینال بودن یا چینی بودن برای مصرف‌کننده وجود ندارد. برای همین است که وقتی از عینک‌سازها می‌پرسم که چطور می‌شود تشخیص داد، می‌گویند: نمی‌شود! تنها راه این است که به فروشنده اعتماد کنید. عینک‌های چینی گاهی چنان باکیفیت‌اند که تمییز دادن آن‌ها از اورجینال‌ها برای عینک‌سازها هم سخت می‌شود. از یکی از عینک‌سازهای باتجربه خیابان جمهوری می‌پرسم که چرا عینک‌های چینی را به‌جای عینک برند به مشتری می‌فروشند، کمی عصبی می‌شود اما با خونسردی می‌گوید: عینک‌ساز این کار را نمی‌کند! در عینک‌سازی مهم‌ترین نکته جلب اعتماد مشتری است. من اگر چینی باشد و بدانم که چینی است حتماً به مشتری اطلاع می‌دهم. بله شاید بشود یک‌بار یک جنس چینی را دو سه برابر قیمت به کسی فروخت، اما عینک‌ساز به کسی می‌گویند که مشتری به او اعتماد داشته باشد. اغلب مشتری‌های من بیش از بیست سال است که مشتری من هستند. من برای خودشان، فرزندانشان و نوه‌هایشان عینک ساخته‌ام.

اورجینال فروش‌ها

Where-and-how-to-buy-glasses-8

در این بازار قبضه شده با فریم‌های چینی، می‌شود فریم‌های اورجینال هم یافت. حتی اگر نتوان تفاوت آن‌ها با  چینی را تشخیص داد. فریم‌های اورجینال نه از طریق واردکنندگان کلان که به دست مغازه‌داران وارد کشور می‌شود. معمولاً سالیانه نمایشگاه‌های عینک در کشورهای مختلف دایر می‌شود و هستند چند مغازه‌داری که به‌اندازه مصرف مغازه‌های خودشان می‌روند و از ایتالیا، فرانسه و آلمان فریم عینک وارد می‌کنند. این فریم‌ها به‌صورت عمده وارد ایران نمی‌شوند. شاید از هر مدل فقط چندتایی یافت بشود. پس اگر دنبال یافتن عینک‌های اورجینال هستید باید سراغ عینک‌سازی‌هایی بروید که فریم‌های مخصوص به خود رادارند. فریم‌هایی که حداقل تا چند ماه اول، نشود در جای دیگر پیدا کرد.

عینک‌های خیابانی

Where-and-how-to-buy-glasses-9

درست است که تشخیص عینک اورجینال و چینی دشوار است. عینک‌های پشت ویترین عینک‌فروش‌ها چینی هم که باشند، حداقل کیفیت را دارا هستند. اما عینک‌های چینی دیگری هم در بازار یافت می‌شود. عینک‌هایی باکیفیت بسیار پایین که معمولاً فقط و فقط جنبه تزئینی دارند، این فریم‌ها که عمدتاً آفتابی هستند حتی از طریق واردکنندگان عینک هم وارد ایران نمی‌شوند و پروسه‌ای کاملاً جداگانه نسبت به عینک‌های پشت ویترین مغازه‌ها دارند. عمدتاً در شهرهای مرزی به‌صورت کیلویی خریداری می‌شوند و از بی‌کیفیت‌ترین‌های چینی هستند.

عینک در نقاط مختلف تهران چند؟

Where-and-how-to-buy-glasses-10

عینک در نقاط مختلف شهر قیمت‌های متفاوتی دارد. این نکته که عینک را از کجا و چه کسی بخرید شاید مهم‌ترین و تأثیرگذارترین مسئله در قیمت‌گذاری عینک باشد. به‌طور مثال یکی از برندهایی (لوییز ویتون) که اتفاقاً فیک‌های ساخته‌شده از آن خیلی باکیفیت هستند را انتخاب کردیم و در نقاط مختلف تهران به دنبال راهی گشتیم تا بفهمیم که این عینک واقعاً چه قدر می‌ارزد!

از صادقیه شروع کردیم، عینک زیبایی است؛ با قاب مخصوص و دستمال عینک مخصوص، قیمت ۳۷۰ هزار تومان. به نظر گران می‌رسد. فروشنده تأکید دارد که این کار اورجینال است. به سمت شهرک غرب حرکت می‌کنیم. در یکی از بازارچه‌های معروف تجاری پیدایش می‌کنم. با همان دستمال و قاب و پکیج؛ قیمت ۴۷۰ هزار تومان؛ گران‌تر از قبل. فروشنده تأکید دارد که این کار هم اورجینال است. در سعادت‌آباد، تجریش و پاسداران قیمت تقریباً در همین حدود است. از ۴۷۰ هزار تومان تا ۵۵۰ هزار تومان و فروشنده‌ها همچنان تأکید داشتند که عینک آن‌ها اورجینال است. به سمت خیابان فلسطین حرکت می‌کنیم. پیدا کردن لوییز ویتون کار سختی نیست. قیمت ۷۰۰ هزار تومان؛ با همان قاب و همان دستمال؛ کنجکاو می‌شوم که بدانم چه تفاوتی هست که این تفاوت قیمت را ایجاد کرده است. فروشنده تأکید دارد که این فریم آفتابی اصل است و فیک نیست. مثل تمام فروشنده‌های دیگر، به حکاکی روی دسته اشاره می‌کند. به کیفیت ثبت‌نام برند روی دسته عینک؛ به شناسنامه داخل جعبه؛ اما همه این‌ها در آریاشهر، شهرک غرب، سعادت‌آباد و پاسداران هم بود. عینک همان عینک بود. فکر می‌کنم که بهتر است کمی از تهران فاصله بگیرم. به کرج می‌رسم، کمی سخت‌تر شد. به چند مغازه سر می‌زنم تا ویتون را پیدا کنم. همان عینک، با همان قاب و همان شناسنامه و همان حکاکی دسته، قیمت ۳۲۰ هزار تومان و همچنان تأکید فروشنده بر اصل بودن عینکش. این بار هم مشکوک می‌شوم، بالا و پایین می‌کنم. تفاوتی به چشمانم نمی‌آید. بازهم دورتر، شهر جدید اندیشه، همان فریم، همان قاب، همان حکاکی، قیمت ۲۴۰ هزار تومان؛ فروشنده تأکید دارد که این کار اورجینال است.

خرید عینک، کار پر ریسکی ست؛ به‌سختی می‌توان در این بازار پرشده از جنس چینی به دنبال عینک‌های اورجینال بود. بهتر است به‌جای تلاش برای یافتن عینکی خوب، به دنبال یافتن عینک‌سازی خوب و قابل‌اعتماد باشید و چشمان خودتان را به آن‌ها بسپارید؛ راه دومی برای شما وجود ندارد.

مطالب مرتبط:

چگونه عینک آفتابی استاندارد بخریم؟

27 دیدگاه

 1. Avatar عبِد

  سلام، تشکر میکنم که دلسوزانه کلی زحمت و وقت گذاشتین برای تهیه این گزارش و باید بگم با بیشتر مطالب موافق بودم فقط یه جا گزارشگر خوبتون با خوش بینی حرف فروشنده ها رو پذیرفته و توی مقاله منعکس کرده خیابان کیخسرو با اینکه پنجره ورود عینک به بازار ایرانه ولی مطلقا عینک اورجینال به معنی واقعی اونجا پیدا نمیشه اونا فقط کپی درجه یک بصورت عمده از چین میارن به همراه لوازم جانبی طرح اصلی و پخش میکنن مجددا تشکر و قدردانی می‌کنم بخاطر مقاله خوب تون 😊✋

 2. Avatar حسین

  عمده برندهایی معروف دنیا در چین به دلیل صرفه اقتصادی تولید میشوند ،و بکاربردن واژه چینی در مورده یک محصول بدون توجه به سایره مولفه‌ها ساده کردن صورت مساله و نتیجه گیری سریع دال بر بی کیفیت بودن کالا فرض می شود، در حالیکه چنین نیست همانطور که محصولات اپل در چین تولید و واژه دیر آشنای made in China با کمال افتخار بر تارک آیفون نقش میبندد

 3. Avatar فرزانه

  خیلی ممنون از مطالب مفید و خوبتون

 4. Avatar naser

  با سلام من ریبن آمریکایی گرفتم از دست فروشان طرف جاده رودهن واقعاد عینک اصل بود اومدم از میدان انقلاب همان عینک پرسیدم گفت 600هزارتومان

 5. Avatar جواد

  سلام ادرس کرج ک گفتین کجاس دقیقا

 6. Avatar من خودم عینک ساز هستم

  با این کلمات واقعا موافق هستم درود برشما بابت تحقیق جامع تون

 7. Avatar ميثم

  بسيار خوب و جامع بررسي كرديد. كاملا با مطالبي كه فرموديد موافقم! فقط يك راه ديگه اي هم هست براي خريد! يا شخصا در يك مسافرت خارجي عينك رو خريداري كنيد، يا مدل رو به دوستان و آشنايان بگيد تا از نمايندگي هاي معتبر در خارج از ايران تهيه كنند و ارسال كنند! به نظرم براي داشتن يك عينك ارجينال و با كيفيت، اين مسير خوبي ميتونه باشه. دو چيز رو هـيچ وقت فيك نميخرم! ساعت و عينك.

 8. Avatar حسین

  می‌شه محبت کنید آدرسِ اون مغازه رو تو اندیشه برام بفرستید؟ وااااااااقعاً ضروریه و ازتون ممنون می‌شم. اِبایي از خرج کردن ندارم؛ اما خرجِ الکی کردن رو هم دوست ندارم. عینکِ ۲۵۰ تومنی رو ۷۰۰ خریدن واقعاً نامردیه.

 9. Avatar saleh

  مقاله جالبی بود....احسنت

 10. Avatar امیررضا

  سلام با تشکر از اطلاعات خوب و منصفانه شما چند نکته: _ قبل از خرید عینک طبی و آفتابی باید به اپتومتریست برای معاینه چشم مراجعه کرد _فریم عینک طبی و مخصوصا ساخت عدسی باید در مراکز مجاز که پروانه از وزارت بهداشت دارند انجام شوند که در مراکز معتبر یک اپتومتریست که متخصص در این زمینه است به عنوان مسول فنی خیال شما را از هر جهت راحت میکند

 11. Avatar فريد

  خیلی مفید بود،سپاس فراوان.

 12. Avatar اعظم

  سلام، مرسی بابت مطالب خوبتون، دوتا مغازه توی بازار بزرگ هست که هم عمده فروشی، هم تک فروشی دارند، عینک هاشون خیلی خوبن

 13. Avatar مرتضی

  ضمن تشکر از دقت نظرتان بعنوان کسی که پدرش از اولین عینک سازهای ایران بوده و از کودکی لابلای عدسی‌ها و فریم‌های طبی و افتابی که پدرم داخل فضای اضافی کمدهای من بعنوان انبار استفاده می‌کرد بزرگ شدم و حدود 35 سال به این حرفه و بعبارت دقیق‌تر به این فن مشغولم به اطلاع شما بزرگواران می‌رسانم که اولاً فریم اصل چه تفاوتی با فیک می‌کند. در فرایند ساخت یک عینک اصل (ساخت اروپا) که واقعاً در داخل اروپا ساخته و اماده شده باشد اولین قدم طراحی مدل می‌باشد یعنی شکل ظاهری که مهمترین بخش و فاکتور تأثیر گذار نیز می‌باشد زیرا در طراحی که توسط یک متخصص معروف و با اطلاع و اشراف کامل به کار خود صورت گرفته کوچکترین جزییات مثل اندازه دسته طول و عرض و زاویه ان نسبت به تنه فریم و نحوه باز و بسته شدن لولاها خم سر دسته که پشت گوش قرار گرفته و مدل و نوع و جای قرارگیری به اصطلاح جا بینی و بنا به طرح اختلاف ارتفاع قرار گرفتن پل دماغه نسبت به محل قرار گرفتن دسته‌های عینک و خیلی مسائل دیگری که باید در فرایند تجربه و دقت به انها برسید درنهایت به یک هدف و نتیجه میرسیدکه بعنوان بهترین راه شناخت از اصل بودن کار می‌توانم عرض کنم این است که اگر واقعاً عینک شما اصل باشد به اکثر صورت‌ها با فرم‌های مختلف خیلی خوب وراحت و زیبا می‌نشیند یعنی به همه میاد هرکی انرا به صورتش میزند فرم صورت زیباتر می‌شود مکمل صورت است بهتر بگم اگر شما واقعاً آدم مارک بازی باشید اگر واقعاً خوشتیپ قدیم بوده و هستید همانطور که همه پوشاک اگر اصل باشد به مصرف کننده تیپ زیباتر می‌بخشد و عیب و اشکال بدن را می‌پوشاند عینک هم همینطور است. عینک فیک که های کپی هم عنوان می‌شود با وجود قالب گیری از کار اصلی باز شاید به یک یا دو فرم صورت هماهنگی دارد اما کار اصل و برند معروف فرق دارد. ای بابا اصلاً برند سازی یعنی طراحی. معمولاً شما در اکثر برندها می‌بینید که محصولات گوناگونی وجود دارد اما خود برند هیچ کارخانه و تولیدی ندارد چگونه طبقه بندی شدن ارزش یک برند بسته به اعتباریست که طراح برای کار خود بگذارد و طرح خود را به کارخانه‌های قدیمی و معتبر و حرفه سفارش دهد دراینجا لازم میدانم بزودی وبلاگی را ایجاد کنم که دررابطه با عینک مسائل را انطور که هست نه انطور که می‌خواهند یا می‌خواهم یا دیکته می‌کنند به اطلاع عموم بگذارم بزودی اگر وقت مجال دهد متشکرم

 14. Avatar مرجان

  سلام و سپاس فراوان مطالب خیلی مفید بود.

 15. Avatar مینا

  سپاس از این متن خیلی مفید و کاملتون. عالی بود 🙏🏻

 16. Avatar ندا

  سلام و ممنون از اطلاعاتی که اینجا از طریق شما تونستم بدست بیارم من ساکن هلند هستم و تو همین رشته تحصیل کردم، یه سوال داشتم ازتون باید اول حتما توسط اپتومتریست اندازه گیری چشم شود یا اینکه در مغازه های عینک فروشی هم امکان اندازه گیری وجود داره؟

 17. Avatar رضا

  با سلام ممنون مي شم اگه رهنمايي كنيد. مي خواهم براي پسرم كه در تيم فوتبال باشگاهي كه مي ره عضو شده يه عينك طبي فوتبال ايمن و با كيفيت بخرم. كجا مي تونم با اطمينان مراجعه كرده و خريد كنم.

 18. Avatar محمدیحیی

  دم شماگرم،بخاطرمطالب جالب وکارآمدی که قراردادید

 19. Avatar علی

  با عرض سلام و ادب و احترام، بنده عینک ساز هستم. آگاهی و اطلاع شما از عینک طبی و آفتابی کاملا صحیحه. ممنونم

 20. Avatar علی

  سلام مرکز چشم پزشکی گلسا هم چشم پزشکی هم اپتومتری هم عینکسازیش عالین بنظرم جز بهترینهای تهرانن من قوز قرنیه داشتم و دخترم نوزاد بود از معاینشون خوشم امد

 21. Avatar امیر جواد

  عینک فروشی راسته ی خیابان شهید گمنام بالاتر از فاطمی هم یادتون رفت.. تو این راستا هم جدا از قیمت خوب جنس با کیفت رو بهتون میدن.

 22. Avatar بابک

  باسلام.حقیقتا چندروزبود میخواستم برم بازار عینک تو تهران ولی بااین اوصافی ک نظرات عزیزان رو خوندم به‌کلی پشیمون شدم چونکه اگه عدسی یا خوده فریم مشکلی هم داشته باشه بجای اینکه تا توی محل ده دقیقه روصرف کنم باید حداقل نصف روز و صرف کنم ک برم و بیام بخاطر همین بااطلاعات کامل تر از داخل محل خریداری کنم بهتره

پاسخ دهید :

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد . فیلدهایی که دارای * می باشند اجباری هستند .

مقالات مرتبط